reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stłuczenie czy złamanie u 3latka?

D

Deleted member 176021

Gość
Cześć kobietki.
Może zacznę od początku.
Mój wspaniałomyślny mąż, ma świadomość że nasz 3 letni syn chce ze wszystkim mu pomagać, czynnie bierze praktycznie we wszystkim udział. Wiec, żeby móc skręcić szafki kuchenne, zgarnął młodego do pomocy. Wszystko było by pięknie gdyby nie fakt, że niby syn mu pomagał nieść pudło z szafką i niestety mężowi nadpękł karton i traf chciał, że centralnie uderzyło młodego w stopę i palca. Ryk nie miłosierny+moja panika = konkretna afera.
Robiłam synowi zimne okłady, okłady z wody z octem.
Od tego zdarzenia minęło ok 2,5 h.
Syn niby chodzi normalnie, choć widzę że jak chodzi to tym paluszkiem woli podłoża niedotykać.
Biega, szaleje w standardzie; po całym tym zdarzeniu już miałam chęć jechać na urazówke, ale mąż prosił żeby poczekać.
Boję się, że przeocze fakt, że syn albo ma złamanego albo stluczonego palca.
Powiedzcie Mi, czy da w ogóle to się przeoczyć?
Na co zwracać uwagę?
 
reklama
Rozwiązanie
Wydaje mi się, że gdyby był złamany, to tańczenie, bieganie i inne szaleństwa nie wchodziły by w rachubę[emoji6] Obserwuj po prostu stopę synka i rób okłady, a wszystko będzie dobrze [emoji4]

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
Moim zdaniem obserwować czy nie ma opuchlizny i czy nie sinieje. Jak normalnie chodzi to raczej nie złamanie, ale może być stłuczony. Jak nie będzie puchnąć ani się ból nasilać to powinny wystarczyć okłady. A jakby puchło to trzeba zrobić prześwietlenie.
 
Moim zdaniem obserwować czy nie ma opuchlizny i czy nie sinieje. Jak normalnie chodzi to raczej nie złamanie, ale może być stłuczony. Jak nie będzie puchnąć ani się ból nasilać to powinny wystarczyć okłady. A jakby puchło to trzeba zrobić prześwietlenie.
No właśnie non stop obserwuje, nawet zdjęcia sobie robię w celu porównania. Mąż jeszcze będzie jechał po maść z arniki.
 
Wydaje mi się, że gdyby był złamany, to tańczenie, bieganie i inne szaleństwa nie wchodziły by w rachubę[emoji6] Obserwuj po prostu stopę synka i rób okłady, a wszystko będzie dobrze [emoji4]

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Rozwiązanie
Do góry