reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stoliczek edukacyjny - jaki?

aniag78

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Kwiecień 2012
Postów
726
Chcemy naszemu maluszkowi kupić stoliczek. Ostatnio byliśmy u znajomych i Erik bardzo zainteresował się takim "mebelkiem" w pokoju ich córy.
Przeglądam internet i ilość stoliczków mnie przytłoczyła.

Jakie firmy (bądź ich modele) polecacie? Podoba mi się stoliczek Baby Einstein, w Austrii jest niedostępny, może ktoś trafił na taki w Polsce lub Niemczech? Wysyłka z USA wyjdzie zbyt drogo.
 
reklama
Zabawki tego typu nie sa zabawkami edukacyjnymi, ucza powtarzalnosci wykonywania zadan, cos na zasadzie "przygotujmy dzieci do pracy przy tasmie". dzieci sie tym ciekawia, bo kolorowe i piszczace. Dzieci wg. Badan potrzebuja 90 sekund by zapoznac sie z obiektem... To element rozwoju, ale dalsza zabawa to zabijanie czasu dziecka. Propunuje bezposrednia zabawe z dzieckiem, poswiecenie mu czsu: nie liczy sie ilosc, tylko jakosc... Jesli to cos pomoze wg. Metody Montessori, tzw. Nauki sensoryczne czy praktyczne mozna doskonale urzeczywistnic za pomoca rzeczy dostepnych w kuchni. Z autopsji wiem, ze dzieci bardziej cenia sobie takie aktywnosci. A jesli chodzi o plastikowe stoliki, to mozna zaoszczedzic pieniadze i wydac na cos praktyczniejszego... Pozdrawiam z DE.
 
Bawimy się z małym bezpośrednio. Miski, garnki, łyżki i inne tego typu przedmioty go nie interesują. Jedyne "zabawki" jakie są w domu i go interesują to odkurzacz i kosz na śmieci (pusty, wymyty, służy tylko do zabawy).
Erik nie jest dzieckiem, które lubi spędzać czas z innymi. Zabawy z dorosłymi nie trwają dłużej niż 30 minut, po czym mały pełznie do swoich zabawek i bawi się sam. Mały indywidualista. Lepiej trochę wygląda zabawa z innymi dziećmi i naszą fretką. Erik jest aktywny przez 10 godzin dziennie, nie ma szans, by ciągle się z nim bawić. Nawet futrzakowi się znudzi.
Z większych zabawek ma kosiarkę-pchacza i warsztacik, także stoliczek interaktywny będzie jakimś urozmaiceniem.
 
Ja zdecydowanie moge polecić stoliczek edukacyjny chicco. Moj maluch jest na to jeszcze za maly ale siostra wlasnie z takiego stoliczka korzystala i jest bardzo zadowolona. Jej mala spedzila przy nim naprawde sporo czasu, a kupila go tez z polecenia kolezanki, takze produkt jest na pewno sprawdzony:)
 
Bawimy się z małym bezpośrednio. Miski, garnki, łyżki i inne tego typu przedmioty go nie interesują. Jedyne "zabawki" jakie są w domu i go interesują to odkurzacz i kosz na śmieci (pusty, wymyty, służy tylko do zabawy).
Erik nie jest dzieckiem, które lubi spędzać czas z innymi. Zabawy z dorosłymi nie trwają dłużej niż 30 minut, po czym mały pełznie do swoich zabawek i bawi się sam. Mały indywidualista. Lepiej trochę wygląda zabawa z innymi dziećmi i naszą fretką. Erik jest aktywny przez 10 godzin dziennie, nie ma szans, by ciągle się z nim bawić. Nawet futrzakowi się znudzi.
Z większych zabawek ma kosiarkę-pchacza i warsztacik, także stoliczek interaktywny będzie jakimś urozmaiceniem.
Ależ 30 minut to w tym wieku BARDZO długo! Gratuluję. Zabawa samodzielna jest równie ważna jak zabawa z rodzicami, jak we wszystkim należy zachować równowagę. Poczytaj o zabawach montessori o których mówiła lenna o np tu Pomysły na zabawy wg pedagogiki M. Montessori - Niania.pl mają ludzie fajne pomysły. Makarony, malowanie, przekładanie, to jest na prawdę dla dzieci ciekawe :) I zdecydowanie bardziej edukacyjne niż stoliczek. Jeśli jednak jesteś zdecydowana taki sprzęt zakupić, to po prostu zadbaj o to, żeby miał niezbędne atesty- a jakiej firmy... One są bardzo podobne, więc z grubsza wszystko jedno :)
 
znalazłam nawet tańsze na allegro te stoliczki z chicco, także można upolować promocje, co do zabawy z dziećmi to nie ma bardziej edukacyjnych zajęć i taka jest prawda, ale jeśli już wybieramy zabawki, to im więcej edukują tym lepiej, zawsze taki stoliczek lepszy niż kolejny miś
 
reklama
te tansze z chicco to sa starsze modele, ale jest ten taki dwujezyczny nowy, ktory reklamowali i jest naprawde fajny, sa tez dobrez fisherprice'a ale dla mnie to juz po prostu przeplacanie..
 
Do góry