reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

starsze rodzeństwo

Arlena tak jak Abeja pisze, rozmowa i wygospodarowany w ciągu dnia czas tylko dla córki, oraz jej pomoc przy maleństwie... mój Kuba ma 3 lata ale sprawuje się super... jak młoda spi to bawię sie TYLKO z nim, jak młoda nie śpi to np jesteśmy u Kuby w pokoju i czytamy książeczki (na fitness nie mam ochoty;-):-p:zawstydzona/y:)... i ważne, żeby nie było tak, że jak starsze chce coś zrobić przy młodszym, to żeby nie zabraniać.. tylko być przy tym, żeby się krzywda nie stała... Ja to nawet nie staram się jakoś mocno uciszac Kuby, w końcu on tez ma prawo się bawić i wyszaleć... A może kup jej bobska lalke (jakies akcesoria)i nich się opiekuje nią tak jak Ty synkiem...
 
reklama
Moja pomaga bardzo:tak: podaje pieluszkę, chusteczki, zawsze woła Alarm jak Majka obudzi się:tak: czasami jest tak że stanie nad kołyską i głośno komentuje "Maja śpi":sorry: no ale nic z tym nie zrobię;-) zazdrości nie ma jak na razie jest super:tak: co prawda moja to żywe srebro i trzeba ją czasem utemperować w kącie;-)
z dziewczynami jestem sama od 9:30 do 17
 
Własciwie nie mam zadnych problemów z Jasiem.Jest w niej zakochany,pomaga bardzo ale z własnej inicjatywy,bo nie chciałam żeby czuł sie przymuszony.Jak M. jest na wieczór w pracy to pomaga mi przy kapieli.Chetnie nosi mała na rekach i opowiada jej takie głupoty ze ciesze sie ze ona tego nie zapamieta:tak::-D:-D:-DOgólnie starszy brat jak sie patrzy:tak:
 
eeee to super :tak: pomoc masz świetną i fajnie że chłopczyk jest tak zafascynowany rodzeństwem:tak:
co prawda ja mam siostrę 8 lat młodszą i nie dogadujemy się za bardzo:no: może dlatego że on ma 18 lat i najbardziej szalony wiek a ja już jestem ustatkowana a dla niej to nudy taka stabilność:confused2: dlatego chciałam by między moimi dziećmi była mała różnica wieku co prawda jest ciężko ale jakoś daje radę:tak: znów pamiętam że ja dużo pomagałam mamie przy siostrze i w sumie tak myślę czasami że przydało by się takie starsze dziecko:-p
 
Ja sama mam duzo starsze rodzenstwo o 18,13 i 11 lat.Najgorzej dogaduje sie bratem chyba dlatego ze jest najstarszy no i facet;-)Ale z siostrami super,zupełnie zatarła sie ta różnica wieku między nami.A jeszcze siostrao 13 lat starsza ma córeczke rok młodsza od Jasia więc to nas dodatkowo zbliża.Na poczatku chciałam żeby różnica wieku między moimi dziecmi to było ok 5 lat ale wyszło inaczej.I ciesze sie,bo Jasiem jako maluch był strasznym mamusinym synusiem,teraz ju z troche wydoroślał(najbardziej jest mu szkoda ze nie moze już przychodzic do mnie do łóżka jak m wychodzi do pracy,bo okropnie sie wierci przez sen i boje sie ze zmiażdżyłby mi małą;-))
 
I jak tam u rodzeństwa?

U nas można powiedzieć, że chłopaki się docierają nareszcie.
Krystian po przedszkolu to się najpierw na Igusia rzuca, taki stęskniony :-D.
Jak jest bardzo zimno, to zostaje w domu (bo wtedy nie mam jak go zaprowadzić do przedszkola) i muszę powiedzieć, że jest całkiem fajnie jak tak sobie we trójkę siedzimy w domku :tak:. Tyle, że wiem, że młody na tym traci, bo w przedszkolu tyle atrakcji jest i kontakt z rówieśnikami, dlatego staram się nie zostawiać go częściej niż to konieczne.

A Igi do nikogo się tak nie chichra jak do starszego brata :-D. Przez co starszy brat chodzi dumny jak paw :cool2:.

Jedyne co to Krystian bardzo chciałby nosić Igiego, mimo moich upomnień zdarza się, że muszę interweniować.
 
U nas też super.Tylko,że w naszym przypadku,różnica między dziewczynami duża :tak::tak::tak:.Ale starsza bardzo chętnie mi we wszystkim pomaga przy Malutkiej,bawi i rozśmiesza Ją tak,jak nikt,chyba dziecko dziecko rozumie ;-):-):-):-)
Bałam się,że starsza będzie zazdrosna,ale tak nie jest.Bardzo się cieszę i mam nadzieję,że tak zostanie :tak::tak::tak:
 
reklama
Do góry