reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sterylizować?

Witam :)
ja sterylizatora nie kupiłam nawet :p Butelki wygotowuję tylko po kupieniu, przez pierwsze chyba 5 m-cy wyparzałam butelki po mleku, bo te od herbatki przestałam jak Szymek miał 3 m-ce. Teraz Szymek ma 7 m-cy i nie pamiętam co to było wyparzanie :p Myję w zmywarce ;) ew na biegu płynem i dokładnie płuczę.
Smoka uspokajacza nie uzywamy w ogóle, a te od butelek sie ładnie w zmywarce myją ;)
Szymek jest strasznie ruchliwy i co chwila schodzi z maty z puzzli piankowych na dywan czy podłogę i wszysto bierze do buźki, i wcale mu nie zabraniam, niech się do bakterii przyzwyczaja ! Mamy kota, więc sierść lata wszędzie, więc na pewno nie raz się jej najadł - i żyje. Jak widzę sierść na ustach to zdejmuję z tego względu, że go może łaskotać ;)
 
reklama
ja nigdy nie sterlizowalam i od poczatku nie wyparzalam za kazdym razem. Zazwyczaj co drugi raz a czasem nawet rzadziej w sumie to rzadziej czasem bylo czesto teraz zaczelam same smoczki wyparzac i tak naprawde czasmi nie wiem jak sie trzyma nie chorujac bo byl okres ze pelno osob wokul niego chorowalo i w sumie tylko ja i ona jak sie przed tym urchonilismy a wcale nie stosowalismy jakis specialnych zabezpieczen.
 
ja robię dokładnie to samo, nie szaleję ze starylizacją, starsz ma 15 miesięcy i przez całe swoje życie raz tylko trzydniówkę przechodziła, młodsza ma 1,5 miesiąca i też ograniczam się do wygotowywania i porządnego wyszorowania butelek. Poza tym, nasze mamy nie wiedziały co to sterylizatory i żyjemy i mamy się dobrze :)
 
No ja to chyba już jakieś zboczenie mam...mała ma 13 miesięcy a ja jej za każdym razem wyparzam nawet miseczkę...chyba już powinnam przestać? nie?
 
No ja to chyba już jakieś zboczenie mam...mała ma 13 miesięcy a ja jej za każdym razem wyparzam nawet miseczkę...chyba już powinnam przestać? nie?


no chyba powinnas przemyśleć tą kwestie:-)
Piasek z piaskownicy też zamierzasz sterylizować, bo że będzie smakował to nie podlega dyskusji:-);-);-)
 
no faktycznie piasku nie będę wyparzać :) to ja zacznę powoli się przestawiać aż przestanę...tak myślałam że mały świr się ze mnie robi :) pozdrawiam:)
 
reklama
moze trochę z wygody, trochę z zasady że lepiej jest wiecej czasu poświęcić dziecku nisz wszystkiemu w koło, wyparzałam co drugi potem trzeci i tak im starszy był tym rzadziej. ma 10 mies i raczej tego już nie robie a od 5 mies wyparzałam 1 w tygodniu.niech poznaje "smak" drobnych bakterii.
 
Do góry