reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

Inesita77 niestety tak jak myślałam ta szyna nie nadaje się do leczenia tej wady[emoji17]a przy ruchomej szynie prawdopodobieństwo nawrotu jest nawet do 70%tez mieliśmy ruchoma szynę denisa Browna ta która dodałam zdjęcie i bardzo szybko wróciliśmy do standardowej bo niestety nie spełniała swoich funkcji i naprawdę nie żałuję. Pozdrawiam
 
reklama
Find ale ja napisałam że jest to "szyna łamana" z butami denisa Browna. Nie napisałam że to jest szyna denisa browna[emoji57]
 
Ale ta szyna sprzedawana jest jako szyna do leczenia sks. Nawrot choroby jest możliwy do 3 lat i czy to wina szyny myslisz ? Lekarka powiedziała nam ze Nawrot jest możliwy ze trzeba monitorować non stop. Itd do grupy chętnie dołączę i poczytam pozdrawiam
Nawrót jest możliwy przez długi czas... Wygląda na to, że Twój lekarz pojęcie o leczeniu ma żadne. Wszystkie badania dotyczące szyn mówią jasno i wyraźnie o konkretnych jej parametrach. Jeśli nie są one spełnione, szyna nie nadaje się do lecznia. Koniec. Jak na opakowniu gówna napiszą maseczka na wypryski to też użyjesz? Czy przeczytasz skład?
Ale ta szyna sprzedawana jest jako szyna do leczenia sks. Nawrot choroby jest możliwy do 3 lat i czy to wina szyny myslisz ? Lekarka powiedziała nam ze Nawrot jest możliwy ze trzeba monitorować non stop. Itd do grupy chętnie dołączę i poczytam pozdrawiam


Nie każda szyna nadaje się do leczenia. Za to każdą można sprzedać rodzicom, bo stosunkowo rzadko głowy do myślenia używają... Jak widać Twój lekarz na leczeniu się nie zna.
Szyna musi spełniać konkretne parametry, by miała swoją "moc" - mówią o tym wszystkie badania.
Tu artykuł na ten temat: Link do: Szyna derotacyjna - Clubfoot Support

Czytanie nie boli.
 
Ale ta szyna sprzedawana jest jako szyna do leczenia sks. Nawrot choroby jest możliwy do 3 lat i czy to wina szyny myslisz ? Lekarka powiedziała nam ze Nawrot jest możliwy ze trzeba monitorować non stop. Itd do grupy chętnie dołączę i poczytam pozdrawiam
Nawrót jest możliwy przez długi czas... i składa się na niego głównie nieużywanie szyny lub złe jej użycie... Szynę stosuje się do 4 r.ż

Link do: Nawrót zniekształcenia - Clubfoot Support
 
Link do: CLUBFOOT SUPPORT POLAND (stopy końsko-szpotawe) kochani umieszczam link do grupy na fb dla wszystkich którzy chcą coś więcej dowiedzieć się o wadzie[emoji4]
to jest bardzo dobra grupa. Pełno w niej wiedzy i ktoś, kto ją tworzy powinien dostać Nobla za uświadamianie...
Moje dziecko uniknęło operacji dzięki wiedzy z tej właśnie grupy. Nasz lekarz, wbrew własnemu zachwalaniu się, pojęcie o leczeniu miał żadne... Cymbał.
 
Inesita77 niestety tak jak myślałam ta szyna nie nadaje się do leczenia tej wady[emoji17]a przy ruchomej szynie prawdopodobieństwo nawrotu jest nawet do 70%tez mieliśmy ruchoma szynę denisa Browna ta która dodałam zdjęcie i bardzo szybko wróciliśmy do standardowej bo niestety nie spełniała swoich funkcji i naprawdę nie żałuję. Pozdrawiam
Ok ją zaufam lekarzowi i zostanę przy tej szynie bo to ona studiowała medycynę a nie ja
Poczytaj o tej szynie
Jest ona inna niż ta ruchoma z Twojego zdjęcia
 
Ok ją zaufam lekarzowi i zostanę przy tej szynie bo to ona studiowała medycynę a nie ja
Poczytaj o tej szynie
Jest ona inna niż ta ruchoma z Twojego zdjęcia
Każda szyna ruchoma nie jest dobrym rozwiązaniem. To, że ktoś skończył medycynę nie oznacza, że umie leczyć dzieci metodą Ponsetiego i ma wiedzę w tym kierunku... Niestety... wielu rodziców boleśnie się on tym przekonuje codziennie.
Zacznij trochę myśleć. Pod nos masz podane niemalże wszystkie informacje. Wystarczy je przeczytać... i mieć świadomość, żeby potem nie płakać, że można było coś zrobić lepiej...
 
Inesita77 ok ja w żaden sposób nie próbuje podjąć za ciebie decyzji to jest twoje dziecko i ty jako mama decydujesz jak i gdzie leczone jest twoje dziecko. Ja tylko chciałam uświadomić jak to jest wada podstepna i wgl ale ok już nie będę wynikać. Pozdrawiam
 
reklama
Inesita77 ok ja w żaden sposób nie próbuje podjąć za ciebie decyzji to jest twoje dziecko i ty jako mama decydujesz jak i gdzie leczone jest twoje dziecko. Ja tylko chciałam uświadomić jak to jest wada podstepna i wgl ale ok już nie będę wynikać. Pozdrawiam
Jak to ponownie sie przekonałam nie wchodzi sie na fora i czyta czy wydaje w dyskusję bo co osoba to mądrzejsza od lekarza pozdrawiam
 
Do góry