reklama

Sterydy dla dobra dziecka

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez Hircia, 3 Styczeń 2015.

1. Hircia

Hircia Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam, ostatnio trafiłam do szpitala ze skurczami (33tc) lekarz podał mi sterydy na rozprężenie płuc. Na szczęście skurcze ustąpiły, ale martwię się o skutki uboczne. Czy któraś z was miała podane sterydy? Donosiłyście ciążę do końca?

2. mitaginka

mitaginka Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Miałam w pierwszej ciąży w 32 tc. Urodziłam w 38 po odstawieniu leków (niewydolność szyjki ). Żadnych skutków ubocznych nie zauważyłam :-)

3. reklama
  4. annaoj kce

annaoj kce 08.06/04.10/09.13

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    W ostatniej ciąży miałam podane sterydy w 28/29t. Ciąże donosiłam i wszystko jest ok :-), czego i Tobie życzę.

5. Hircia

Hircia Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja też mam nadzieję, że donoszę chociażby do 36tc.
    Czytałam gdzieś, że sterydy wpływają na zaburzenia psycho-ruchowe (u dzieci częściej występuje ADHD). Ale to dopiero koło wieku szkolnego 6-8 lat, niekiedy dzieci z tego wyrastają, ktoś już się z tym spotkał?

6. dorex3

dorex3 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja dostałam sterydy na płuca w 29 tc... teraz jest 36 i jeszcze w dwupaku.... skutki które opisujesz występują przy długotrwałym stosowaniu ( min tydzień) a nie przy 2 dawkach jakie dostaliśmy.... dla dzieci wcześniej urodzonych niewydolność oddechowa jest 1000 razy bardziej groźna niż sterydy........

7. bojąca

bojąca Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    2
    ja miałam sterydy w 35 urodziłam w 38, moja siostra tez miała jej syn ma 9 lat skutków ubocznych nie widać pozatym dzięki nim dziecko przedwcześnie urodzone ma dużo większe szanse na samodzielne oddychanie

8. annaoj kce

annaoj kce 08.06/04.10/09.13

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mój Najmłodszy jest najspokojniejszy z całej trójki, więc raczej w to ADHD jest mi ciężko uwierzyć.
    Z moich doświadczeń i obserwacji bardziej unikałabym nospy, którą lekarze przepisują jak witaminę C.
    W pierwszej ciąży miałam podawaną w dużych ilościach i chodziłam z synem na rehabilitację do 1,5 roku, miał problemy z napięciem mięśniowym. Spotkałam się z takimi przypadkami u więcej mam, które brały duże ilości nospy.
    Oczywiście nie mówię, żeby nie stosować się do zaleceń lekarza, ale też troszkę zdroworozsądkowo podejść.

9. Hircia

Hircia Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja chociaż skurcze mam od mniej więcej 16tc to ani razu nie brałam nic rozkurczowego. Mieszkam w Irlandii Północnej i tu lekarze przypisują tylko Paracetamol (na krwawienie, na skurcze, paracetamol lekiem na wszystko) dopiero gdy wyniknęła sytuacja z podejrzeniem przedwczesnego porodu podali sterydy.

10. reklama
  11. mitaginka

mitaginka Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Bałabym się mieszkać poza Polską w takim wypadku ;-) ciekawe czy to naprawdę pomaga

12. Hircia

Hircia Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Miałam straszne obawy co do prowadzenia ciąży Tu, zwłaszcza że w PL rodziłam 2 razy i przyzwyczajona byłam do polskich realiów i sposobu prowadzenia ciąży. Ale jakoś mimo problemów od samego początku nadal trwamy w duecie :-)

Poleć forum