reklama

sterylizować?

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez mag80, 5 Luty 2009.

1. mag80

mag80 Fanka BB :)

Dziewczyny mam moze glupie pytanie, ale chciałam zasięgnąć waszej opinii.Do tej pory butelki sterylizowałam lub porządnie wyparzałam.Wczoraj przeczytałam, że dzieciom które skończyły pół roczku wystarczy butelki i smoczki tylko porządnie wymyć.Co Wy na ten temat sądzicie?Wyparzacie?Albo jak dlugo to robiłyście?Z jednej strony byłoby dobrze.Zawsze mniej z tym roboty;-)A z drugiej nie mam przekonania?Powiedzcie-można juz tylko myć?

2. MartaZiolko

MartaZiolko Fanka BB :)

Ja właśnie gdzieś tak do 6 m-ca przestałam sterylizować butelki i smoczki.
    Kupiłam osobną gąbeczkę do butelek córki, oraz szczoteczkę do czyszczenia smoczków i myłam normalnie pod kranem, smoczki przelewałam tylko wrzątkiem z góry.
    Nic się małej nie działo.

3. reklama
  4. saly

saly Zadomowiona(y)

Ja to z tych wyrodnych matek , co nawet do pół roku nie sterylizowały wszystkiego, tylko raz dziennie wygotowywałam butelki i smoczki. I w sumie nadal tak robie, myje pod bierzacą wodą , czasem z odrobinką płynu(bardzo dokładnie plucząc) a wieczorem wygotowuje, czasem co dwa dni....
    Hani nic nie jest:blink:

5. Mama Helenki

Mama Helenki i Aniki :D

Wystarczy szorowanie :-)

6. e-stera

e-stera Fan(ka)

Ja nigdy nie sterylizowałam tylko myłam i wyparzałam........teraz myję z płynem i czasem wyparzę ...dziecko żyje:tak:;-)

7. magdzik_w

magdzik_w Mama Juleczki i Pawełka

To i ja dołączę do wyrodnych:tak::tak::tak: Myję pod bieżącą wodą z odrobiną płynu, dokładnie płuczę, czasami przelewam wrzątkiem, gotuję raz na jakiś czas. Tak robię z butelkami, a smoczki traktuję za każdym razem wrzątkiem:tak: Dziecko wydaje się całkiem zadowolone i wszystko jest ok:-D

8. kbetina

kbetina Fanka BB :)

jak młoda skończyła pół roku to też przestałam wygotowywać butelki, teraz tylko myję pod kranem ciepłą wodą z odrobiną płynu i dokładnie wypłukuję ;-)

9. niuniamilan

niuniamilan Fanka BB :)

tez własnie to mnie zastanawiało i też chciałam sie zapytac,ale juz wiem wszystko i chyba niedługo też przestane,ale mam pytanie jeżeli chodzi o te wygotowanie butelek,jak to robiłam to zawsze został mi taki przebrzydły osad,którego nie mogłam sie pozbyc,Czy można też ominąc to wygotowywanie i ewentualnie oblac wrzątkiem same smoczki?a czy można użyc zmywarki poprostu?

10. reklama
  11. MamaHelenki

MamaHelenki bla bla

Ja od samego początku zalewałam wrzątkiem, czasami gotowałam. A teraz dalej zalewam wrzątkiem i zostawiam tak na chwilę i jest ok.

12. joasiek1977

joasiek1977 Mamusia Oleńki :)

Zrobiłam i robię dokładnie tak samo :tak:, tyle że smoczków już też nie przlewam wrzatkiem :zawstydzona/y:

Poleć forum