reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

starania

Ja mialam nieregularne miesiaczki, mialam prolaktyne 170, nie zbijalam jej niczym, nie.myslalam o tym nawet, a zaszlam w ciaze.
 
reklama
@Julia1986 prolaktyna jest lekko podwyzszona i warto ja zbic. Moze byc bromergon lub dostinex jak sie niemyle. Miesiac, 2 i powinno byc ok. Tez mialam lekko podwyzszona i dostalam od gina bromergon. Bralam 2x1. Mniej nie na sensu. Tylko wdraza sie powoli, bo ma duze skutki uboczne na cialo. Bralam 2mce. Po odstawieniu mialam piekna wczesna owulacje i zaszlam w ciaze. Nie wiem czemu endo ani gin nie dali ci badan na hormony w 2-3 dniu cyklu je sie robi. Fsh, lh, progesteron, estrogen, prolaktyna. Stosunek fsh do lh juz pokazuje czy w danym cyklu masz szanse na owulacje. Warto zrobic monitoring cyklu tak jak @witch84 pisze. Nawet przez 2miesiace. Dowiesz sie jak funkcjonuje twoje cialo. Jesli bedzie brak owulacji, lub pecherzyk nie peknie wtedy mozna, jesli hematolog, czy onkolog nie widzi przeciwskazan przystymulowac cykl, by wspomoc prokreacje. Warto tez zrobic droznosc jajowodow, by miec pewnosc, ze dobrze dzialaja.
Ja mam guza na watrobie, lagodnego nieoperacyjnego. Mnie tez i pozwolili i wrecz kazali zachodzic szybko w ciaze. Tak wiec, jesli masz zgode to probuj. Tylko zluzuj psychike, bo ona lubi blokowac zajscie w ciaze. Wiem, ze goni cie czas, ale nie robcie dzieci, tylko cieszcie sie bliskoscia. Powodzenia
Edit: Julia skrocenie sie miesiaczki jest raczej podyktowane wysoka prolaktyna niz letroxem. Ja biore normalnie 50, ale skape okresy zdarzyly mi sie dopiero przy podwyzszonej i to nieznacznie prolaktynie. Mam endometrioze wiec normalnie okres 5-7 dni bardzo obfity. Po poronieniu ledwo 1 dzien i to taki, ze wkladki wystarczaly. Sama drazylam, bo hormony byly na poczatku ok. Dopiero po pol roku prolaktyna zaczela rosnac. A jak pytalam lekarzy, to nikt nie widzial problemu. Tak wiec zbadaj raz jeszcze prolaktyne i te hormony co napisalam. Bedziesz miala jasniejszy obraz cyklu, do tego monitoring i duzo sie wyjasni. Na badanie prolaktyny idz wyspana, wypoczeta. Badanie robi sie ok 7-8 rano. Dzien przed nie wykonujesz zadnych cwiczen, zero seksu, ale tez nie prowadzisz kanapowego zycia. Wtedy badanie jest miarodajne.
 
Ostatnia edycja:
@Julia1986 to, ze nie mozesz zrobic badan nie wyklucza staran. Mozesz tez zakupic profertil dla wspomozenia plemnikow pana, bo ostatnio niestety sie zdarza, ze u nich tez gorsze wyniki. Im szybciej zacznie brac, tym lepiej. To troche drogi lek, ale wart swojej ceny. Tobie polecam wlaczyc witamine d3 w dawce 2000. A i mozesz przy okazji zbadac homocysteine. Do staran najlepsza w granicach 5-7. Tu nie ma znaczenia dzien cyklu.
 
reklama
@Julia1986 badan jest multum roznych. Jak wyszlo ana, to robi sie ana2 i ana3 by doprecyzowac jakie przeciwciala wyszly. Nie wiem, czy jakis lekarz zlecil mutacje mhtfr obydwie, gen przeciwko protrabinie, v-laiden, pai, vr2. One moga wykazac problemy zakrzepowe. To jednak bardzo drogie badania. Przy problemach zajscia w ciaze jest tych badan sporo. Do tego jednak trzeba miec madrego lekarza, ktory do wynikow dobierze odpowiednie dawki lekow. Te leki potrzebne sa do podtrzymania ciazy by zdrowo sie rozwijala. Trzeba jeszcze w te ciaze zajsc. Czasem leki bierze sie przed ciaza, zeby ulatwic, czy umozliwic implantacje. Zaczac jednak trzeba od sprawdzenia owulacji, czy jest i kiedy oraz od zbadania plemnikow. Bo czesto diagnozuje sie kobiete zapominajac o panach, a u nich tez bywaja problemy.
 
Do góry