reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staranie o ciążę

Olivka111

Początkująca w BB
Dołączył(a)
9 Listopad 2017
Postów
18
Witam staramy się z mężem o dzidzię już 7 miesiecy dziś byłam u ginekologa i zapisał mi inofolic i duphaston czy kto używał i pomogło na zajście w ciążę ?
 
reklama
No niestety, znam to.
Wierz Mi musisz odpuścić, to ci się uda.
Z pierwszym synem zaszlam w ciążę przed ślubem, najlepsze jest to, że odpuscilam bo do ślubu został tylko miesiąc, znalazłam test w domu; stwierdziłam aa jak jest to sobie zrobię co mi tam zależy, dosłownie mnie sparalizowal widok dwóch kresek:)
W drugiej zanim brałam femibion tez mualam parcie na ciążę 7 miesięcy próbowaliśmy bez testów i tabletek i nic. Kupiłam femibion i testy i zaczęliśmy znowu, w miedzy czasie dowiedzieliśmy się ze bliska nam osoba ma raka, stwierdziliśmy odpuszczamy no i niestety dzień przed pogrzebem okazało się że są dwie kreski.
Nie miałam w głowie zakodowane, że ja musze już mieć dwie kreski, że ja pragnę dziecka. No i się udawało w najmniej oczekiwanym momencie.
No chyba naprawdę trzeba czymś innym się zająć niż myśleć tylko o dziecku i się stresować oby pomogło.
 
reklama
Ale tutaj nie ma na razie mowy o utrzymaniu ciąży tylko czy pomógł w zajściu.
Co prawda brałam luteinę (duphaston to jej odpowiednik) i biorąc go PO owulacji (jeżeli weźmiesz przed to ją zahamujesz) wspomaga poziom progesteronu który jest niezbędny do implantacji i utrzymania ciąży. Zapłodnienie komórki jajowej to dopiero początek, najważniejsze jest żeby zarodek się zaimplantował w macicy oraz rozwijał i w tym ma pomóc ten lek (jak również w wyregulowaniu cyklu)
Odpowiedź brzmi TAK, o ile nie wystąpią u Was problemy z owulacją, poziomem innych hormonów lub nasieniem
Ps. zaszłam po 3 cyklach z luteiną, wcześniej ponad 2 lata bezskutecznych starań
 
reklama
Do góry