reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staropolskie imiona co sądzicie -Maurycy?

Hej co.sadziecie o staropolskich imionach ? Mnie się bardzo podobają,.mam syna Ignasia i myślę o imieniu dla.drugiego.dziecka Maurycy- Mauryś, Moryś ..jakie są wasze opinie? Znacie dzieci o tym.imieniu, jak w praktyce?
Miałam 2 uczniów o tym imieniu. Bardzo duże indywidualności, dusze artystyczne ;-)
 
reklama
Hej co.sadziecie o staropolskich imionach ? Mnie się bardzo podobają,.mam syna Ignasia i myślę o imieniu dla.drugiego.dziecka Maurycy- Mauryś, Moryś ..jakie są wasze opinie? Znacie dzieci o tym.imieniu, jak w praktyce?
Mi się nie podoba, nie nazwałabym tak swojego syna, ale co to zmienia? Zupełnie nic. To Wam ma odpowiadać 😉
 
Mój Orawie trzy miesięczny synek ma tak na imię i całkiem komiczne jest mówienie do niego Krzychu teraz 😁. A jako nastolatek może być po prostu Krzyśkiem.
Minus tego imienia, to ryzyko tego, ze zostanie Krzysiem do końca życia (tak jak dużo Adamów jest Adasiami itd.)…. I ze dostajemy na prezenty dużo rzeczy z motywem kubusia Puchatka 😂
Znam takiego dorosłego Adasia, ale no... To naprawdę jest Adaś! Inaczej się nie da. Też mi się to imię podoba. I pewnie jak kiedyś by było kolejne dziecko płci męskiej to prawdopodobnie będzie Adam właśnie. Choć kto wie...

Krzysztof mi się bardzo dobrze kojarzy.
Proszę:) u nas każdy Krzysztof zawsze był Krzychem...
Niby też znam Krzychów, ale jednak więcej Krzyśków. Mi wlasnie na tej samej zasadzie nie pasuje Ignac.
 
Miałam 2 uczniów o tym imieniu. Bardzo duże indywidualności, dusze artystyczne ;-)
A właśnie, wierzycie w to? W sensie, że imię niesie ze sobą ładunek dla osoby, która je dostaje?

Ja ogólnie jestem sceptyczna co do takich rzeczy, ale niektórzy widzą jakieś prawidłowości.
 
A właśnie, wierzycie w to? W sensie, że imię niesie ze sobą ładunek dla osoby, która je dostaje?

Ja ogólnie jestem sceptyczna co do takich rzeczy, ale niektórzy widzą jakieś prawidłowości.
Nie do końca, ale jako nauczycielka mam ogrooooomną listę imion, które kojarzą mi się... niekoniecznie najlepiej 😂 . Chyba nie mogłabym wybrać dla swojego dziecka imienia, które musiałam powtarzać w nieskończoność w niezbyt sympatycznym celu 🤡
 
reklama
Proszę:) u nas każdy Krzysztof zawsze był Krzychem...

U nas nigdy 🤷‍♀️ (tak na imię ma mój brat)

Hej co.sadziecie o staropolskich imionach ? Mnie się bardzo podobają,.mam syna Ignasia i myślę o imieniu dla.drugiego.dziecka Maurycy- Mauryś, Moryś ..jakie są wasze opinie? Znacie dzieci o tym.imieniu, jak w praktyce?

Mi się to imię nie podoba po prostu. Tak samo jak X innych imion. Tak samo jak komuś na pewno nie podobają się imiona moich dzieci (Jan, Barbara, Stanisław) to wam musi pasować :) a nie innym
 
Do góry