reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starsze rodzeństwo naszych Grudniowych Maluszków

Moja Majcia ma 6 misiecy, wiec ona sie dowie raczej jak sie malenstwo pojawi, nie wiem czy majac 10 - 11 miesiecy bedzie wiedziala kto to brat czy siostra, nie znam sie, napewno bedzie zazdrosna bo do tej pory ona jest naszym oczkiem w glowie i robi z nami co chce...:) no do granic, ale nerwuska z niej straszna po mamusi.
 
reklama
Basiu napewno bedzie wiedziec, ze to rodzenstwo. Zwlaszcza gdy bedziecie tlumaczyc:-) A blisko roczku to juz kumata bedzie bardzo:-D A zazdrosci to pewnie kazda z nas sie boi. Luska niby jak do znajomych chodzimy to chce zabrac 3miesieczna kolezanke do domu, ale jak bedzie na stale dzidzia to tp bedzie szok:-):-)
 
A ja mam takie pytanie :-D Czy uświadamiacie już Wasze Starszaki, że niedługo będzie Was więcej ??
Jak na to reagują Wasze dzieci?
Ja chciałam poczekać z tą nowiną jednak mężuś uradowany wiadomością od razu poinformował że w brzuszku mamusi zamieszała dzidzia. I się zaczęło... dowiedzieliśmy się że dzidzia teraz jest malutka i mieszka w brzuszku bo dopiero rosnie, jak urośnie to mamusia będzie miała duży brzuch a potem mamusia pojedzie do szpitala i wróci z siostrzyczką lub braciszkiem (chłopina ma niecałe 5 lat i nie wiem skąd ma tak dokładne informacje :-D).
Wczoraj przed spaniem stwierdził że chciałby żeby już była zima. Ja w pierwszym momencie nie załapałam, więc wyjaśnił... że dowie się w końcu czy to dziewczynka czy chłopiec.
Aha wykorzystaliśmy też malucha do poinformowania dziadków o powiększeniu się rodzinki :-D:-D:-D
Z ciekawostek to mój mały (niedługo starszy brat!) poinformował że musi zbierać pieniążki na prezenty dla siostrzyczki lub braciszka! :rofl:
 
Moja córka ma 12 lat i juz od kilku lat zamęczała mnie o rodzeństwo. Jak się dowiedziała, że jestem w końcu w ciąży to ''zwariowała'';-). Ciągle mnie upomina, że powinna odpoczywać, zdrowo sie odżywiać (podrzuciła mi na biurko dietę dla kobiet ciężarnych) i wieczorem zawsze mówi do brzuszka : dobranoc braciszku:-) Rodzina też bardzo sie ucieszyła i mówiła, że no
w końcu się postarałam.
 


Cześć dziewczyny. Wybaczcie, jeśli wlazłam w niewłaściwy wątek, ale kopę lat tu już nie byłam i czuję się lekko zagubiona :sorry2: Będę wdzięczna za wszelkie porady, na pw chyba najlepiej dot. poruszania się po forum, wklejania suwaczków w podpis itp. itd. A co do starszego rodzeństwa, to nasza córcia dumnie się obnosi, że mamusi rośnie brzuszek i będzie dzidziuś :tak: I póki co, nie może się już doczekać, bo zapytała, dlaczego dzidziuś nie może się urodzić w lato, tylko w zimę? Bo musi tak długo czekać, a ona chciałaby mu/jej pomagać jeść, chodzić itp. Póki co, ćwiczy na lalkach. Myje, usypia, śpiewa kołysanki... :-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Bulkasia moje smyki tez mnie pilnuja,abym jadla tylko zdrowe rzeczy..a jak cos jem,to zadaja pyt.''czy fasolce to smakuje ''?:-D
a od jakiegos czasu,moj synek spiewa kolysanki do mojego brzuszka :-D:-D i odliczaja dni w kalendarzu ,ile jeszcze zostalo do grudnia..oszalaly te moje dzieciaki..ciekawa jestem,czy taki zapal beda mialy pozniej :tak::confused::-D
 
madlen79 moja córa tez szaleje, przytula sie i na dobranoc zawsze dobranoc mówi do brzucha i całuje. Czeka z nie cierpliwością na to wyczekiwane przez nią rodzeństwo i mówi, że bedzie sie opiekować i zajmować - oby tylko nie był to słomiany zapał;-)
 
My juz powoli uswiadamiamy Alana z myśla ze wkrótce bedzie miał rodzeństwo :)
Na pytanie gdzie jest dzidzia pokazuje na brzuszek albo szybko szuka zdjęcia z usg :) i mówi tu je dzidzia.

ale czasami mówi ze nie ma albo pokazuje na siebie...chyba jeszcze za mały jest zeby cokolwiek zrozumieć ...jak brzusio bedzie wiekszy i bedzie widział kopniaczki to może wtedy zrozumie :)
 
reklama
Ja staram się synusiowi mówić że będzie miał rodzeństwo, że do domu przyniesiemy małego dzidziusia...teraz Kami podchodzi do mnie, podciąga mi bluzkę i pokazując na brzuch mówi że dzidzia tam jest więc może rozumie więcej niż mi się wydaje
A czy planujecie jakiś prezent dla Starszaka gdy na świat przyjdzie rodzeństwo?

ja tak, niejako od młodszego dziecka dla starszego braciszka
 
Do góry