reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

U nas szyna dalej na noc jest a w dzień normalne butki tylko synuś się męczy w nocy z tą szyna bo ciężko mu się obracać na bok i nie wygodnie no ale jak trzeba to trzeba[emoji26]

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Milenka887: U nas synuś już około 10/11 miesiąca życia bardzo się męczył z szyna i praktycznie przez noc miał tylko 3-4 godz, bo więcej naprawdę nie dało rady. W dzień aż do teraz było bez problemu spokojnie podczas drzemek dziennych te 2 czy 3, a nieraz nawet 4 godzinki szyna była, ale teraz (od około tygodnia) synuś nawet w dzien się wycwanił i jak tylko odkładam go do łóżeczka to momentalnie odwraca się albo na brzuszek albo na bok. Nasza Pani dr mówiła, ze nie będziemy go zmuszać na siłę, bo on się tylko przy tym męczy i ze już niedługo zakończymy leczenie. Ja się tak bardzo boję, bo najlepiej jakby ta szyna była z nami do minimum 2 czy 3 roku życia, ale cóż poradzić. W naszym przypadku leczenie się zakończy najprawdopodobniej w 14 miesiącu ;( :)
 
Mysia1992 u nas niestety pan dr powiedział że conajmniej do 5rz bo jak dawał do 3 rz to było dużo nawrotów więc przedłużył synek zasypia w łóżeczku z szyna koło 20.30spi do 1w nocy a potem się budzi i musimy go brać do łóżka bo płacze i nie chce spać w łóżeczku na łóżku śpi czasami się budzi marudzi wierci się ale w miarę śpi z szyna około 6.30sciagam mu szynę i wtedy kładzie się na bok i śpi ale dla nas jest to męczące spanie z nim ale inaczej nie chce spać u SB myślałam że jak bd miał tylko na noc szynę to już bd ok no ale niestety nie jest tak fajnie i boję się zeby nie było nawrotów bo powiedział nam lekarz że teraz od nas zależy wszystko jak nie bd zakładać szyny to może wszystko wrócić więc jeszcze bardziej się boje

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Szyna jest bardzo nie wygodna dla dziecka i nie dziwne ze się buntują. U mnie córcia jeszcze mała bo dopiero 5 miesięcy, wiec jeszcze nie buntuje się i nie ściąga. Z przerażeniem myślę co będzie jak będzie starsza. Prosta w teorii rzecz dziecko już chodzące budzi w nocy koszmar, normalnie przybiega do rodziców, a tu się nie da. Jak dziecku to wytłumaczyć heh, tym bardziej jak jej siostra bliźniaczka zdrowa i przebiec może.
 
No dokładnie nasz synek w miarę toleruje szynę są noce że śpi w łóżeczku a od połowy nocy z nami w łóżku i śpi ładnie a są takie że nawet z nami na łóżku się budzi płacze iwgl ale wiem że to jest dla jego dobra i nie wyobrażam SB że w tej chwili miałby nie mieć już szyny bo balabym się że szybko bd nawrót a tego bym nie przezyla

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Milenka887 zawsze będziemy się bać nawrotu. Przechodzimy przez te gipsy szyny po to żeby dziecko było zdrowe, a lęk przed nawrotem będzie nam niestety towarzyszył przez długie lata.
 
AmMaWi i tu się z tobą zgadzam w zupełności jak narazie stopki są b.ladne i mam nadzieję że takie już zostaną staram się nie myśleć o tym że będzie nawrót ale jestem tego zupełnie swiadoma i zdaje sobie sprawę że już nigdy strach nas nie ominie

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Meldujemy się po kontroli. Lekarz określił stopki ze są idealne. Ze nie widać ze wada była. Kamień z serca, kolejna kontrola w listopadzie.
 
reklama
Do góry