reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

Witam, nasz synek nosi juz szyny z bucikami. Ma 2,5 miesiąca i jest bardzo ruchliwy. Dziś jest dopiero jego drugi dzień z szyna, ale stopy ciagle wychodzą mu z bucikow, albo wypinaja sie z szyny. Zanim skontaktuje sie z naszym ortopeda moze doradzicie cos. Moze butki są ciut za duże?Jak to u Was wyglądało? Boję się bo teraz wszystko zależy od naszej wytrwałości i nie chce robić coś niewłaściwie.
 
reklama
aoline84: Wszystko zalezy od tego jakie macie buciki do szyny?My mamy zapinane na pasek skorzany i na sznurówki i zapinam najpierw w miare mocno pasek oczywiscie tak zeby nie uciskalo nozki i mocno w miare wiaze sznurówki i wtedy stopki nie powinny juz wychodzic nasz synek tez jest bardzo ruchliwy i tez ma od poczatku troche zaduze buciki ale jak sie dobrze pozapina to nie bd wychodzic:) spokojnie to dopiero wasz 2 dzien wiec wy tez musicie sie nauczyc zakladac buciki a to troszke minie pozdrawiam
 
Milenka887: Niestety mamy Bebaxy tylko na rzepy. Ale faktycznie może musi sie oswoić ze zmianą.
Mam jeszcze pytanie, czy w zaleceniach od lekarza mieliście może jakieś masowanie, czy naciaganie stópek? Nam lekarz nic takiego nie mówił ale często spotykam się z opinią, że należy np. po kąpieli ćwiczyć odwodzenie stóp. Wiem, ze każdy przypadek jest inny. Naszemu synkowi póki co np. nie grozi nacinanie ścięgien Achillesa, ale chcę zasięgnąć opinii innych rodziców. Pierwszy raz spotykam się z tą wadą.
 
aoline84: Nie my nie mielismy ani nie mamy takich zalecen! Nasz synek niestety mial naciete sciegna Achillesa na obu stopkach ! Niestety ja tez sie pierwszy raz spotkalam z ta wada i na poczatku bylam przerazona ale juz jest ok.Ortopeda nawet nam powiedzial ze mamy kupywac mu normalne buciki do chodzenia z usztywniana pieta zadnych ortopedycznych z czego jestem bardzo zadowolona bo juz myslalam ze bd musial jeszcze nosic buty ortopedyczne
 
Milenka887: dzięki, trochę się uspokoilam. Co prawda ciagle zdejmuje buty, nawet w nocy, a ja bez przerwy je poprawiam. Spróbuję wcześniej skontaktować sie z lekarzem moze cos zaradzi. Najgorsze ze para butow kosztowała 700zł i jesli teraz bede musiała je zmienić wcześniej to trochę problem. Wg NFZ refundują oni cały zestaw w 100% a tak na prawdę zapłaciłam raptem 200zł mniej :/ moze kolejne butki kupię używane...jeśli to nie przeszkadza
 
Mamy juz te orteze Browna, calkiem niezle moja Malutka ja znosi, dzisiaj jest pierwszy dzien. Mam nadzieję ze bedzie juz tylko lepiej. Po zabiegu jestesmy juz prawie 7 tygodni, nóżki sie pieknie zagoily, nie wiem nawet dokladnie gdzie te blizny są, bo sq malutkie.. Ciesze sie ze juz blizej jak dalej..
 
aoline84:No my tez placilismy za buciki z szyna ponad 600zl w lutym i teraz we wrzesniu znowu musielismy kupic kolejne bo tamte byly juz za male!a jaki macie rozmiar bucikow? bo ja mam jedna pare rozmiar 9 i moglabym odsprzedac oczywiscie buciki z szyna odrazu za 250zl nasz synek mial je od 2 miesiaca zycia do 8 miesiaca starczyly na pol roku zawsze to taniej skontaktuj sie z lekarzem waszym i zapytaj czy mozesz odkupic od kogos buciki z szyna nazywa sie to szyna denisa browna
 
Gralcia:to super u nas tez nie widac sladu po nacietych sciegnach. Fajnie ze mala dobrze znosi szyne oby tak dalej :biggrin2:a jak wyglada ta orteza Browna??
 
reklama
Nasz synek urodził się z jedną nozka konsko szpotawa prawa. Jak mial dwa miesiace przeszedl zabieg tenotomii. Nastepnie byla szyna denisa browna przez 3.5 miesiaca 24 h na dobe, a od sierpnia nosimy szyne tylko na noc i dzienne drzemki.
 
Do góry