reklama

Sterydy dla dobra dziecka

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez Hircia, 3 Styczeń 2015.

1. Hircia

Hircia Zaciekawiona BB

Witam, ostatnio trafiłam do szpitala ze skurczami (33tc) lekarz podał mi sterydy na rozprężenie płuc. Na szczęście skurcze ustąpiły, ale martwię się o skutki uboczne. Czy któraś z was miała podane sterydy? Donosiłyście ciążę do końca?

2. mitaginka

mitaginka Fanka BB :)

Miałam w pierwszej ciąży w 32 tc. Urodziłam w 38 po odstawieniu leków (niewydolność szyjki ). Żadnych skutków ubocznych nie zauważyłam :-)

3. reklama
  4. annaoj kce

annaoj kce 08.06/04.10/09.13

W ostatniej ciąży miałam podane sterydy w 28/29t. Ciąże donosiłam i wszystko jest ok :-), czego i Tobie życzę.

5. Hircia

Hircia Zaciekawiona BB

Ja też mam nadzieję, że donoszę chociażby do 36tc.
    Czytałam gdzieś, że sterydy wpływają na zaburzenia psycho-ruchowe (u dzieci częściej występuje ADHD). Ale to dopiero koło wieku szkolnego 6-8 lat, niekiedy dzieci z tego wyrastają, ktoś już się z tym spotkał?

6. dorex3

dorex3 Fanka BB :)

ja dostałam sterydy na płuca w 29 tc... teraz jest 36 i jeszcze w dwupaku.... skutki które opisujesz występują przy długotrwałym stosowaniu ( min tydzień) a nie przy 2 dawkach jakie dostaliśmy.... dla dzieci wcześniej urodzonych niewydolność oddechowa jest 1000 razy bardziej groźna niż sterydy........

7. bojąca

bojąca Fanka BB :)

ja miałam sterydy w 35 urodziłam w 38, moja siostra tez miała jej syn ma 9 lat skutków ubocznych nie widać pozatym dzięki nim dziecko przedwcześnie urodzone ma dużo większe szanse na samodzielne oddychanie

8. annaoj kce

annaoj kce 08.06/04.10/09.13

Mój Najmłodszy jest najspokojniejszy z całej trójki, więc raczej w to ADHD jest mi ciężko uwierzyć.
    Z moich doświadczeń i obserwacji bardziej unikałabym nospy, którą lekarze przepisują jak witaminę C.
    W pierwszej ciąży miałam podawaną w dużych ilościach i chodziłam z synem na rehabilitację do 1,5 roku, miał problemy z napięciem mięśniowym. Spotkałam się z takimi przypadkami u więcej mam, które brały duże ilości nospy.
    Oczywiście nie mówię, żeby nie stosować się do zaleceń lekarza, ale też troszkę zdroworozsądkowo podejść.

9. Hircia

Hircia Zaciekawiona BB

Ja chociaż skurcze mam od mniej więcej 16tc to ani razu nie brałam nic rozkurczowego. Mieszkam w Irlandii Północnej i tu lekarze przypisują tylko Paracetamol (na krwawienie, na skurcze, paracetamol lekiem na wszystko) dopiero gdy wyniknęła sytuacja z podejrzeniem przedwczesnego porodu podali sterydy.

10. reklama
  11. mitaginka

mitaginka Fanka BB :)

Bałabym się mieszkać poza Polską w takim wypadku ;-) ciekawe czy to naprawdę pomaga

12. Hircia

Hircia Zaciekawiona BB

Miałam straszne obawy co do prowadzenia ciąży Tu, zwłaszcza że w PL rodziłam 2 razy i przyzwyczajona byłam do polskich realiów i sposobu prowadzenia ciąży. Ale jakoś mimo problemów od samego początku nadal trwamy w duecie :-)

Poleć forum