reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staranie się o rodzenstwo

Dołączył(a)
28 Styczeń 2021
Postów
5
Dziewczyny planujemy drugiego dzidziusia. Nasz synek ma obecnie 19 miesięcy. Mam dylemat czy zacząć starania teraz, obawiam się jak synek zareaguje na rodzeństwo. Czy są tu któreś mamy z podobną różnica wieku u swoich pociech? Jak to wygląda? Mój syn to typowy maminsynek nawet z tatą mu nie pasuje spędzać czasu. Dlatego boje się jak to będzie czy starszak nie będzie zazdrosny? A może lepiej poczekać aby różnica wieku była troszkę większą mam na myśli 3,5 roku? Napiszcie o swoich doświadczeniach :)
 
reklama
U mnie jest równo 3 lata i mi się to sprawdziło. Starsza córka w przedszkolu różnica na tyle duża że już nie była małym dzidziusiem a na tyle mała że dzieci łapią kontakt.
 
To wszystko chyba zależy od podejścia. Zazdrość pewnie była, ale strasznych scen płaczu nie obserwowałam.
 
U mnie jest dwa lata roznicy i po dość wyboistym starcie, obecnie dzieciaki dobrze się ze sobą dogadują.
Wszystko zależy od rodziców i jak oni sobie poradzą z tematem. Dzieci na tym etapie nie maja jeszcze pełnej kontroli nad swoimi emocjami i nie maja pojęcia jak na takie sytuacje reagować. Trzeba im w tym pomoc i taki jest obowiązek rodziców.
Dodam, ze mój synek to tez maminsynek (co i gdzie ja złe zrobiłam to nie wiem) ale na spokojnie da się obdzielić uwaga po równo dwójkę maluchów.
 
Dziewczyny planujemy drugiego dzidziusia. Nasz synek ma obecnie 19 miesięcy. Mam dylemat czy zacząć starania teraz, obawiam się jak synek zareaguje na rodzeństwo. Czy są tu któreś mamy z podobną różnica wieku u swoich pociech? Jak to wygląda? Mój syn to typowy maminsynek nawet z tatą mu nie pasuje spędzać czasu. Dlatego boje się jak to będzie czy starszak nie będzie zazdrosny? A może lepiej poczekać aby różnica wieku była troszkę większą mam na myśli 3,5 roku? Napiszcie o swoich doświadczeniach :)
Moje córki rożni 21 miesięcy. Jak zaszłam w drugą ciążę malutka miała roczek, jak ją rodziłam niecałe dwa latka. Jak było widać brzuch to już jej mówiłam co i jak. Także wiedziała, że bedzie miała siostrzyczkę. Zazdrości nigdy nie było, zawsze jej tłumavzyłam co i jak, pomagała przy " lali" tak sama mówiła. Głaskała, patrzyła jak karmię i karmiła swije lalki, ale zawsze była i brała w orawie wszystkim udział. Nigdy się nie biły, nie kłóciły. Teraz mają 10 i 8 lat i tak za sobą są, że jestem happy. Są super siostrami dla siebie i swojego malutkiego braciszka.
A jak synuś jest za Tobą, a planujesz kolejne to musisz męża zaagnażować w zabawę, spacery itp. Z brzuszkiem cięzko Ci czasem będzie, ale nie jest aż tak źle ;). Chodzi o to żeby synek wiedzial, że są inni niż mama zełaszcza, że jak vędziesz ridziła to będziesz w szpitalu.
Myślę, że nie ma co się zastanawiać jaka rożnica wieku będzie dobra, tylko jak Wy bedziecie dzieci wychowywać. Zabawy i spędzania czasu z rodzeństwem trzeba nauczyć.
Powodzenia :)
 
reklama
@DarkAsterR Bo chłopcy to już chyba tak mają ;-) U mnie wciąż jest mamusiowy - a zaraz kończy 8 lat ;-)

Slyszalam o tym. 😀
W sumie mnie to nie przeszkadza ale jest to jednocześnie fascynujace.
Dwojka dzieci, oboje traktowane tak samo jeśli chodzi o etapy rozwoju, a jedno niezależne jak cholera a drugie przytulasne jak stad do nieskończoności.
Podoba mi się to, fajnie jest być potrzebnym i mieć to sygnalizowane.
 
reklama
Do góry