reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stomatolog - Zielona Góra

Ania_789

Mama uroczych córeczek;-)
Dołączył(a)
16 Listopad 2009
Postów
1 172
Miasto
lubuskie :-p
Witajcie :-)
Nie wiem, czy temat taki istnieje już ? Jeśli tak z góry przepraszam za dublowanie :-p
Mianowicie poszukuję dobrego stomatologa dziecięcego, na NFZ, który nie zrazi mi dziecka.
Bedzie to jej pierwsza wizyta, dlatego mi zależy żeby był dobry :-)
Z góry dziękuje za podpowiedzi :-)
 
reklama
My chodzimy tu Poradnia Stomatologiczna p.Renata do dzieci jest rewelacyjna !!! Moja córka uwielbia wizyty u dentysty, plastikowa złota biżuteria która dostaje od pani dentystki ja bardzo zachęciła :-D ;-) niestety to nie jest NFZ ale z tego co pamiętam bo było to juz dawno płaciłam za pierwsza wizytę, następne przeglądy były gratis ;-)
 
Dzis dostalam namiar na dentystę przy ul. Spawaczy na NFZ, nr telefonu 68 451 80 31. Ponoc bardzo dobra, trzeba jednak usiasc z dzieckiem na krzesle i trzymac mu buzke - ale to chyba normalne przy tak malym dziecku. To moja pierwsza wizyta.
 
Aniu, my byliśmy na pierwszej wizycie u dr Schaba :)"
Adaś miał podcinane wędzidełko i szybki przegląd ząbków. Zachował się dr i Adaś super ;)
W szoku byłam, taki był dzielny :)
Ale to wizyta prywatna była... 70 zł płaciliśmy.

Na Wyszyńskiego w przychodni są bardzo fajne dentystki.
Zapisy jakoś na dniach będą :) na nfz :)
Wiem, że są fajne, bo sama chodziłam do nich, obchodziły się ze mną jak z dzieckiem :) a z dziećmi jak z jajkiem ;)
polecam!!:)
Diagnostyczno-Leczniczy NZOZ "VERUS" s.c.Zielona Góraul. Wyszyńskiego 99Stomatologia ogólna dla dzieci i młodzieży doukończenia 18 lat
 
Ostatnia edycja:
My byliśmy z naszym (wtedy 3 latkiem) tutaj https://plus.google.com/114761064477927863734/about?gl=uk&hl=en

Nawet nie wiem kiedy było już po przeglądzie a tak naprawdę to miał obejrzeć gabinet i się zapoznać w trakcie wizyty taty.
Za drugim razem już na fotelu samodzielnie. Jedyne co mu trzymałam to rączkę bo miał zdejmowany kamień !! niestety odziedziczył pracę ślinianek po mamusi :(
Dzielnie przebiegła całość i żadnego trzymania za główkę ani siedzenia na kolankach nie było. Wszystko na NFZ nawet 1zł nie zostawiłam a dostał książeczkę o myszce Elince i mini pastę do spróbowania.
Tylko z tego co wiem to Pani Marta ma chwilowo przerwę niestety nie wiem do kiedy...
a tu komunikat NFZ gdzie są gabinety dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia i co przysługuje w ramach ubezpieczenia - warto się zapoznać przynajmniej z gwarantowanymi świadczeniami żeby nie przepłacać
NFZ Zielona Góra – Z dzieckiem do dentysty
 
widzę że nikt tu dawno nie zaglądał :) ostatnio byłam na wizycie ortodontycznej u dr Henschke. Mam obecnie założony aparat na ząbki i widać efekty po pół roku noszenia:) pod koniec wizyty jak już wychodziłam Pani Anna zrobiła szybką kontrolę stanu uzebienia mojego synka:) powiedziała że na jej oko (fachowe;) wszystko jest dobrze – ząbki rosną i ma nadzieję że wyrosną prościutkie jak u taty a nie krzywe jak u mamy :/ nie wiem czy ta Pani wspołpracuje z NFZem bo to prywatny gabinet ale tak myślę ze ząbki dzieci to taki temat że nie ma co oszczędzać a NFZ to jakoś w to nie wierzę i wolę wydać pieniądze i mieć spokój tak jak i moje dziecko... Naprawdę jesteście pewne że ci lekarze państwowi są dobrzy? W ZG ciężko chyba o takich... jakieś aktualne wypowiedzi się tu pojawią? Proszę o jakieś podpowiedzi :)
 
Bardzo dobrzy lekarze są w Centrum Stomatologii Den Med Stomatologia Den Med Zielona Góra zaprasza!ja się u nich leczę od wielu lat i jestem zadowolona, a z tego co wiem organizują nawet specjalne wizyty adaptacyjne dla rodzin z dziećmi. Warto zajrzeć - na pewno dziecko nie będzie się bało bo gabinet jest bardzo przyjazny dzieciom - jak w większości jest biało zielono smutno i śmierdzi chemią tak u nich jest super - przytulnie, jest kącik dla dzieci i fajna sprawa - lekarze są tacy kolorowo poubierani:)
 
Witam, wracam do wątku, bo chciałabym napisać jak było po wizycie w Gabinecie na Spawaczy.
Wow! Nie wiem jak to musiało zabrzmieć, że trzeba trzymać buźkę dziecka podczas wizyty, ale chyba Cortina musiałaś wyobrazić sobie, że trzeba trzymać dziecko na siłę na kolanach i w dodatku trzymać kurczowo za buzię wystraszone dziecko. Otóż, po pierwsze faktycznie posadziłam sobie swojego dwulatka na kolanach, by czuło się bezpieczniej przy mamie, po drugie pani stomatolog poprosiła, by przytrzymać główkę dziecka gdy bedzie smarować zęby dziecka lekarstwem, bo jak wiadomo, dwulatki są bardzo ruchliwe, a lekarstwo w kolorze czarnego srebra bardzo trudno zmywa się z ust, trwało to dosłownie kilkanaście sekund, dziecko nie wyrywało się, nie płakało, jedynie zerkało oczkami to w prawo to w lewo na interesująco wyglądające sprzęty w pobliżu. Nie ma w tym nic nienormalnego, nie jestem zwolenniczką robienia dziecku czegoś na siłę, mój syn był zadowolony z wizyty, przed zabiegiem oglądał z zaciekawieniem narzędzia stomatologiczne, w trakcie zabiegu pani stomatolog bardzo miło zwracała się do dziecka, Kryspin sam podziękował,dostał naklejki, a następnie pożegnaliśmy się i pojechaliśmy do żłobka. Po trzech tygodniach zjawiliśmy się na kolejną wizytę i było również miło i bardzo kameralnie. Polecam ten gabinet, jest mały minus - niezbyt miła recepcjonistka.
 
reklama
Moim zdaniem zanim pójdzie się na taką wizytę z leczeniem zębów u dziecka, warto ją poprzedzić wizytą adaptacyjną. Nie wiem, czy na NFZ jakiś gabinet w Zielonej Górze ma takie usługi, ale na pewno w Den Med oferuje coś takiego. Byłam tam z dwójką moich dzieci na takiej wizycie i dzieciaki były zachwycone. dla zainteresowanych polecam artykuł: Zapraszamy rodziców z dziećmi na wizyty adaptacyjne! Dentysta zaprasza
 
Do góry