reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staranie się o dzidiusia i Plamienie

no ja tez wolalabym abym nie dostala @ bo bardzo sie staram o Dzisiusia juz od jakiegos czasu... :( a tu ciagle nic sie nie wydarzylo.. a jestem za granica i kontakt z moim ginekologiem mam nieco utrudniony
 
reklama
dziewczyny,a czy mierzycie temp? ja też trzymam kciuki żeby @ nie przyszła tylko piękna dzidzia w was zamieszkała:tak:
 
Ja nie mierze temperaturki, poniewaz nie wiem z jakich temperatur co wynika :/ jesli bylabys tak mila i objasnila mi torszke to :)
 
postaram się tak skrótowo chociaż :)
cykl składa się z 2 faz temperatur - niższej i wyższej. Pomiędzy nimi jest skok temp.
najpierw temperatura jest niska, potem następuje skok (czyli co najmniej 3 dni z wyższą temperaturą od 6 poprzedzających - niższych). Po skoku jest faza wyższych temperatur (tzw faza lutealna). gdzieś w okolicach skoku temp jest owulacja :) Najlepiej połączyć to z obserwacją śluziku, wtedy ładnie można określić dni płodne.
Nie wiem co Cię najbardziej interesuje, ale np jeśli faza lutealna (czyli wyższe temp) trwa ponad 18 dni można podejrzewać ciążę :)
W ogóle to czy występuje skok i to ile trwa faza lutealna jest dość ważne i świadczy o prawidłowej pracy hormonów :)
Jeśli byś chciała zacząć mierzyć temp, to pamiętaj że temp trzeba mierzyć przed wstaniem (najlepiej zaraz po przebudzeniu) zawsze o tej samej porze.
Nie chce robić reklamy, ale ja korzystam z serwisu 28dni. i baaaardzo polecam.
 
ja sobie nie mierze temperaturki, bo własciwie to mi się wydaje ze nie muszę (chyba), @ mam bardzo regularnie od zawsze, obserwuje śluz.... ale też się staramy już kilka miesięcy i nic... :(
 
no i stalo sie, rano wstaje a tu @ wiec i tym razem fasolka sie nie zagniezdzila :( ivi dziekuje za te informacje postaram sie z nich korzystac :)
 
Marta - mam nadzieje, że to jest ostatnia @ przed dzidzią :)

Pola - ja mam dosć neiregularne cykle (odchyły do 5 dni) a obserwowanie temp pozwala mi prawie co do dnia stwierdzić keidy małpa przyjdzie :tak:
 
dziewczyny a ile cykli już probujecie? my z mężem przez rok probowaliśmy ale nie obliczałam sobie dni płodnych, starałam się o tym nie myśleć, tylko pełen luz.... i nic jak do tej pory z tego nie wyszło.... natomiast teraz był pierwszy cykl wyliczony tj. okolice 12 lutego i nadal czekam... w poniedziałek 25 powinnam dostać @ i mam nadzieje że nie dostanę... i tak mam nadzieje od dawna......
 
ja jestem jedną z nielicznych na staraczkach która oficjalnie się nie stara:-D jeszcze nie ;-) czekamy z moim kochaniem na koniec budowy i wtedy będzie "akcja dzidzi";-)
pola - u gina byłaś czy nie? w ogóle to zapraszam na wątek główny, tam dziewczyny mają większą wiedzę o starankach niż ja.. (niektóre przeszły daleką drogę dla bobaska). Będą też pewnie potrafiły odpwoiedzieć na wasze wątpliwości :)
 
reklama
Witajcie. Wczoraj odebralam wyniki moczu i poziom hcg wynosil 25. na tescie bylo napisane :slaby pozytywny. po okolo 2 godz. pojechalam do szpitala i zrobili mi usg. Nie wykryli ciazy. Doktor, ktora mnie przebadala powiedziala mi, ze mamy 3 mozliwosci. 1-byla to ciaza i nastapilo samoistne poronienie. 2-moze to byc ciaza pozamaciczna, ktora gdzies tam sie rozwija. 3-ciaza jest jeszcze tak wczesna,ze trudna do wykrycia przez usg,a krwotok,ktory mialam to @.jutro musze powtorzyc test na hcg. Modle sie,zeby byla to trzecia z mozliwosci .
 
Do góry