reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

Moja córeczka również urodziła się z wadą stóp końsko-szpotawych, teraz ma dwa miesiące i co tygodniowe lub dwutygodniowe zmiany gipsu, za trzy tygodnie czeka nas zabieg nacięcia ścięgna Achillesa. Bardzo sie boje, nie wiem na co mam sie nastawić, Drogie Mamy, które macie to juz za soba, powiedzcie jak Wasze Maleństwa reagowały po zabiegu i czy mocno cierpiały?
 
reklama
Gralcia: witam wierze ci ze sie boisz ale ten zabieg tylko strasznie wyglada dzieciątko dostaje znieczulenie w masci na pol godz a potem klada na brzuszku i robia malenkie naciecie skalpelem trwa to okolo 10 min w zaleznosci od lekarza oczywiscie dzieci placza ale tylko dlatego ze leza na brzuszku i maja unieruchomiona nozke w chwili naciecia przechodzilam to 7mc temu i tez strasznie sie balam dzisiaj synek ma prawie 9 mc i nie ma nawet sladu po nacieciu nasz synek plakal troszke w nocy ale podalismy pedicytamol i bylo ok !!bd wszystko dobrze zobaczysz :)powodzenia
 
Gralcia: witam wierze ci ze sie boisz ale ten zabieg tylko strasznie wyglada dzieciątko dostaje znieczulenie w masci na pol godz a potem klada na brzuszku i robia malenkie naciecie skalpelem trwa to okolo 10 min w zaleznosci od lekarza oczywiscie dzieci placza ale tylko dlatego ze leza na brzuszku i maja unieruchomiona nozke w chwili naciecia przechodzilam to 7mc temu i tez strasznie sie balam dzisiaj synek ma prawie 9 mc i nie ma nawet sladu po nacieciu nasz synek plakal troszke w nocy ale podalismy pedicytamol i bylo ok !!bd wszystko dobrze zobaczysz :)powodzenia
 
Gralcia: dzisiaj bylismy z synkiem w poznaniu na kontroli dostal nowe buciki i szyne tylko w dzien do spania i na noc zobaczysz ze bedzie dobrze!!!ja tez sie nie moge doczekac az bedzie juz koniec tego wszystkiego ale niestety jezcze conajmniej 4lata szyna ale nie wazne ile czasu najwazniejsze zeby nie bylo cofania nozek a bedzie dobrze pozdrawiam:)
 
Mam na sprzedaż komplet bucików w rozm. 3 do szyny mitchella stosowane w leczeniu stopy końsko- szpotowej metodą Ponsetiego. Buciki te zostały zakupione w klinice Ortop w Poznaniu u profesora Marka Napiontka. Są oryginalne, użytkowane przez syna przez rok. W poniedziałek musieliśmy już zakupić większy rozmiar, dlatego te chętnie sprzedam za 600 zł (nowe kosztują 1250 zł). Zainteresowane mamy zapraszam do kontaktu; odpowiem na pytania odnośnie leczenia, jak i bucików - 509 426 357.

Dla uspokojenia mogę śmiało powiedzieć, że metoda Ponsetiego i leczenie u prof. Napiontka to najlepsza droga jaką rodzic może wybrać. Dużo czasu zmarnowaliśmy, bo inni lekarze próbowali swoich sposobów: gipsy, bandaże, non stop rehabilitacja, na którą wydawaliśmy majątek.
Mały miał 8 miesięcy zanim znalazłam dr Napiontka - późno, jak na tę wadę, ale pomogło :) Teraz mały ma 2 latka, szynę ma tylko na noc :) Znam ten stres i wiem doskonale przez co rodzice przechodzą.
 
Gralcia: dzisiaj bylismy z synkiem w poznaniu na kontroli dostal nowe buciki i szyne tylko w dzien do spania i na noc zobaczysz ze bedzie dobrze!!!ja tez sie nie moge doczekac az bedzie juz koniec tego wszystkiego ale niestety jezcze conajmniej 4lata szyna ale nie wazne ile czasu najwazniejsze zeby nie bylo cofania nozek a bedzie dobrze pozdrawiam:)
 
My właśnie dzisiaj jedziemy na konsultacje i dowiemy się kiedy ten zabieg. Moja Maleńka juz zaraz trzeci miesiąc w gipsach, mam juz ich dosyć, a na dodatek sama musze je zdejmować.
Nie moge sie doczekac aż w koncu znikna z naszego życia. A jak Dziecko reaguje na szynę?
 
Witam wczoraj sie dowiedzialam ze moja nienarodzona jeszcze córeczka bedzie miała chore nóżki (21tc) jestem załamana i powoli chyba popadam w depresje nie wiem jak sobie z tym wszystkim poradzić proszę pomóżcie....
 
reklama
Do góry