reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sterydy na rozwój płuc - kolejna seria

Kobietki, dziękuję Wam za odpowiedzi ❤️ dla mnie każdy dodatkowy dzień jest mega cenny i wierzę w to, że uda nam się wyjść chociaż ze skrajnego wcześniactwa a patrząc na to ile już ciągniemy to ta perspektywa nie wydaje się aż tak odległa.
Niedługo maluch dobije do szacowanych 1500g to wyjdzie też z bardzo niskiej masy urodzeniowej (fakt, że aparatura może się mylić, ale ten fakt jednak też uspokaja).
Próbuję myśleć pozytywnie, bo to wiele pomaga ❤️
po 29 TC już się nie mówi o skrajnym wcześniactwie. Dziecko ważące ponad kg ma duże szanse na przeżycie. Ponieważ Ur w 26tc i wiem co to znaczy dociera do mnie twoja obawa i nadzieja walki o każdy dzień. Tak każdy jeden zwiększa szanse maluszka. Dużo wytrzymałas. Mam nadzieję, że wytrzymasz do końca. Bo choć lekarze już więcej potrafią i aparaturę mamy lepsza, to nic lepszego niż urodzić w terminie, czy jak najbliżej terminu narodzin nie ma. Mocno wam kibicuje.
 
reklama
Swoją drogą jak przeczytałam Twoja historię to stwierdziłam że ja jednak nie mam na co narzekać. Założyli mi szew i pięknie trzymał a po 32 tyg przez miesiąc mogłam wszystko zrobic by przygotować się na przyjście córeczki. Trzymam bardzo mocno kciuki żeby udało się wytrwać do tego 32 tygodnia💗💗💗. Wtedy też już będzie Ci lżej pod względem psychicznym. I później oby do tego 37 i możesz rodzić
No szyjka ma teraz około 1 cm i trzyma się tylko na szwach. Mam cały czas rozwarcie wewnętrzne, niestety na ile cm nie wiem. Dopóki pęcherz nie wychodzi na wierzch i jest cały to jestem dobrej myśli. Niech nie pojawią się skurcze i jakoś damy radę 🥰
 
po 29 TC już się nie mówi o skrajnym wcześniactwie. Dziecko ważące ponad kg ma duże szanse na przeżycie. Ponieważ Ur w 26tc i wiem co to znaczy dociera do mnie twoja obawa i nadzieja walki o każdy dzień. Tak każdy jeden zwiększa szanse maluszka. Dużo wytrzymałas. Mam nadzieję, że wytrzymasz do końca. Bo choć lekarze już więcej potrafią i aparaturę mamy lepsza, to nic lepszego niż urodzić w terminie, czy jak najbliżej terminu narodzin nie ma. Mocno wam kibicuje.
Szanse na przeżycie są duże i to mnie pociesza, ale walczymy teraz o każdy dodatkowy dzień, a najlepiej tydzień żeby zminimalizować ewentualne powikłania wcześniacze, których się boję jak ognia 🙈
Wierzę, że mój maluch jest silny i waleczny patrząc na to jak wywija w brzuchu i co tam wyprawia 😅
 
No szyjka ma teraz około 1 cm i trzyma się tylko na szwach. Mam cały czas rozwarcie wewnętrzne, niestety na ile cm nie wiem. Dopóki pęcherz nie wychodzi na wierzch i jest cały to jestem dobrej myśli. Niech nie pojawią się skurcze i jakoś damy radę 🥰
Mi każdego dnia wieczorem mówili dokładnie jakie są pomiary 1cm to miałam od 24 tyg do 37 tyg. Rozwarcie zewnętrzne 1,5-2 i wewnętrzne 1cm miałam. Ogólnie nie wiem od czego to zależy czemu u jednych te szyjki tak super trzymają a Twoje dziecko jak jest ułożone?
 
Cześć. Miałam podane sterydy - Celeston w serii podstawowej w 23 tygodniu oraz dawkę przypominającą w 33 tygodniu. Mój noworodek ma 7 dni. Na razie nie wygląda, żeby coś miało być z nią nie tak :)
Leżałam w szpitalu 12 tygodni i tak jak Ty zastanawiałam się czemu dają dawkę przypominającą. Znalazłam takie wytyczne: https://www.google.com/url?sa=t&sou...AQFnoECAgQAQ&usg=AOvVaw25IWgcqSzgYkJ2-xdE2Dth
W szpitalu mówili, że sterydy działają tylko przez jakiś czas. Pewnie dlatego podają dawkę przypominającą jeśli pierwsza seria była na wczesnym etapie.
Trzymaj się, powodzenia :)
 
Mi każdego dnia wieczorem mówili dokładnie jakie są pomiary 1cm to miałam od 24 tyg do 37 tyg. Rozwarcie zewnętrzne 1,5-2 i wewnętrzne 1cm miałam. Ogólnie nie wiem od czego to zależy czemu u jednych te szyjki tak super trzymają a Twoje dziecko jak jest ułożone?
Będzie synuś?
 
Szanse na przeżycie są duże i to mnie pociesza, ale walczymy teraz o każdy dodatkowy dzień, a najlepiej tydzień żeby zminimalizować ewentualne powikłania wcześniacze, których się boję jak ognia 🙈
Wierzę, że mój maluch jest silny i waleczny patrząc na to jak wywija w brzuchu i co tam wyprawia 😅
Co by się nie działo poradzicie sobie. Naprawdę dzieją się cuda 💕😊
 
reklama
Mi każdego dnia wieczorem mówili dokładnie jakie są pomiary 1cm to miałam od 24 tyg do 37 tyg. Rozwarcie zewnętrzne 1,5-2 i wewnętrzne 1cm miałam. Ogólnie nie wiem od czego to zależy czemu u jednych te szyjki tak super trzymają a Twoje dziecko jak jest ułożone?
Wcześniej był ułożony główkowo, ale od 3 dni jest miednicowo co jest lepszym ułożeniem jeżeli chodzi o szyjkę, bo mniejszy nacisk. Jak wstaję pod prysznic to też mnie brzuch tak w dół nie ciągnie. Oby zdążył się jeszcze odwrócić 🙈
 
Do góry