reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staranie o dziecko po poronieniu

Nawet nie pomyślałam że ten lek może mi chamować owulacje zwłaszcza że rozmawiałam z lekarzem i mówiłam że planujemy mieć dziecko , zwłaszcza że on też zajmował się poronieniem i znał moja sytuację. Będę się kontaktować z nim i będę chciała zrobić ponownie wszystkie badania. Dziękuję za wasze wpisy bo ponownie dają mi nadzieję że jeszcze uda nam się ♥️
Zależy jaką dawkę bierzesz, lekarka mówiła i doczytałam się w necie że podawany w małych dawkach nie blokuje owu.
 
reklama
Tylko u mnie to nie wiem jak miałabym brać wiesiołka skoro nie widać u mnie wgl owulacji. Nie mieszkam ogólnie w Polsce. Zgłosiłam się w kraju w którym jestem do kliniki niepłodności bo po roku czasu jak się nie udaje położna powiedziała że mam się tam zgłosić ale oni mają wytyczne i nie mam 25 lat więc na ten moment oni mi nie pomogą i muszę jeszcze rok czekać zanim dostanę się tam o pomoc. A tak to zrobili mi badania które wyszły dobrze i na. Tym zakończyli pomoc. W Polsce lekarz kazał brać mi duphaston ale innych leków nie mógł mi podać bo one podlegają monitorowaniu cyklu - tak powiedział. Czytałam dużo jak można naturalnie przywrócić owulację, zdrowy tryb życia. Już niemal całkiem kawę ograniczyłam do kilka kubków w tygodniu ale różnicy nie widzę.
Ja brałam wiesiołka cały czas aż do okresu bądź dwóch kresek na teście. Właśnie dlatego,że nie mam uregulowanych cykli i nie wiedziałam jak z owulacja. Co ciekawe przeszłam 4 miesiące monitorowania cyklu, brałam leki i nie udało mi się zajść w ciążę. Wiesiołka mi pomógł już drugi raz (druga ciąża). Warto spróbować przy problemach z owulacja i śluzem.
 
Hey nie wiem czy dobrze trafiłam ale mam taki problem może któras z dzie cyzn miała podobnie wiec ja poroniłam 11 października miałam łyżeczkowanie, 4 grudnia dostałam miesiączkę trwała 7 dni była trochę więcej obfita niż zwykły okres jednak 30 grudnia miałam śluz z nitkami krwi po czym 4 stycznia dostałam normalny okres nie był obfity ale z każdym dniem coraz mocniejszy i trwa do dzisiejszego dnia to już 9 dzień czy po poronieniu może się tak zdażyc ?nie mogę się dodzwonić do mojego lekarza
 
Hey nie wiem czy dobrze trafiłam ale mam taki problem może któras z dzie cyzn miała podobnie wiec ja poroniłam 11 października miałam łyżeczkowanie, 4 grudnia dostałam miesiączkę trwała 7 dni była trochę więcej obfita niż zwykły okres jednak 30 grudnia miałam śluz z nitkami krwi po czym 4 stycznia dostałam normalny okres nie był obfity ale z każdym dniem coraz mocniejszy i trwa do dzisiejszego dnia to już 9 dzień czy po poronieniu może się tak zdażyc ?nie mogę się dodzwonić do mojego lekarza
3 cykle po poronieniu może być rozlegulowane, ale jeśłi nadal jest intensywny a nie jakieś plamienia pojechałabym nawet do innego gina
 
Tak naprawdę tak długo jak nie będziesz mieć potwierdzenia na usg, ze i kiedy owulujesz to trochę tracisz czas. Jeśli masz np pcos to testy owulacyjne mogą Ci w ogóle nie wychodzić. Branie dupka w przypadkowym dniu cyklu może Ci bardziej zaszkodzić niż pomóc. Jeśli nie masz możliwości pójścia do lekarza to nie wiem co Ci poradzić, może szykuje Ci się jakiś urlop w Polsce i będziesz mogła chociaż raz sprawdzić czy pecherzyki rosną i pękają?
 
Hej, my również staraliśmy się równy rok po poronieniu w 8tc. Miesiąc temu olśniło mnie na wizycie ze pare razy miałam plamienia przed @ dostałam duphaston przez 10dni od owulacji i się udało test pozytywny. Na poprawę śluzu brałam wiesiołka była różnica po 2 cyklu. Jednak bierze się go od 1dc i kończy przed możliwa owulacja i żel prefert on kosztuje Ok 100zl jest 8 tubek i stosuje się go w dni płodne jeśli nie ma śluzu. U mnie problemem był raczej niski progesteron, ale skoro Ty bierzesz już długi czas 🤷‍♀️. Również nastawienie dużo zmienia, 2 miesiące temu mowie dość tego, odpuszczam a wcześniej co miesiąc płacz jak przyszła @ i żal do znajomych które zaszły w ciąże dlaczego nie ja. Niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość. Po roku starań powinno się zgłosić do poradni niepłodności i przede wszystkim zbadać również nasienie sama Endokrynolog mi to powiedziała. Może monitoring owulacji ?
Witam! Czy brałaś progesteron tylko do czaju zajścia w ciążę czy później też? Bo ja mam w badaniach niski i również plamienia przed miesiączką :(
 
Kurcze, bo ja miałam mega niski progesteron w ciąży i poroniłam. Ginekolog mówił, że to nie wina progesteronu,a wady zarodka :/ nie chce znowu powtórki, bo nie wzięłam leku :( jakieś badania trzeba zrobić przed ciążą?
 
reklama
Kurcze, bo ja miałam mega niski progesteron w ciąży i poroniłam. Ginekolog mówił, że to nie wina progesteronu,a wady zarodka :/ nie chce znowu powtórki, bo nie wzięłam leku :( jakieś badania trzeba zrobić przed ciążą?
Progesteron utrzymuje ciąże do któregoś tygodnia, dopóki w większości nie wydziela go łożysko. Wiec jeśli jest bardzo niski to zarodek nie będzie miał szans się utrzymać. Mi lekarz kazał zapobiegawczo brać jeszcze jakiś czas w ciąży nawet jak już wszystko było dobrze 🤷‍♀️ to była na pewno połowa ciąży. możesz zrobić sobie ten progesteron tez, tylko nie pamietam w której fazie cyklu najleoiej zrobić, powinno być napisane w Google
 
Do góry