reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sterydy w ciąży na rozwój płuc dziecka

Dołączył(a)
14 Luty 2021
Postów
5
Cześć! Chciałabym Was zapytać o Wasze doświadczenia związane z wzięciem sterydów w ciąży na przyspieszenie rozwoju płuc dziecka. W związku z ryzykiem porodu przedwczesnego otrzymałam je w 33 tygodniu i trochę martwię. Czytalam tez ze mogą sie pojawić jakieś skutki uboczne. Czy są tu mamy, które tez otrzymały sterydy? Jakie są Wasze doświadczenia? Będę wdzięczna za każde info :)
 
reklama
Cześć! Chciałabym Was zapytać o Wasze doświadczenia związane z wzięciem sterydów w ciąży na przyspieszenie rozwoju płuc dziecka. W związku z ryzykiem porodu przedwczesnego otrzymałam je w 33 tygodniu i trochę martwię. Czytalam tez ze mogą sie pojawić jakieś skutki uboczne. Czy są tu mamy, które tez otrzymały sterydy? Jakie są Wasze doświadczenia? Będę wdzięczna za każde info :)
Naprawdę skutki uboczne są rzadkie, a dobro z tego płynące w razie wcześniejszego porodu ogromne. Na szczęście zdążyłam wziąć pełną dawkę przed porodem
 
Dostałam dwie dawki przed porodem w 31tc. Nie było żadnych skutków ubocznych. Przyjęcie zalecanej dawki jest bardzo ważne, nie mam co do tego wątpliwości.
 
W 32 tygodniu dostałam sterydy, bo dostałam silnych skurczy, które nie chciały ustać, aż w końcu się udało. I ciążę donosilam, córka urodzona w 38 tygodniu, cc było, bo poród nie postępował. Obecnie ma 8 lat i wszystko jest dobrze. Nie ma żadnych powikłań po podaniu ich..
 
Dzięki za odpowiedz dziewczyny. Słyszałam tez, ze mogą być tez jakieś skutki uboczne w rozwoju u dziecka, czy słyszałyście coś więcej o tym?
 
Dzięki za odpowiedz dziewczyny. Słyszałam tez, ze mogą być tez jakieś skutki uboczne w rozwoju u dziecka, czy słyszałyście coś więcej o tym?
Moim zdaniem nie sterydy dają problemy rozwojowe, tylko przedwczesny poród. Jesteś już w miarę bezpiecznym czasie, maluch też. Sterydy pomogą płucom na bezpieczne oddychanie. Twoj maluszek jest już naprawdę duży. Trzeba myśleć pozytywnie, że poradzi sobie. A wszelkie trudności są do wypracowania. Jestem mama dziewczynki z 26tc. Mam nadzieję, że bedzie u was wszystko dobrze. Może wszystko rozejdzie się po kościach i urodzisz w terminie?
 
Dzięki za odpowiedz dziewczyny. Słyszałam tez, ze mogą być tez jakieś skutki uboczne w rozwoju u dziecka, czy słyszałyście coś więcej o tym?
Powiem Ci szczerze, będąc w szpitalu przez porodem byłam jak w amoku, słyszałam tylko że muszę jeszcze kilka dni wytrzymać w dwupaku żeby zdarzyli podać mi dwie dawki sterydu. Tak się skupiłam na tym, że nie przyszło mi do głowy pytać czy czytać o skutkach ubocznych. Bardziej przemawiają do mnie zdecydowane plusy podania tego preparatu.
 
Dzięki za odpowiedz dziewczyny. Słyszałam tez, ze mogą być tez jakieś skutki uboczne w rozwoju u dziecka, czy słyszałyście coś więcej o tym?
Tak jak Ci pisałam, moja ma 8 lat i nigdy Nic nie było złego. Zaczęła chodzić jak miała roczek. Nie ma żadnych wad i skutków ubocznych w rozwoju..
Nie stresuj się, bo to gorzej wpływa na dziecko. I nie czytaj za dużo internetu, bo będziesz swiksowac..
 
Ja byłam w 33 tc ciąży jak urodziłam Ale nie zdążyli podać mi dwóch dawek, pierwszą dostałam 6 h przed cc. Niestety nic to nie pomogło, synek nie oddychał A teraz ma 5 lat i jest zdrowym chłopcem.
 
reklama
Cześć! Chciałabym Was zapytać o Wasze doświadczenia związane z wzięciem sterydów w ciąży na przyspieszenie rozwoju płuc dziecka. W związku z ryzykiem porodu przedwczesnego otrzymałam je w 33 tygodniu i trochę martwię. Czytalam tez ze mogą sie pojawić jakieś skutki uboczne. Czy są tu mamy, które tez otrzymały sterydy? Jakie są Wasze doświadczenia? Będę wdzięczna za każde info :)
Hej, ja dostałam w 33 tygodniu ze względu na skurcze, których nie mogli wyciszyć ale finalnie się udało.
Syn zdrowy nie licząc astmy i alergii ale to po ojcu, ma 6 lat, zero opóźnień w rozwoju czy jakichkolwiek odchyleń od normy.
 
Do góry