reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

Inesita77 nie zgodzę się. Bo czasami właśnie dzięki takim osobom można uniknąć u dziecka niepotrzebnych operacji które niestety nasi lekarze najczęściej proponują przy nawrocie[emoji26][emoji17]a których naprawdę można uniknąć. Ale jak kto woli
 
reklama
Każda szyna ruchoma nie jest dobrym rozwiązaniem. To, że ktoś skończył medycynę nie oznacza, że umie leczyć dzieci metodą Ponsetiego i ma wiedzę w tym kierunku... Niestety... wielu rodziców boleśnie się on tym przekonuje codziennie.
Zacznij trochę myśleć. Pod nos masz podane niemalże wszystkie informacje. Wystarczy je przeczytać... i mieć świadomość, żeby potem nie płakać, że można było coś zrobić lepiej...
Ja myślę a ty widzę jestes specem moze pomyliłas sie z powołaniem. Pozdrawiam
 
Inesita77 nie bądź nie miła, bo ta grupa nie ma na celu nawzajem obrażanie się a dzielenie się doświadczeniami. A skoro jesteś na tej grupie dołączyła do niej... To chyba jednak aż tak w 100%nie ufasz swojemu lekarzowi i jakieś wątpliwości masz? Bo gdyby było inaczej to nawet byś nie dołączala do tej grupy. Bo niby po co? Skoro lekarz jest po studiach i wie lepiej jak leczyć. A wracając do lekarza może mieć 1000takich dzieci i u 200 z nich wyleczy z wady z powodzeniem. Ale niestety te 800 tego szczęścia mieć nie będzie bo pamiętaj że nie ma ludzi nieomylnych tak samo jak lekarzy. To też jest człowiek i też wkoncu a nawet często popełnia błędy. Ale tu chodzi o zdrowie i przyszłość twojego dziecka kiedyś Ci podziękuję i powie że jest Ci wdzięczne za jego piękne zdrowe stopy. I tego życzę z całego serca. PS pamiętaj że nikt tutaj nie chce być dla ciebie wrogiem i unosić się honorem bo wie lepiej... Raczej to jest na zasadzie własnych doświadczeń. Pozdrawiam
 
Inesita77 ps2 nikt cię nie zmusza do zmiany lekarza oraz leczenia. Lecz tylko zachęca do poczytania i wglebienia wiedzy w tą wadę warto poczytać. I nie nie zobowiązuje to do zmiany lekarza i przebiegu leczenia [emoji4]chodzi tylko o to żeby poczytać zapoznać się i wiedzieć na czym się stoi na czym to polega i jakie mogą być konsekwencje... To tyle z mojej strony. Pozdrawiam mama 3letniego sksika[emoji847]
 
Dokładnie ponad rok temu byłam tak samo sceptycznie nastawiona do "lepiej wiedzacych mam" które "lepiej wiedzą od lekarza po studiach" i z czystym sumieniem mogę napisać... Ze pomimo tak krótkiego czasu.. Zdobyłam bardzo dużo informacji, wiedzy na temat tej wady. Przeczytałam właśnie na"forum i grupach"historie wielu rodziców którzy zmagali się z nawrotem u dzieci, którzy przeszli bardzo ciężka drogę by ich dzieci miały proste stopy.. A przede wszystkim którzy bezgranicznie zaufali lekarzom... I teraz wiem że zrobię wszystko żeby" jeżeli nie będzie konieczności" nie dam swojego dziecka pod nóż i nie dam go wsadzić w druty[emoji26][emoji21]ufam naszemu lekarzowi ale cały czas mu patrzę na ręce i jeżeli tylko mnie coś zaniepokoi jestem wstanie z tą wiedzą co mam dzisiaj odpowiednio zareagowac[emoji6]
 
Inesita77 nie bądź nie miła, bo ta grupa nie ma na celu nawzajem obrażanie się a dzielenie się doświadczeniami. A skoro jesteś na tej grupie dołączyła do niej... To chyba jednak aż tak w 100%nie ufasz swojemu lekarzowi i jakieś wątpliwości masz? Bo gdyby było inaczej to nawet byś nie dołączala do tej grupy. Bo niby po co? Skoro lekarz jest po studiach i wie lepiej jak leczyć. A wracając do lekarza może mieć 1000takich dzieci i u 200 z nich wyleczy z wady z powodzeniem. Ale niestety te 800 tego szczęścia mieć nie będzie bo pamiętaj że nie ma ludzi nieomylnych tak samo jak lekarzy. To też jest człowiek i też wkoncu a nawet często popełnia błędy. Ale tu chodzi o zdrowie i przyszłość twojego dziecka kiedyś Ci podziękuję i powie że jest Ci wdzięczne za jego piękne zdrowe stopy. I tego życzę z całego serca. PS pamiętaj że nikt tutaj nie chce być dla ciebie wrogiem i unosić się honorem bo wie lepiej... Raczej to jest na zasadzie własnych doświadczeń. Pozdrawiam
Nie mam wątpliwości przez przypadek trafiam na grupę wpisując w Google i tak przeczytałam kilka postów gdybym jej nie ufała to bym dziecka nie leczyla u niej tym bardziej ze nozki wyglądają super w porównaniu do nóżek po urodzeniu.
 
Czy ktoś ma doświadczenia z butami ADM ???

Co do wiedzy niektórych (podkreślam NIEKTÓRYCH) lekarzy w zakresie leczenia SKS, to z przykrością muszę stwierdzić że w Polsce, wiedza ta nie koniecznie jest zgłębiana o różnego rodzaju udogodnienia czy też nowości, które pozwalają skutecznie leczyć sks, a przy tym poprawiają komfort samego leczenia. Chcę powiedzieć, że niektórzy lekarze zatrzymali się na pewnym poziomie wiedzy i nie koniecznie drążą temat. Większość wiedzy zdobywam raczej z internetu (fora, grupy FB). My córkę zaczęliśmy leczyć praktycznie od urodzenia. Obecnie ma prawie 2 latka i stopa jest ok. Posiadamy szynę Mitchella oraz ruchomą szynę Doobsa. Szyna Doobsa, jest fajna, daje komfort dziecku (możliwość niezależnego ugięcia w kolanie) ,przyznać trzeba jednak że jest cięższa od klasycznej szyny i gdy córka była poniżej 1,5 roku to nie potrafiła w niej spać (lubi się wiercić, a Doobs był za ciężki).
Pozdrawiam.
Marcin.

Ps. Jak Wasze dzieci znoszą szynę podczas snu?? Ile godzin dziennie są w stanie w niej spać??
 
Czy ktoś ma doświadczenia z butami ADM ???

Co do wiedzy niektórych (podkreślam NIEKTÓRYCH) lekarzy w zakresie leczenia SKS, to z przykrością muszę stwierdzić że w Polsce, wiedza ta nie koniecznie jest zgłębiana o różnego rodzaju udogodnienia czy też nowości, które pozwalają skutecznie leczyć sks, a przy tym poprawiają komfort samego leczenia. Chcę powiedzieć, że niektórzy lekarze zatrzymali się na pewnym poziomie wiedzy i nie koniecznie drążą temat. Większość wiedzy zdobywam raczej z internetu (fora, grupy FB). My córkę zaczęliśmy leczyć praktycznie od urodzenia. Obecnie ma prawie 2 latka i stopa jest ok. Posiadamy szynę Mitchella oraz ruchomą szynę Doobsa. Szyna Doobsa, jest fajna, daje komfort dziecku (możliwość niezależnego ugięcia w kolanie) ,przyznać trzeba jednak że jest cięższa od klasycznej szyny i gdy córka była poniżej 1,5 roku to nie potrafiła w niej spać (lubi się wiercić, a Doobs był za ciężki).
Pozdrawiam.
Marcin.

Ps. Jak Wasze dzieci znoszą szynę podczas snu?? Ile godzin dziennie są w stanie w niej spać??

@jacktheripper popytaj o ADM na grupie na fb Link do: CLUBFOOT SUPPORT POLAND (stopy końsko-szpotawe)
z tego co zdążyłam sie dzorientować ADM noszą tylko niektóre dzieci, głównie leczone w Wiedniu. U nas chyba nikt ich nie stosuje. Myślę, że tam znajdziesz więcej doświadczonych w tym temacie osób :)
 
Czy ktoś ma doświadczenia z butami ADM ???

Co do wiedzy niektórych (podkreślam NIEKTÓRYCH) lekarzy w zakresie leczenia SKS, to z przykrością muszę stwierdzić że w Polsce, wiedza ta nie koniecznie jest zgłębiana o różnego rodzaju udogodnienia czy też nowości, które pozwalają skutecznie leczyć sks, a przy tym poprawiają komfort samego leczenia. Chcę powiedzieć, że niektórzy lekarze zatrzymali się na pewnym poziomie wiedzy i nie koniecznie drążą temat. Większość wiedzy zdobywam raczej z internetu (fora, grupy FB). My córkę zaczęliśmy leczyć praktycznie od urodzenia. Obecnie ma prawie 2 latka i stopa jest ok. Posiadamy szynę Mitchella oraz ruchomą szynę Doobsa. Szyna Doobsa, jest fajna, daje komfort dziecku (możliwość niezależnego ugięcia w kolanie) ,przyznać trzeba jednak że jest cięższa od klasycznej szyny i gdy córka była poniżej 1,5 roku to nie potrafiła w niej spać (lubi się wiercić, a Doobs był za ciężki).
Pozdrawiam.
Marcin.

My tez mamy szyne Dobbsa. Maly zaakceptowal ja od poczatku i bardzo dobrze sobie z nia radzil od poczatku szynowania. Nozki wygladaja super, po kontroli wszystko dobrze, po wadzie nie ma sladu.
ale jak komus sie mowilo ze Dobbsa uzywamy to nie spotykalo sie to z pochwala, bo tylko szyna sztywna to jest super. A nasz lekarz sam nam ja zaproponowa i nie zaluje ze korzystamy z niej
 
reklama
Amelia 2019 hej możesz wstawić zdjęcie stópek? Czy da się bez problemu manipulować stópkami w każdą stronę bez żadnego wysiłku i oporu?czy dziecko jak prostuje całe nóżki to stopy też się ptostuja? Gdzie się leczycie? Ja też proponuję konsultacje u innego lekarza bo jeżeli są to stopy konsko szpotawe to niestety ale samymi ćwiczeniami nic się nie zdziala
emoji17.png
ile dziecko ma Mc?
hej :)
Amelia 2019 hej możesz wstawić zdjęcie stópek? Czy da się bez problemu manipulować stópkami w każdą stronę bez żadnego wysiłku i oporu?czy dziecko jak prostuje całe nóżki to stopy też się ptostuja? Gdzie się leczycie? Ja też proponuję konsultacje u innego lekarza bo jeżeli są to stopy konsko szpotawe to niestety ale samymi ćwiczeniami nic się nie zdziala[emoji17]ile dziecko ma Mc?
hej
 
Do góry