reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Uwielbiasz produkty ułatwiające macierzyństwo i lubisz dzilić się opinią? Przetestuj Canpol babies kubek niekapek z rurką i odważnikiem. Jest odpowiedni dla dzieci od 6. miesiąca życia i wspiera prawidłowy rozwój jamy ustnej, mowy i zgryzu u 99% maluchów. Szukamy maluszków od 6 - 18 m. ż. Zgłoś się

reklama

Staranie po poronieniu

klaudia16

Początkująca w BB
Hej, jestem po poronieniu w 10tc, zabieg mialam na koniec stycznia. W lutym od razu się nie udało zajść w ciążę, zrobiłam mnóstwo badań - wszystkie idealne, dziecko też było zdrowe, bez wad, poroniłam, bo spadał progesteron...

Marzec/kwiecień odpuściliśmy starania, bo się szczepiłam i przeszłam Covid. Bardzo chciałam teraz w maju zajść w ciążę, miałam piękny pęcherzyk w 12dc ok. 16mm, w 14dc doktor mówił żeby się starać, bo strzeli piękny pęcherzyk ok. 18/19mm i że jest szansa. Współżyliśmy we wszystkie dni płodne, miesiaczke teraz mam dostać w poniedziałek 24.05. Robię testy codziennie i nic, nawet bladej kreski 😔 zaczynam wątpić, że się udało. Narzeczony bierze ciągle FertilMan, mnie od kilku dni boli jajnik z którego była owulacja, podbrzusze, 2 dni miałam mdłości, progesteron w 22dc 17,3 ng/ml a ja powoli tracę nadzieje... jest jeszcze szansa? :( robię ciągle testy o czułości 10...

reklama

jotte

Fanka BB :)
Hej, jestem po poronieniu w 10tc, zabieg mialam na koniec stycznia. W lutym od razu się nie udało zajść w ciążę, zrobiłam mnóstwo badań - wszystkie idealne, dziecko też było zdrowe, bez wad, poroniłam, bo spadał progesteron...

Marzec/kwiecień odpuściliśmy starania, bo się szczepiłam i przeszłam Covid. Bardzo chciałam teraz w maju zajść w ciążę, miałam piękny pęcherzyk w 12dc ok. 16mm, w 14dc doktor mówił żeby się starać, bo strzeli piękny pęcherzyk ok. 18/19mm i że jest szansa. Współżyliśmy we wszystkie dni płodne, miesiaczke teraz mam dostać w poniedziałek 24.05. Robię testy codziennie i nic, nawet bladej kreski 😔 zaczynam wątpić, że się udało. Narzeczony bierze ciągle FertilMan, mnie od kilku dni boli jajnik z którego była owulacja, podbrzusze, 2 dni miałam mdłości, progesteron w 22dc 17,3 ng/ml a ja powoli tracę nadzieje... jest jeszcze szansa? :( robię ciągle testy o czułości 10...
W którym obecnie dniu cyklu jesteś? Zakładam, że jakieś 10 dpo? Owulacje miałaś najprawdopodobniej w 15-16 dc, więc tak naprawdę test jest wiarygodny dopiero w 30 dc czyli 14dpo. Robienie teraz codziennie testów nie ma sensu. Jak nie masz tyle cierpliwości to w 12-13 dpo pójdź na betę. A skoro testy są negatywne, to mdłości które odczuwałaś nie były objawem ciąży a podwyższonego progesteronu (pms).

klaudia16

Początkująca w BB
W którym obecnie dniu cyklu jesteś? Zakładam, że jakieś 10 dpo? Owulacje miałaś najprawdopodobniej w 15-16 dc, więc tak naprawdę test jest wiarygodny dopiero w 30 dc czyli 14dpo. Robienie teraz codziennie testów nie ma sensu. Jak nie masz tyle cierpliwości to w 12-13 dpo pójdź na betę. A skoro testy są negatywne, to mdłości które odczuwałaś nie były objawem ciąży a podwyższonego progesteronu (pms).
Owulacje miałam w 14dc-potwierdzone, dzisiaj jest 24dc, miesiaczke zawsze mam 29dc...

klaudia16

Początkująca w BB
Robiłam test owulacyjny przed chwilą, bo naczytalam się, że może coś wykryć ale nie wiem jak go interpretować teraz...
16214410157631376327176475230627.jpg

klaudia16

Początkująca w BB
Ale jak miałaś potwierdzoną owulacje 14 dc skoro tego dnia pęcherzyk był jeszcze widoczny na usg? Byłaś ponownie to sprawdzić?
Chyba coś namieszałam, byłam w 11 i 13 dc, w 13dc doktor mówił, że pęknie na następny dzień i pękł w 14dc bo czułam, mam specyficzny ból w tym czasie, 2 lata się tego uczyłam przez monitoringi więc już umiem to wyczuć, bo piecze jak się rozlewa płyn..

jotte

Robiłam test owulacyjny przed chwilą, bo naczytalam się, że może coś wykryć ale nie wiem jak go interpretować teraz...
Zobacz załącznik 1273346
Testy owulacyjne wykrywają coś - dokładniej hormon LH, nic więcej. Jeśli test ciążowy wychodzi negatywny to ciąży jeszcze nie ma. Niektórym lh utrzymuje się w organizmie aż do końca cyklu. Nie ma żadnej reguły. Znam przypadki pozytywnych testów owulacyjnych we wczesnej ciąży oraz negatywnych, na dwoje babka wróżyła.

jotte

Chyba coś namieszałam, byłam w 11 i 13 dc, w 13dc doktor mówił, że pęknie na następny dzień i pękł w 14dc bo czułam, mam specyficzny ból w tym czasie, 2 lata się tego uczyłam przez monitoringi więc już umiem to wyczuć, bo piecze jak się rozlewa płyn..
OK, czyli dziś masz 10 dni po owulacji. Do zagnieżdżenia dochodzi między 6 a 12 dpo. Aby test wykrył ciążę należy zazwyczaj dodać kolejne 48h dlatego test robiony w 14 dpo jest już wiarygodny (czyli za 4 dni). Lepiej nie wydawać kasy na testy a pójść na betę - bhcg w krwi będzie wykryta szybciej, więc zbadana w 13dpo będzie wiarygodna.

klaudia16

Początkująca w BB
OK, czyli dziś masz 10 dni po owulacji. Do zagnieżdżenia dochodzi między 6 a 12 dpo. Aby test wykrył ciążę należy zazwyczaj dodać kolejne 48h dlatego test robiony w 14 dpo jest już wiarygodny (czyli za 4 dni). Lepiej nie wydawać kasy na testy a pójść na betę - bhcg w krwi będzie wykryta szybciej, więc zbadana w 13dpo będzie wiarygodna.
Dzisiaj na teście 2 kreski, jedna blada 😊

reklama
M

Ma_k

Gość
Dzisiaj na teście 2 kreski, jedna blada 😊
Super! Pójdz na betę, będziesz miała pewność.
Miałam podobna sytuację, miałam dziwne pęcherzyki w jajniku, mimo, że zbliżał się okres (za 7dni) więc zrobiłam test owulacyjny wyszedł pozytywny (wcześniej przez cały cykl wychodziły negatywne). Z ciekawości zrobiłam ciążowy i wyszła blada kreska, teraz jestem w 9tyg. Zaszłam w 2cyklu po poronieniu. Potwierdź ciążę betą 🙂 trzymam kciuki, żeby wszystko się udało ❤️❤️❤️✊

Do góry