reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stosunek a poród

SleepingBeauty

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Sierpień 2018
Postów
512
Hej
Jestem w 39+2 tc. Po stosunku delikatnie bolał mnie brzuch jak na okres i bardzo zaczął twardnieć mi brzuch, dziecko bardzo zaczęło się ruszać ;) jak myślicie, mogłoby to przyspieszyć poród ?ktoś z was tak miał ? :)
 
reklama
Teoretycznie seks podobno przyspiesza poród przynajmniej takie informacje słyszałam. Zalecany jest kiedy np minie termin porodu a nie ma przeciwwskazań. Jednak ja jestem w 33 tc i odkąd pamiętam podczas seksu a raczej po stwardnieje mi brzuch ale nic nie boli więc możliwe że u Ciebie to coś może zdziałać. A ten ból to ciężko określić bo wiem od znajomych które rodziły że one po tym bólu rozpoznały że zaczęła się wielka chwila z tym że pojawił się nagle ( tak po prostu nie po seksie) i nie mijał a u Ciebie pojawił się po seksie więc nie jest powiedziane że zwiastuje to rozpoczęcie się akcji porodowej. A ten ból ustał czy jest nadal?
 
Po jednym razie nie zadziala;) ale faktycznie ma to jakis wplyw na szyjke ze sie kwoka pieknie skraca. Ja w poprzedniej ciazy po kazdym przytulanku mialam twardnienie brzucha i niestety mialam zakaz seksu bo szyjka sie skracala i wlasnie mialam takie bole okresowe. A co do poczucia ze to juz to ten bol dyskomfort ktory teraz czulas bedzie w reguralnym czasie i będzie sie nasilal takze spokojnie nie przegapisz
 
Ważne żeby facet skończył w środku[emoji3] plemniki zawierają substancje która powoduje skurcze[emoji2] mi przy 1 synu się sprawdziło...i teraz gin też mi tak mówił[emoji39] szalej do woli...dzidzi nie zaszkodzicie [emoji3]
 
Hej
Jestem w 39+2 tc. Po stosunku delikatnie bolał mnie brzuch jak na okres i bardzo zaczął twardnieć mi brzuch, dziecko bardzo zaczęło się ruszać ;) jak myślicie, mogłoby to przyspieszyć poród ?ktoś z was tak miał ? :)
Stosunek jak najbardziej może przyspieszyć poród, jeżeli nie ma przeciwwskazań to uprawiajcie go do woli. Sperma zawiera prostaglandyny, które powodują dojrzewanie szyjki macicy i skurcze. Może u Ciebie pojawiły się dopiero skurcze Braxtona Hicksa. Poza tym sama penetracja to masaż szyjki.
 
reklama
reklama
Do góry