reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sterylnie jeszcze?

belgrano

Sierpniowa mama'06 Wdrożona(y)
Dołączył(a)
1 Czerwiec 2006
Postów
247
Witam.
Chciałem zapytać czy dalej za każdym razem odparzacie butelki i gotujecie je raz dziennie? Jak obecnie dbacie o sterylność tych rzeczy? Czy juz powoli odchodzicie od tego? Zastanawiam sie kiedy powoli zacząć tylko myć i nie przesadzać?
 
reklama
ja tam wyparzam jak mi się przypomni:laugh2: może raz na tydzień mi się zdarzy smoczki wygotować, a tak raz na trzy dni przelewam wrzątkiem butelki, poza tym nie zostawiam na dłużej herabtek czy soczków w butelkach tylko "namaczam" jak mi się nie chce od razu myć:laugh2:
rzadnych pleśniawek Alka nie miała:laugh2:
 
dziewczyny a czym myjecie swoje butelki....?
ja coprawda gotuje jeszcze po każym użyciu, ale mała butle dostaje tylko raz dziennie- gdybym jej ja częściej podawała, to pewnie nie chciałoby mi sie juz tego robić
 
Ja Tez Sie Przyznam że Butelki Gotowałam Przez Pierwszy Miesiąc Codziennie A Nawet 2-3 Razy. Teraz Tylko Wyparzam Wrzątkiem A Smoki Gotuję Co 2-3 Dni Za To Dosyć Często Je Zmieniam Na Nowe Bo Mam Wrazenie Jakby Ta Guma Murszała. Zmieniam Tak Co 2-3 Tygodnie A Stare Wyrzucam.
 
butelki i smoczki myję płynem do naczyń (obojętnie jaki) i szczotką :-D
smoczki mam silikonowe a one dłuuuuuugo wytrzymują:szok:
 
ja zawsze wylewam jesli coz zostanie i zalewam wrzadkiem i tak butelka sobie czeka na nastepny posilek. gdy mala znow dostaje to znow przed podaniem zalewam wrzadkiem. myje tez szczotka butelki, ale nie uzywam zadnych plynow:baffled: ...moze powinnam
 
Ja butelkę podaję od niedawna i przeważnie jest to herbwtka. Butelkę myję zwykłym płynem do naczyń a przed podaniem najpierw zalewam wszytko wrzątkiem na 5 minut. Szczerze to butelkę i smoczki wygotowałam tylko przed pierwszym użyciem. Nigdy nie miałam problemów z pleśniawkami także chyba jest ok.
 
Chmm, my myjemy sama woda bo trochę boję się że płyn gdzieś zostanie w zakamarku. A czy są jakies lepsze słabsze płyny?
 
Butelki gotowalam przed pierwszym uzyciem. Teraz myje je plynem do naczyn, plukam pod biezaca woda i zalewam wrzatkiem. Smoczki tylko wyparzam.
 
reklama
ja butelki myje żelem do mycia ciała nivea baby- jest łagodny i własciwie bezzapachowy. po wymyciu gotuje je (jeszcze) chociaż chyba przezuce się na wyparzanie
 
Do góry