reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starazolin

BlueBay

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
30 Wrzesień 2007
Postów
124
Od jakiegoś czasu pieką mnie oczy, są czerwone i suche. Najgorzej jest rano, potem trochę przechodzi. Kupiłam dziś Starazolin (farmaceutka mi poleciła), zakropliłam dwa razy i jest lepiej. Tak się tylko zastanawiam, jak długo mogę je bezpiecznie stosować, tak z doskoku i czy w ogóle mogę karmiąc piersią
 
reklama
Bezpiecznie stosować możesz do trzech dni, lub z doskoku, bo starazolin zwęża naczynka krwionośne w oku i może na skutek długotrwałego używania dojść po prostu do niedożywienia oka; po otwarciu buteleczki z kroplami musisz je zużyć max. do miesiąca czasu, jeśli nie zużyjesz całych (a pewnie nie) resztę trzeba wylać, bo przestaje być jałowa. Przy karmieniu piersią byłabym ostrożna.
Na suche, zaczerwienione oczy bez ograniczeń i przy karmieniu mozesz stosować krople nawilżające: np lacrimal, refresh, artelac w minimsach - nawet kilka razy dziennie; jeśli nie bedzie poprawy to niestety trzeba będzie zdiagnozować dolegliwości u lekarza - czy jest to np. zespół suchego oka, czy może zapalenie spojówek, podrażnienie, czy stan alergiczny.
 
Rosea, dzięki za odpowiedź. Dziś czuję się już o wiele lepiej, więc to chyba nic poważnego. Dzwoniłam też dzisiaj do mojego ginekologa (do pediatry nie mam komórki) i powiedział podobnie jak Ty, że przez 3 dni mogę spokojnie Starazolin stosować. Jak nie przejdzie to pójdę do okullisty
 
Ja własnie byłam ostatnio u okulisty z przekrwionymi oczkami i polecał starazolin.
Zaraz musze kupić, bo strasznie zaniedbalam oczy ostatnio. głownie od komputera...
 
weronicze, pomogło?
Bo u mnie już po problemie, nawet do okulisty nie musiałam iść.
 
reklama
Do góry