reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staropolskie imiona co sądzicie -Maurycy?

Ajrin77

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Marzec 2020
Postów
159
Hej co.sadziecie o staropolskich imionach ? Mnie się bardzo podobają,.mam syna Ignasia i myślę o imieniu dla.drugiego.dziecka Maurycy- Mauryś, Moryś ..jakie są wasze opinie? Znacie dzieci o tym.imieniu, jak w praktyce?
 
reklama
Gniewomir, Mirosław, Bogumił, pewnie. Maurycy? To chyba nie jest staropolskie imię? Jest ładne, ale nie wydaje mi się, żeby było tradycyjnie słowiańskie.
Może miałaś na myśli starodawne lub staromodne, tradycyjne? Moje dwie córki mają imiona z pokolenia naszych babć i miałam głęboko gdzieś co inni myślą, byle nie dać Rozamunda jak pomidor czy Brunhilda jak postać z germańskich legend. Poza tym najważniejsze, żeby pasowało do nazwiska, bo na przykład Maurycy Świnka brzmi co najmniej pretensjonalnie ;)
 
Maurycy to ładne imię:) nie znam żadnego co dodaje uroku. Moje imię jest bardzo popularne i dość męczące było posiadanie w klasie kilku Kaś, Baś, Aś, Paulin oraz Mateuszy. Sama dla Synka wybrałam klasyczne imię. Ważne było też dla mnie żeby pasowało dla każdej grupy wiekowej czyli ładnie zdrabniało się w dzieciństwie, żeby jako nastolatek nie został Krzychem czy Stachem oraz żeby jako dorosły mógł pracować w każdym zawodzie bo nie wyobrażam sobie, np. Gniewka Kowalskiego jako prezesa czy lekarza - jakoś słabo mi to brzmi
 
Hej co.sadziecie o staropolskich imionach ? Mnie się bardzo podobają,.mam syna Ignasia i myślę o imieniu dla.drugiego.dziecka Maurycy- Mauryś, Moryś ..jakie są wasze opinie? Znacie dzieci o tym.imieniu, jak w praktyce?
Nie znam osobiście nikogo o tym imieniu,ani dorosłego ani dziecka, ale jest to ładne imienie, podoba mi się. Nie dopatrzyłam się żadnych kąśliwych uwag we wcześniejszych wypowiedziach,to tak na marginesie 🙂
 
Ja też się nie dopatrzyłam kąśliwych uwag.

Nie znam nikogo o tym imieniu. Mi się akurat nie podoba w sensie takim, że swojego syna bym tak nie nazwała. Jednak imię jest w porządku i powtórzę się: musi pasować do nazwiska i podobać się Wam. Reszta jest nieważna.

Moja mama mówi zawsze, że każde imię jest ładne jak się ładnie zwraca do osoby, która je nosi i w zupełności się z tym zgadzam.
 
Maurycy to ładne imię:) nie znam żadnego co dodaje uroku. Moje imię jest bardzo popularne i dość męczące było posiadanie w klasie kilku Kaś, Baś, Aś, Paulin oraz Mateuszy. Sama dla Synka wybrałam klasyczne imię. Ważne było też dla mnie żeby pasowało dla każdej grupy wiekowej czyli ładnie zdrabniało się w dzieciństwie, żeby jako nastolatek nie został Krzychem czy Stachem oraz żeby jako dorosły mógł pracować w każdym zawodzie bo nie wyobrażam sobie, np. Gniewka Kowalskiego jako prezesa czy lekarza - jakoś słabo mi to brzmi
Zmieniłaś właśnie moje postrzeganie imienia Krzysztof. Dzięki. Nigdy nie pomyślałam o Krzychu.
 
Zmieniłaś właśnie moje postrzeganie imienia Krzysztof. Dzięki. Nigdy nie pomyślałam o Krzychu.
Mój Orawie trzy miesięczny synek ma tak na imię i całkiem komiczne jest mówienie do niego Krzychu teraz 😁. A jako nastolatek może być po prostu Krzyśkiem.
Minus tego imienia, to ryzyko tego, ze zostanie Krzysiem do końca życia (tak jak dużo Adamów jest Adasiami itd.)…. I ze dostajemy na prezenty dużo rzeczy z motywem kubusia Puchatka 😂
 
reklama
Do góry