reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopień dojrzałości

Róża 123

Początkująca w BB
Dołączył(a)
21 Kwiecień 2020
Postów
20
Hej dziewczyny , mam pytanie do was może któraś wie o co chodzi. Miałam usg robione lekarz zawsze mi daje taką karteczkę usg ciąży gdzie jest opisane wszytko zaczęłam czytać czytam a tam napisane „Łożysko na ścianie przedniej trzonu macicy w II/III stopniu dojrzałości” co oznaczają te stopnie dojrzałości? Lekarz nic mi nie mówił tylko przeczytałam to na kartce. Wiecie może ?
 
reklama
Hej dziewczyny , mam pytanie do was może któraś wie o co chodzi. Miałam usg robione lekarz zawsze mi daje taką karteczkę usg ciąży gdzie jest opisane wszytko zaczęłam czytać czytam a tam napisane „Łożysko na ścianie przedniej trzonu macicy w II/III stopniu dojrzałości” co oznaczają te stopnie dojrzałości? Lekarz nic mi nie mówił tylko przeczytałam to na kartce. Wiecie może ?
Im bliżej terminu porodu, tym łożysko "starsze". A jego rola jest ważna bo dostarcza tlen i składniki odżywcze. Zbyt stare łożysko, przestaje być wydolnegl. To z kolei oznacza, że "nie karmi" wystarczająco dziecka. III stopień osiąga na końcówce ciąży, ale jest to sprawa indywidualna. To lekarz ocenia jego stan i czy jest w porządku czy stanowi zagrożenie dla dziecka.
 
Jak wyżej, im większa ciąża tym starsze łożysko. Bywa tak, że może się starzec przedwcześnie z wielu czynników. Ja miałam bardzo stare podczas pierwszego porodu.
 
Do góry