reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staranie sie o dzidzie w UK . Ciąża

Mój syn chodzi do żłobka od 9 miesiąca życia. Wiem, że jak na Polskie standardy to wcześnie ale On się świetnie tam bawi. Ma już ponad dwa latka i uwielbia tam chodzic. Wcześniej 5 razy w tygodniu teraz 3.. Na dofinansowanie się nie łapiemy bo my dużo zarabiamy ale jest ta ulga podatkowa niby tam 20 procent dopłaca państwo. W skali ponad tysiąc funtów miesięcznie zawsze coś.
Tak jak mówisz- nie jest obowiązkiem państwa by utrzymywać moje dzieci i ja się z tym zgadzam . Taka ulga za to jest dość fair. Na 3 latka się załapie dopiero jak będzie miał ponad 3.5 roku bo się urodził miesiąc za późno 😁😁



Pisałas wczesniej o tych nospach i magnezach na wyciszenie skurczów.. Zauważyłam że skurcze przepowiadajace tutaj są traktowane jak normalna kolej rzeczy i nikt tego nie bierze. Czasem dziewczyny magnez w spreju na brzuch sobie zalecaja ale nie jest to normą wcale

Synek z października? :D
Tez mamy ta ulge podatkowa na synka..
 
reklama
A to u nas podobnie, ze musieliśmy z córka czekac.
Zasada jest taka, ze od tego semestru po ukończeniu przez dziecko 3 roku życia przyznawane jest dofinansowanie. Semestry zaczynaja się we wrześniu, wiadomo, a następny w styczniu. Później to nie wiem, bo nie mam „letnich” dzieci.
Moja córka z października, synek zreszta tez. Musieliśmy czekac do stycznia zanim mogliśmy aplikować o dofinansowanie.
 
Zgadzam się! Sonograf z reszta to jeśli zobaczy coś nie tak to zawoła lekarza dopiero. To położne odbierają porody, są obecne przy Tobie od początku do końca i uwaga: odzywają się z szacunkiem!
Ja akurat dostałam super lekarza do konsultacji wzrostu ale normalnie zazwyczaj i tak jest sonograf tylko.

A szyjki nie badają bo w UK uważa się, że powinno się to robić tylko gdy jest konieczność - zbyt duże ryzyko infekcji.
Mi co roku robia cytologie dostaje list z NHS i w GP robia.
 
co prawda jestem w Polsce, ale moja przyjaciółka rodziła jedno dziecko w Polsce, drugie w UK i mowiła, że w UK jest o wiele lepiej jeśli chodzi o ciażę i opiekę zdrowotna
 
Do góry