reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staranie sie o maluszka...INVITRO

Dołączył(a)
31 Sierpień 2020
Postów
2
Witam jestem tu nowa ..mam Pytanie staramy sie z moim partnerem o dziecko juz od 5 lat i dalej nic..mialam robione wszystkie badania on tez i jest wszystko wporzadku..Lekarz powiedzial ze nie kwalifikuje sie do Invitro bo moj partner juz ma dziecko ze swoja bylo..czy moze mi ktos doradzic jak to wyglada z tym invitro czy to prawda?? Dziękuję
 
reklama
Rozwiązanie
Tak owulacje mam normalnie ....Ginekolog w szpitalu powiedzial ze jezeli on ma dziecko to oznacza ze jest płodny i nieprzysluguje mi dofinansowanie a cena invitro to 5000..niewiem moze tak bylo kiedys bo ogolnie to bylam u lekarza po 2 latach starania sie
Akurat są jeszcze inne metody wspomaganego rozrodu. Nie tylko in itro. Jest jeszcze inseminacja (znacznie tańsza alternatywa).
Skoro już tyle lat się staracie i nadal nic to gdzieś musi być przeszkoda. A Ty masz owulację?
Tak owulacje mam normalnie ....Ginekolog w szpitalu powiedzial ze jezeli on ma dziecko to oznacza ze jest płodny i nieprzysluguje mi dofinansowanie a cena invitro to 5000..niewiem moze tak bylo kiedys bo ogolnie to bylam u lekarza po 2 latach starania sie
 
Tak owulacje mam normalnie ....Ginekolog w szpitalu powiedzial ze jezeli on ma dziecko to oznacza ze jest płodny i nieprzysluguje mi dofinansowanie a cena invitro to 5000..niewiem moze tak bylo kiedys bo ogolnie to bylam u lekarza po 2 latach starania sie
Akurat są jeszcze inne metody wspomaganego rozrodu. Nie tylko in itro. Jest jeszcze inseminacja (znacznie tańsza alternatywa).
 
Rozwiązanie
Jaki lekarz tak Ci powiedział? Byłaś w klinice leczenia niepłodności? Jeśli staracie się o dzieko 5 lat to IVF wydaje się być najlepszą możliwą opcją. Myślałaś jeszcze o IUI? Wiesz może, co jest przyczyną niepłodności? Jakie badania miałaś dokładnie robione?
 
reklama
Skoro starasz się o dziecko 5 lat, a partner jest płodny, to nie powinno być żadnych problemów, żeby dostac in vitro. Ja sama nawet dostałam dofinansowanie, jeśli spełniasz krytera, też powinnaś dostać taką pomoc. Kochana, powiedz mi, jak się nazywa lekarz do jakiego poszłaś? Mówisz, że wyniki masz dobre, ale jakie badania miałaś zlecone? Czy miałaś robione HSG? Przy diagnozowaniu niepłodności to bardzo ważne badanie. Daj znać. Trzymaj się cieplutko!
 
reklama
Tak owulacje mam normalnie ....Ginekolog w szpitalu powiedzial ze jezeli on ma dziecko to oznacza ze jest płodny i nieprzysluguje mi dofinansowanie a cena invitro to 5000..niewiem moze tak bylo kiedys bo ogolnie to bylam u lekarza po 2 latach starania sie
Z tego co wiem dofinansowanie można uzyskać tylko w konkretnym mieście, które refunduje(np. Łódź). Ale trzeba tam mieszkac . 5000 za in vitro? Zorientuj się bardziej w swojej klinice bo 5000 to na dzień dobry....koszta całego leczenia , wizyt, leków, punkcji, transferu to ok. 20 000 oczywiście zależy od kliniki
 
Do góry