reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stekanie 1-msc dziecka

Ankar9000

Początkująca w BB
Dołączył(a)
4 Styczeń 2017
Postów
16
Witam moją 1 msc córka przez sen cały czas steka pręży się przez co śpi krotko Max 2 godziny kamie ja piersią ale też mało je... nie wiem co mogę zrobić że jej pomoc wszyscy mówią ze takie stekanie to normalne. Lekarz mówił że to gazy podaje jej espumisan ale mam wrażenie że nic nie pomaga
 
reklama
Takie krotkie okresy snu u noworodka sa calkowicie normalne. Tylko w podrecznikach i na reklamach dziecko je i spi po 3-4 godziny, a nawet, o cudzie, spi w nocy :-D. Co do stekania- jej przewod pokarmowy jest jeszcze niedojrzaly, moze miec jeszcze klopoty z normalnym trawieniem- to powinno wkrotce przejsc. By mala byla spokojniejsza i dluzej spala, sprobuj metody doktoraKarpa, ze spowijaniem- poszukaj na you tube
 
Moja córka też mało spała, miała kolki ale zamiast espumisan podawałem jej infacol od tego czasu kolki ustaly
 
Mało płakała więcej marudzila ale jak mówiłam po podaniu infacolu wszystko ustalo. Pozwalam jej przed każdym posiłkiem i po kolkach ani śladu :)
 
Ostatnia edycja:
Z tego co piszesz to właśnie wygląda na kolki jelitowe. Przeanalizuj co jesz..
Je mało tzn ile? Ściągałas pomarm do butelki i sprawdzalas?
1 ms dziecko ma malusi żołądeczek. Zje jakies 50ml.. Nie zasypia przy piersi? Takie ssanie maluszka jeszcze bardzo męczy.
Jak śpi Ci 2h to wow! Rewelacja. Maly brzuszek potrzebuje karmień nawet co 1h. Zalezy od dziecka. Tylko gdy karmisz mm zachowujesz wieksze odstepy czasowe.
Espumiasn nie mysi nawas dzialac wcale co nie oznacza ze nie ma nadmiaru gazow.
Masuj brzuszek, układaj na nim niemowlę, podaj probiotyki i prubuj moze lefax, moze delicol, moze bobotic..
A moze nic nie pomoze ;) bo ja nie widzialam roznicy jakiejs spektakularnej u nas po niczym
 
Witam moją 1 msc córka przez sen cały czas steka pręży się przez co śpi krotko Max 2 godziny kamie ja piersią ale też mało je... nie wiem co mogę zrobić że jej pomoc wszyscy mówią ze takie stekanie to normalne. Lekarz mówił że to gazy podaje jej espumisan ale mam wrażenie że nic nie pomaga
Moja miała tak samo, stękała przez sen. Jest to spowodowane, tak jak dziewczyny piszą, niedojrzałością układu pokarmowego. Wszystko jest w porządku, nie musisz się martwić. U nas samo przeszło. Może pomogą probiotyki? Polecam biogaia, choć droga to uważam, że pomaga. Jest też jakiś zamiennik, ale nie wiem, jak się nazywa.
Nie zaszkodzi też jeść mniej wzdymająco, więcej lekkostrawnie :)
 
Takie krotkie okresy snu u noworodka sa calkowicie normalne. Tylko w podrecznikach i na reklamach dziecko je i spi po 3-4 godziny, a nawet, o cudzie, spi w nocy :-D. Co do stekania- jej przewod pokarmowy jest jeszcze niedojrzaly, moze miec jeszcze klopoty z normalnym trawieniem- to powinno wkrotce przejsc. By mala byla spokojniejsza i dluzej spala, sprobuj metody doktoraKarpa, ze spowijaniem- poszukaj na you tube
To nie cuda mój syn od 1 dnia spał po 3-4 godziny jak skończył 2 przesypia całe noce :p wiem chwale sie
 
reklama
Do góry