reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopa końsko-szpotawa

Dołączył(a)
25 Marzec 2018
Postów
1
Witam, jestem nowa w grupie. Mamusie mam synka który ma 13 miesięcy i ma stopę końsko-szpotawą. Obecnie mamy szynę tylko na noc. Synek zaczyna chodzić, jedną stopkę ma krótszą tak ok 1 cm. Czy wasze pociechy też tak mają. Jesli tak to, czy kupujcie 2 pary butów. I jakie buty polecacie do chodzenia??
 
reklama
Witam serdecznie wszystkie mamy z problemem stopy szpotawej. Jestem matką , która to przeżyła dwa razy dawno temu.Mój syn urodził się duży 4200g. i do tego stopa szpotawa końskiego kopyta. Tak brzmiała dokładnie nazwa. Od pierwszego miesiąca życia miał gips na całej nodze .Dwa tygodnie nosił gips , dwa dni przerwy i zmiana na nowy . Trwało to 6 lat . W między czasie miał dwie operacje. Pierwszą gdy skończył 6 miesięcy, a drugą gdy skończył 1 rok. To było straszne 6 lat dla mnie i dla dziecka .Jeżeli chodzi o buty to kupowałam dwie pary , tak jak pytała pani Marta2018 . Syn nauczył się chodzić z gipsem , nawet jeździł na rowerze z gipsem , ale gdy miał przerwę od gipsu chodził w butach , właśnie jeden większy drugi mniejszy . Na nogach sie chodzi więc buty mszą być dopasowane i wygodne . A mając na uwadze dobro i zdrowie dziecka trzeba zdrowo myśleć. Przepraszam , ale pani bea25ta nie zna tego problemu więc porównuje wielkości stóp i biustu , więc pisze o biuście , a biustem się nie stąpa po ziemi . Syn nosił także buty ortopedyczne, dopóki siędzieci w szkole nie śmiały z niego . To był bardzo trudny okres dla nas . Dziś syn jest dorosły , ale leczy się ciągle u ortopedy . Chciałam powiedzieć , że zrobiłam wielki błąd gdy syn był malutki i zgodziłam sie na te operacje. Wiele osób mi mówiło , że masaże mu pomogą , ale ja chciałam jak najlepiej do mojego dziecka . Operacje zniszczyły mu nogę. Po tym doświadczeniu inaczej spojrzałam na problem, gdy urodziłam córkę która miała obydwie nogi szpotawe. Córka gdy się urodziła miała wagę 5250 g. U mnie dzieci miały krzywe stopy , bo po prostu były za duże, ja jestem osobą szczupłą i one nie miały dla siebie za wiele miejsca. Ale ja chcę powiedzieć teraz ,że doświadczenie z synem pokierowało mnie inaczej . Córka nosiła przez 1 rok szyny gipsowe ale tylko do spania w dzień i w noc. Gdy córka nie spała staraliśmy się wszyscy w rodzinie , kto tylko miał ją na rękach , to robiliśmy jej masaże jakie zalecił nam lekarz ortopeda, wspaniały człowiek z Bytomia. Córka płakała ale nie odpuszczaliśmy. Mój syn nawet żartował i mówił do niej .... jak chcesz być miss Polonia , to płacz. Naprawdę pomogły tylko masaże. Córka miała bardziej krzywe stopy od syna , ale udało sie nam je wyprostować. W dzieciństwie także nosiła buty ortopedyczne, ale wszystko dobrze się skończyło.Teraz jest zdrowa, bez problemu , trenuje szermierkę i nie pamięta nic o chorobie .
 
Witam, jestem nowa w grupie. Mamusie mam synka który ma 13 miesięcy i ma stopę końsko-szpotawą. Obecnie mamy szynę tylko na noc. Synek zaczyna chodzić, jedną stopkę ma krótszą tak ok 1 cm. Czy wasze pociechy też tak mają. Jesli tak to, czy kupujcie 2 pary butów. I jakie buty polecacie do chodzenia??
 
Witam to może ja coś powiem od siebie moja córka ma już 4 lata urodziła się z prawą nózkom Końsko Szpotawa a druga przywiedzenie stopy oczywiście w 3 dniu życia już miała Gibs na nóżkach puźniej buty bebax z rozpurką. Jedyne szczęście jakie miałam to że mogłam jechać i szukać pomocy gdzieś indziej . Zjechałam sporo miejsc w polsce mimo zakazów ortopedów ćwiczyło moje dziecko na rechabilitacji natomiast tylko metoda Wójty udało mi się dziecko naprostować. Konsultacja z lekarzem z Niemiec a tam zupełnie inaczej leczą tom przypadłość . Przyjeżdża do Polski do wroclawia i to wszystko zaczęło mieć sens dlatego że w Polsce jest nie douczenie stara metoda leczenia Z jednej szpotawych dziecko wchodzi szpotawość kolan ,stodując buty z rozpurką .mojej córce kolano wykręcalo się do środka nie była wyprostowana i nie mogła ustać ,często się potykała .w obecnej chwili biega wyprostowana trzebA się znać żeby zorientować się że coś jej jest.oczywiscie będę z nią ćwiczyć do końca wzrostu z przerwami ale dziś wiem że to był dobry krok . Nie można oddawać się opinii jednego lekarza .jeśli chodzi o różnice długości nogi w tych ćwiczeniach śmiało polecam potrafi pomuc metoda Wójty i czym wcześniej tym lepiej
 
Witam to może ja coś powiem od siebie moja córka ma już 4 lata urodziła się z prawą nózkom Końsko Szpotawa a druga przywiedzenie stopy oczywiście w 3 dniu życia już miała Gibs na nóżkach puźniej buty bebax z rozpurką. Jedyne szczęście jakie miałam to że mogłam jechać i szukać pomocy gdzieś indziej . Zjechałam sporo miejsc w polsce mimo zakazów ortopedów ćwiczyło moje dziecko na rechabilitacji natomiast tylko metoda Wójty udało mi się dziecko naprostować. Konsultacja z lekarzem z Niemiec a tam zupełnie inaczej leczą tom przypadłość . Przyjeżdża do Polski do wroclawia i to wszystko zaczęło mieć sens dlatego że w Polsce jest nie douczenie stara metoda leczenia Z jednej szpotawych dziecko wchodzi szpotawość kolan ,stodując buty z rozpurką .mojej córce kolano wykręcalo się do środka nie była wyprostowana i nie mogła ustać ,często się potykała .w obecnej chwili biega wyprostowana trzebA się znać żeby zorientować się że coś jej jest.oczywiscie będę z nią ćwiczyć do końca wzrostu z przerwami ale dziś wiem że to był dobry krok . Nie można oddawać się opinii jednego lekarza .jeśli chodzi o różnice długości nogi w tych ćwiczeniach śmiało polecam potrafi pomuc metoda Wójty i czym wcześniej tym lepiej
Czy mogłabyś napisać coś więcej na temat leczenia we Wrocławiu? Jaka metoda i jakie efekty?
 
Stosuje się najczęściej ćwiczenia w terapii ponsetiego. Jest to najczęściej stosowana terapia, która daje dobre efekty. Następnie przez 3 miesiące dziecko ma utrwalany efekt bądź przez noszenie specjalnie połączonych w odpowiednim ustawieniu butów lub gipsów. Następnie stosowne są przez okres 2 lat buty, celem utrwalania rezultatów.

Leczenie jest długotrwałe ale pozwala na ukształtowanie stóp tak aby dziecko nie miało w przyszłości problemów na przykład w uprawianiu sportu.

Dobre ortopedycznie są buty Befado Link do: BEFADO - buty dla dzieci – Sklep Krasnal
 
Ostatnia edycja:
Witam, jestem nowa w grupie. Mamusie mam synka który ma 13 miesięcy i ma stopę końsko-szpotawą. Obecnie mamy szynę tylko na noc. Synek zaczyna chodzić, jedną stopkę ma krótszą tak ok 1 cm. Czy wasze pociechy też tak mają. Jesli tak to, czy kupujcie 2 pary butów. I jakie buty polecacie do chodzenia?
 
reklama
Stopa w przypadku SKS-u to taka "prawidłowość". Podobnie jak mniejszy obwód łydki chorej nogi. Polecałbym stosowanie butów Mitchella i szyny "łamanej" - do stosowania na noc. Im dłuższe stosowanie tym leczenie będzie skuteczniejsze
 
Do góry