reklama

Sterylnie jeszcze?

Temat na forum 'Dzieci urodzone w sierpniu 2006r.' rozpoczęty przez belgrano, 5 Grudzień 2006.

1. belgrano

belgrano Sierpniowa mama'06 Wdrożona(y)

Witam.
    Chciałem zapytać czy dalej za każdym razem odparzacie butelki i gotujecie je raz dziennie? Jak obecnie dbacie o sterylność tych rzeczy? Czy juz powoli odchodzicie od tego? Zastanawiam sie kiedy powoli zacząć tylko myć i nie przesadzać?

2. bedyta

bedyta Sierpniowa mama'06

ja tam wyparzam jak mi się przypomni:laugh2: może raz na tydzień mi się zdarzy smoczki wygotować, a tak raz na trzy dni przelewam wrzątkiem butelki, poza tym nie zostawiam na dłużej herabtek czy soczków w butelkach tylko "namaczam" jak mi się nie chce od razu myć:laugh2:
    rzadnych pleśniawek Alka nie miała:laugh2:

3. reklama
  4. ewa_ll

ewa_ll Mama Julci i Oleńki-:)

dziewczyny a czym myjecie swoje butelki....?
    ja coprawda gotuje jeszcze po każym użyciu, ale mała butle dostaje tylko raz dziennie- gdybym jej ja częściej podawała, to pewnie nie chciałoby mi sie juz tego robić

5. aga31

aga31 Sierpniowa mama'06 Fan(ka)

Ja Tez Sie Przyznam że Butelki Gotowałam Przez Pierwszy Miesiąc Codziennie A Nawet 2-3 Razy. Teraz Tylko Wyparzam Wrzątkiem A Smoki Gotuję Co 2-3 Dni Za To Dosyć Często Je Zmieniam Na Nowe Bo Mam Wrazenie Jakby Ta Guma Murszała. Zmieniam Tak Co 2-3 Tygodnie A Stare Wyrzucam.

6. bedyta

bedyta Sierpniowa mama'06

butelki i smoczki myję płynem do naczyń (obojętnie jaki) i szczotką :-D
    smoczki mam silikonowe a one dłuuuuuugo wytrzymują:szok:

7. asmodis

asmodis Sierpniowa mama'06 Mama Motylka

ja zawsze wylewam jesli coz zostanie i zalewam wrzadkiem i tak butelka sobie czeka na nastepny posilek. gdy mala znow dostaje to znow przed podaniem zalewam wrzadkiem. myje tez szczotka butelki, ale nie uzywam zadnych plynow:baffled: ...moze powinnam

8. Majka01

Majka01 Gość

Ja butelkę podaję od niedawna i przeważnie jest to herbwtka. Butelkę myję zwykłym płynem do naczyń a przed podaniem najpierw zalewam wszytko wrzątkiem na 5 minut. Szczerze to butelkę i smoczki wygotowałam tylko przed pierwszym użyciem. Nigdy nie miałam problemów z pleśniawkami także chyba jest ok.

9. belgrano

belgrano Sierpniowa mama'06 Wdrożona(y)

Chmm, my myjemy sama woda bo trochę boję się że płyn gdzieś zostanie w zakamarku. A czy są jakies lepsze słabsze płyny?

10. reklama
  11. sandra1982

sandra1982 Sierpniowa mama'06 Fan(ka)

Butelki gotowalam przed pierwszym uzyciem. Teraz myje je plynem do naczyn, plukam pod biezaca woda i zalewam wrzatkiem. Smoczki tylko wyparzam.

12. ewa_ll

ewa_ll Mama Julci i Oleńki-:)

ja butelki myje żelem do mycia ciała nivea baby- jest łagodny i własciwie bezzapachowy. po wymyciu gotuje je (jeszcze) chociaż chyba przezuce się na wyparzanie

Poleć forum