reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sterylizacja

*mammi

Igorek całym moim życiem!
Dołączył(a)
13 Luty 2010
Postów
178
Miasto
Lubin
Witam. jestem 2 miesiące po porodzie i ze względów zdrowotnych nie mogę stosować żadnej antykoncepcji. Nie planuję mieć więcej dzieci i razem z moim ginem stwierdziliśmy że najlepszym dla mnie rozwiązaniem byłaby sterylizacja. Niestety mieszkam w Polsce i u nas jest to nielegalne. Jestem skłonna pojechać do Niemiec i tam poddać się zabiegowi. Bardzo proszę o informację ile to kosztuję i jak wygląda zabieg. Wierzę że są na tym forum mamy po zabiegu sterylizacji. Z góry dzięki ;-)
 
reklama
Ja bym nie wierzyla,ze sa na tym forum mamy po zabiegu sterylizacji ;-)
Moja znajoma tez o tym mysli i z tego co ona mowila to kosztuje on gdzies okolo 300 € a na czym polega...to ja nie wiem,ale tego bardzo latwo mozesz sie dowiedziec-internet to potega ;-) ale wydaje mi sie,ze jest to operacja zwiazana z otwarciem jamy brzusznej a nie tylko zabieg.
 
Witam. jestem 2 miesiące po porodzie i ze względów zdrowotnych nie mogę stosować żadnej antykoncepcji. Nie planuję mieć więcej dzieci i razem z moim ginem stwierdziliśmy że najlepszym dla mnie rozwiązaniem byłaby sterylizacja. Niestety mieszkam w Polsce i u nas jest to nielegalne. Jestem skłonna pojechać do Niemiec i tam poddać się zabiegowi. Bardzo proszę o informację ile to kosztuję i jak wygląda zabieg. Wierzę że są na tym forum mamy po zabiegu sterylizacji. Z góry dzięki ;-)

prezerwatywy też sa metoda antykoncepcji
 
np. ja mam alergię na prezerwatywy dodaj do tego jeszcze problemy z wątrobą i masz duży problem z wyborem antykoncepcji!
A swoją drogą ja bym się takiemu zabiegowi nie poddała :-( ale każdy ma swoje powody.
A wracając do twojego pytania to przykro mi ale nie mam pojęcia i też wydaje mi się ze kobiety na tym forum to raczej myślą o dzieciach jeszcze. No nie wiem.
 
Nie chcę niczego sugerować, ale moja koleżanka miała wykonany taki zabieg i po jakimś czasie bardzo tego żałowała, ponieważ rozwiodła się z mężem, poznała nowego mężczyznę który pragnął dziecka a ona nie mogła mu go dać, zastnów się dobrze, ta decyzja jest nieodwracalna.
 
Niestety w moim przypadku zajście w kolejną ciążę jest ryzykowne. Z powodów zdrowotnych może być zagrożeniem dla mnie i dla dziecka. Zrozumcie że nie chce poddać się sterylizacja z własnego widzi mi się....
 
Mojej siostrze lekarz powiedzial jak urodzila drugie dziecko,ze ma sie cieszyc,ze ma te dwojke i w zadnym wypadku nie planowac nastepnych,ale jakos sterylizacji jej nie zaproponowal...siostra ma nadcisienie tetnicze,problemy z nerkami i z sercem...i ma 4 dzieci.Dwie ostatnie ciaze mocno zagrozone,zakonczone cesarkami,wczesniaki...ale zyja i maja sie dobrze.
 
reklama
Do góry