reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

No to czekam aż się nauczy. Z tą szyna jest dużo zabawy, ale i tak die cieszę że to wada do korekcji a nie coś poważniejszego. Ja jak się dowiedziałam o wadzie w ciąży, to już do jej końca bałam się żeby nie było wad współtowarzyszących np porażenia mózgowego.
 
reklama
No uwierz mi że później to jeszcze śmieszniej wygląda jak patrzę jak mój synek próbuje chodzić z tą szyna hehe to ze śmiechu nie mogę ją też się bardzo cieszę że to tylko taka wada i podejrzewam że jakbym wiedziała już o niej w ciąży to pewnie bym płakała ze strachu

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No i mamy przełożona wizytę u lekarza z 28marca na 6kwietnia[emoji53]dopiero bo nie bd pana dr troszkę się zmartwilam bo buciki już zamale no ale cóż trzeba wytrzymac pozdrawiamy wszystkich[emoji4]
Ps.co tam u was słychać?[emoji4]

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Milenka887 nie fajnie że przełożyłi Ci wizytę na późniejszy termin. Dobrze ze tylko o tydzień. Byłam dziś z dziewczynkami na kontroli bioder u ortopedy. Przy okazji spojrzał na stopy i powiedział ze idealnie wyglądają. Pytałam się go przy okazji o kolanka i spanie na boku, stwierdził że nie powinno być problemu i ze nic się z nimi od tego nie zrobi uff. Mam pytanie jeszcze , najwygodniej mi się córcie ubiera w pajace bez stópek. Czy któraś jeszcze tak ubierała? Jeżeli tak to macie może jakaś dobrą firmę? Ostatnio zamówiłam i okazało się że nie jest po całości rozpinany, zrobili bezmyślnie nie rozpinany ściągacz.
 
No nie fajnie ale chyba ma jakiś pilny wyjazd nie wiem ale nic się takiego nie dzieje na szczęście więc można poczekać wydaje mi się że u nas bd kazał buciki już ustawić na prosto bo teraz ma na zewnątrz ustawione i jak chodzi to stopy też na zewnątrz daje ale nie zawsze więc pewnie bd zmiana ustawienia co do kolanek nie widzę żeby synek miał koślawe od szyny więc wydaje mi się że faktycznie nic nie będzie a co do pajacyk nie mam pojęcia gdzie można dostać ja patrzyłam w Tesco i różnych sklepach dziecięcych to mieli całe pajace więc nie pomoge

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Milenka887: My tez mamy wizytę 6 kwietnia ;) mam tylko nadzieję, ze wszystko będzie dobrze, bo synek już w ogole nie nosi szyny, a ma dopiero 14 miesięcy. No niestety, ale naprawde nie dam rady mu zakladac chociaz jak bym chciala, bo synek sie zaraz odwraca na brzuszek i podkurcza nóżki, a gdy próbuje założyć szyne momentalnie się budzi i płacze. Teraz to się zdarzy ze ma szynę może ze dwa razy w tygodniu po 1 godzinie ;( bardzo się tym martwię, ale niestety nic nie moge na to poradzic. Zobaczymy co będzie dalej :)
 
Mysia 1992 mój ma 15miesiecy i szynę tylko na noc też jest ciężko bo jak usunie z szyna u SB w łóżeczku to śpi tak do 1w nocy potem się budzi wstaje i bierzemy go do łóżka i śpi z nami czasami śpi całą noc z szyna ale są też noce kiedy płacze rzuca się to wtedy mu ściągam szynę ale staram się żeby miał jednak założona i on już w sumie się nauczył że przychodzi wieczór i sam bierze szynę i mi daje zakładam buciki a on próbuje je przykręca hehe tylko martwi mnie to że on ma ustawienie Bisiakowska na zewnątrz i jak chodzi to niestety stopki też daje na zewnątrz mam nadzieję że teraz jak pojedziemy to pan dr da już na prosto buciki żeby nóżki mu się przyzwyczajaly do chodzenia na prosto a nie na zewnątrz i zauważyłam że jak długo chodzi to troszkę kuleje na prawa nóżkę ale zobaczymy co powie ortopeda nam na wizycie

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Milenka887: nasz synek właśnie zaczyna pomału chodzic, ale jeszcze chwilę potrwa zanim złapie tą calkowita rownowage i powiem Ci ze bardzo pięknie stawia nozke czasami zdarzy się ze da minimalnie do wewnątrz ale to się zdarza nawet u zdrowych osób ;) czekam kiedy zacznie całkowicie sam chodzic wtedy będziemy mogli zobaczyć jak to naprawdę będzie wyglądało ;*
 
Nasz zaczął sam chodzić jak skończył 13mc jak się "pościl" tak zaczął chodzić stawia ładnie nóżki jak chodzi na boso nie daje do środka ale jak jest w busiki historia to stawia stopy na zewnątrz. A dokładnie prawą stopę układa tak jak ma w szynie na noc czyli na zewnatrz nasz też czasami specjalnie do środka wykrzywialo nóżki i dokładnie tak jak piszesz robi to tak jak robią to zdrowe dzieci[emoji4]

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry