reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sterydy dla dobra dziecka

Hircia

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
2 Styczeń 2015
Postów
32
Miasto
Portadown
Witam, ostatnio trafiłam do szpitala ze skurczami (33tc) lekarz podał mi sterydy na rozprężenie płuc. Na szczęście skurcze ustąpiły, ale martwię się o skutki uboczne. Czy któraś z was miała podane sterydy? Donosiłyście ciążę do końca?
 
reklama
Miałam w pierwszej ciąży w 32 tc. Urodziłam w 38 po odstawieniu leków (niewydolność szyjki ). Żadnych skutków ubocznych nie zauważyłam :-)
 
Ja też mam nadzieję, że donoszę chociażby do 36tc.
Czytałam gdzieś, że sterydy wpływają na zaburzenia psycho-ruchowe (u dzieci częściej występuje ADHD). Ale to dopiero koło wieku szkolnego 6-8 lat, niekiedy dzieci z tego wyrastają, ktoś już się z tym spotkał?
 
ja dostałam sterydy na płuca w 29 tc... teraz jest 36 i jeszcze w dwupaku.... skutki które opisujesz występują przy długotrwałym stosowaniu ( min tydzień) a nie przy 2 dawkach jakie dostaliśmy.... dla dzieci wcześniej urodzonych niewydolność oddechowa jest 1000 razy bardziej groźna niż sterydy........
 
ja miałam sterydy w 35 urodziłam w 38, moja siostra tez miała jej syn ma 9 lat skutków ubocznych nie widać pozatym dzięki nim dziecko przedwcześnie urodzone ma dużo większe szanse na samodzielne oddychanie
 
Mój Najmłodszy jest najspokojniejszy z całej trójki, więc raczej w to ADHD jest mi ciężko uwierzyć.
Z moich doświadczeń i obserwacji bardziej unikałabym nospy, którą lekarze przepisują jak witaminę C.
W pierwszej ciąży miałam podawaną w dużych ilościach i chodziłam z synem na rehabilitację do 1,5 roku, miał problemy z napięciem mięśniowym. Spotkałam się z takimi przypadkami u więcej mam, które brały duże ilości nospy.
Oczywiście nie mówię, żeby nie stosować się do zaleceń lekarza, ale też troszkę zdroworozsądkowo podejść.
 
Ja chociaż skurcze mam od mniej więcej 16tc to ani razu nie brałam nic rozkurczowego. Mieszkam w Irlandii Północnej i tu lekarze przypisują tylko Paracetamol (na krwawienie, na skurcze, paracetamol lekiem na wszystko) dopiero gdy wyniknęła sytuacja z podejrzeniem przedwczesnego porodu podali sterydy.
 
reklama
Miałam straszne obawy co do prowadzenia ciąży Tu, zwłaszcza że w PL rodziłam 2 razy i przyzwyczajona byłam do polskich realiów i sposobu prowadzenia ciąży. Ale jakoś mimo problemów od samego początku nadal trwamy w duecie :-)
 
Do góry