reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staranie o dziecko po poronieniu

Progesteron utrzymuje ciąże do któregoś tygodnia, dopóki w większości nie wydziela go łożysko. Wiec jeśli jest bardzo niski to zarodek nie będzie miał szans się utrzymać. Mi lekarz kazał zapobiegawczo brać jeszcze jakiś czas w ciąży nawet jak już wszystko było dobrze 🤷‍♀️ to była na pewno połowa ciąży. możesz zrobić sobie ten progesteron tez, tylko nie pamietam w której fazie cyklu najleoiej zrobić, powinno być napisane w Google
Jasne, sprawdzę to :) wolę dmuchać na zimne i brać leki niż znowu przeżyć poronienie... dziękuję :)
 
reklama
Kurcze, bo ja miałam mega niski progesteron w ciąży i poroniłam. Ginekolog mówił, że to nie wina progesteronu,a wady zarodka :/ nie chce znowu powtórki, bo nie wzięłam leku :( jakieś badania trzeba zrobić przed ciążą?
A jaki miałaś progesteron? I teraz pytanie kiedy go sprawdzałaś.
 
Dzień po tym jak miałam USG i zarodkowi biło serce, ale słabo. 7t+2d jakoś było. Dzień później zaczęło się plamienie ...
 
Dzień po tym jak miałam USG i zarodkowi biło serce, ale słabo. 7t+2d jakoś było. Dzień później zaczęło się plamienie ...
Rzeczywiście trochę niski. Ale tak naprawdę nie da się teraz jednoznacznie określić jaka była przyczyna. Spadek progesteronu mógł być spowodowany tym, że ciąża przestała się rozwijać. W momencie wizyty lekarz nie zasugerował progesteronu?
 
reklama
Rzeczywiście trochę niski. Ale tak naprawdę nie da się teraz jednoznacznie określić jaka była przyczyna. Spadek progesteronu mógł być spowodowany tym, że ciąża przestała się rozwijać. W momencie wizyty lekarz nie zasugerował progesteronu?
Dał duphaston, ale nie zadziałał....
 
Do góry