reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starnia o pierwsze dziecko!

Miałaś biochemiczna dobrze wyczytałam?
Miał twój M robione badanie nasienia? Po jakim czasie udało ci się zajść w ciążę

Miałam ciąża pozamaciczną.

Nasienie mężczyzna miał OK. Wszystkie parametry w normie, albo po za normą (ale na +)

W ciąże zaszłam cóż pażdziernik, listopad, grudzień w ciemno - zupełnie nie trafialiśmy z owualacją bo wtedy ją miałam bardzo szybko tuż po okresie tj 10 dc 11 dc. (a my dopiero plus minus ruszaliśmy z staraniami. W styczniu poszłam na monitoring, był pęcherzyk i wyszła ciąża. Na koniec lutego znaleźli ja w jajowodzie (nie było serduszka a ciągle plamiłam mimo leków)... no i w marcu wiadomo zabieg.
A no i beta nie rosła... Znaczy rosła, ale nie tyle ile powinna np. za pierwszym razem miałam 300 a tydzień póżniej tam 400 coś... także marniutko rosła.
 
reklama
@Wesoła_Aga może zacznij brać jakieś witaminy ja wiem ze jesteś przeciwnikiem ze bierzesz tylko kwas foliowy ale nawet tu w UK co nie utrzymują ciąży mówią ze witamina D jest ważna 1sze pytanie bierzesz D - nie to proszę zacząć standardową dawkę codziennie nawet kwasu foliowego tu nie polecają!!!! Jak witaminę D
 
Miałam ciąża pozamaciczną.

Nasienie mężczyzna miał OK. Wszystkie parametry w normie, albo po za normą (ale na +)

W ciąże zaszłam cóż pażdziernik, listopad, grudzień w ciemno - zupełnie nie trafialiśmy z owualacją bo wtedy ją miałam bardzo szybko tuż po okresie tj 10 dc 11 dc. (a my dopiero plus minus ruszaliśmy z staraniami. W styczniu poszłam na monitoring, był pęcherzyk i wyszła ciąża. Na koniec lutego znaleźli ja w jajowodzie (nie było serduszka a ciągle plamiłam mimo leków)... no i w marcu wiadomo zabieg.
I przez to masz ten jajowod niedrozny?
 
I przez to masz ten jajowod niedrozny?

No dokladnie tak. Po laparoskopii zawsze Ci się zrobią zrosty w miejscu operacji a mi nacinali jajowód (już uszkodzony i podobno zwężony też był) a operacja dodatkowo go jeszcze zwęziła no i spowodowała zrosty. A ja macice już miałam lekko przechyloną w prawo, co sugerowało też jakiś stan zapalny i zrosty.
 
Cześć

Mam problem od maja 2019 staramy się z mężem o dziecko i nadal nic. Byłam u ginekologa cytologia i usg dobre. Badanie nasienia męża poniżej.

Objętość 4ml
PH 7.4
Lekkość i barwa prawidłowa
Żywotność 50%
Ruch postępowy szybki 40%
Ruch postępów wolny 10%
Nieruchome 50%
Liczba plemnikow w 1m 52,5×10^6ml
Morfologia prawidłowa 50%
Mikroskopowe leukocyty 2-5
Won swoista
Czas upłynienia 30min
Stan zmetnienia prawidłowy

Proszę o interpretację wyników. Oraz poradę co dalej robić?
 
No dokladnie tak. Po laparoskopii zawsze Ci się zrobią zrosty w miejscu operacji a mi nacinali jajowód (już uszkodzony i podobno zwężony też był) a operacja dodatkowo go jeszcze zwęziła no i spowodowała zrosty. A ja macice już miałam lekko przechyloną w prawo, co sugerowało też jakiś stan zapalny i zrosty.
3mam kciuki żeby się wkoncu udało . A dobrego masz lekarza może popytaj go o inseminacje lub stymulację.
Ja w tym następnym cyklu juz mam przygotowane clo ovitrelle w lodówce i działamy tzn działam sama do tego do owu dużo orzechów witaminki i lampka czerwonego wina przed snem . 3majcie kciuki bo jak nie to się chyba poddam.
Zacznę ćwiczyć yoge chyba tak serio serio może to mnie wyciszy trochę bo przez to ze mi się ciągle nie udaje zrobiłam się nerwus każdemu dogaduje
 
Cześć

Mam problem od maja 2019 staramy się z mężem o dziecko i nadal nic. Byłam u ginekologa cytologia i usg dobre. Badanie nasienia męża poniżej.

Objętość 4
PH 7.4
Lekkość i barwa prawidłowa
Żywotność 50
Ruch postępowy szybki 40
Ruch postępów wolny 10
Nieruchome 50
Liczba plemnikow w 1m 52,5×10^6
Morfologia prawidłowa 50
Mikroskopowe leukocyty 2-5
Won swoista
Czas upłynienia 30
Stan zmetnienia prawidłowy

Proszę o interpretację wyników. Oraz poradę co dalej robić?
Zedytuj to i podaj na końcu mln mln lub l
Dziewczyny tu trochę się znają to może doradza lub podpowia
 
reklama
Do góry