reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stosunek przerywany, a ciąża

Dołączył(a)
16 Maj 2016
Postów
11
Witam. Mam taki problem, a mianowicie uprawiałam stosunek z moim chłopakiem. Okres mam bardzo nieregularny więc ciężko mi stwierdzić czy to były dni płodne czy nie, ale nie miałam okresu pięć miesięcy, miesiąc temu miałam i byłam u ginekologa który przepisał tabletki na miesiączke. Tak to był pierwszy raz i tylko na próbę. Jak zachciało mu się, to szybko wyciągnął, zrobił co trzeba, wytarł porządnie i nadal to robiliśmy, ale niedługo. Dodam, że powinnam mieć w ten dzień okres. Dzień potem pojawił mi się brązowy śluz który wieczorem zaczął jaśnieć, a w południe zwymiotowałam (prawdopodobnie przez ten stres związany z ciążą). Czy możliwe, że może coś z tego być i czy warto wziąć tabletkę "po".
 
reklama
Witam. Mam taki problem, a mianowicie uprawiałam stosunek z moim chłopakiem. Okres mam bardzo nieregularny więc ciężko mi stwierdzić czy .... być i czy warto wziąć tabletkę "po".

Marysiu, zasadnicze pytanie to kiedy do stosunku doszło, bo "tabletka po" ma sens jeśli jest podana w jak najkrótszym czasie po stosunku. Jeśli zdarzyło się to kilka dni temu, to nie ma sensu jej brać.

Skłaniam się ku tezie, że przy problemach z okresem miałaś teraz mniejszą szansę, aby zajść w ciążę. Dla świętego spokoju zrób sobie test tzw. beta hcg, test z krwi. Jeszcze tego samego dnia co badanie możesz mieć wynik i prawdopodobnie uzyskać spokój ducha.

No i postawa twojego partnera pozostawia wiele do życzenia.... Niech na drugi raz pomyśli głową, zanim zaproponuje stosunek przerywany i będzie narażał Cię na stres i inne konsekwencje. Przerwanie stosunku nie jest żadnym zabezpieczeniem, bo sperma może się w niewielkiej ilości "wyrwać" jeszcze przed finiszem.
 
Stosunek odbył sie dokładnie 25 godzin temu. Jako, że to był ten pierwszy raz zachowywaliśmy ostrożność i on dobrze wiedział jakie mogą być tego konsekwencje dlatego bardzo uważał.
 
Marysiu, czy slyszeliscie o czyms takim, jak prezerwatywa ?
Zadne "porzadne wytarcie" nie pomoze, bo, jak pisaly Dziewczyny, sperma moze wyplynac wczesniej.
Na przyszlosc- uzywajcie prezerwatyw. to tani, dostepny i w miare skuteczny sposob . Nie ryzykuj, Dziewczyno.
Nieregularny okres nie jest przeszkoda do obserwacji swojego organizmu i okreslenia dni plodnych. Poczytaj o metodzie Billingsow, obserwacji sluzu. To moze ci pomoc w okresleniu swoich dni plodnych, nawet przy bardzo nieregularnych miesiaczkach.
Z tego, co piszesz, wynika, ze jestes mloda osoba i cale zycie przed toba- zabezpieczaj sie , by ciaza, w ktora kiedys zajdziesz, byla chciana i planowana.
 
Marysiu, czy slyszeliscie o czyms takim, jak prezerwatywa ?
Zadne "porzadne wytarcie" nie pomoze, bo, jak pisaly Dziewczyny, sperma moze wyplynac wczesniej.
Na przyszlosc- uzywajcie prezerwatyw. to tani, dostepny i w miare skuteczny sposob . Nie ryzykuj, Dziewczyno.
Nieregularny okres nie jest przeszkoda do obserwacji swojego organizmu i okreslenia dni plodnych. Poczytaj o metodzie Billingsow, obserwacji sluzu. To moze ci pomoc w okresleniu swoich dni plodnych, nawet przy bardzo nieregularnych miesiaczkach.
Z tego, co piszesz, wynika, ze jestes mloda osoba i cale zycie przed toba- zabezpieczaj sie , by ciaza, w ktora kiedys zajdziesz, byla chciana i planowana.
Ja wiem, to było nieodpowiedzialne i nie powinno sie to wydarzyć jednak ciekawość nas poniosła, jednak nadal nie wiem co mam zrobic, minęło 32 godziny i zastanawiam sie nad tą tabletka, teraz po tym brunatnym śluzie mam sucho w pochwie, susza. Proszę o szybka wypowiedz.
 
Jeśli jesteś w ciąży i masz juz objawy to musiało by dojsc do stosunku wcześniej niz dwie doby temu.
Ja byłym stawiala ze sluz był bo było jakieś otarcie czy podraznienie podczas stosunku.

Doczytaj tez o skutkach ubocznych leku na wywolanie okresu.
 
Jeśli jesteś w ciąży i masz juz objawy to musiało by dojsc do stosunku wcześniej niz dwie doby temu.
Ja byłym stawiala ze sluz był bo było jakieś otarcie czy podraznienie podczas stosunku.

Doczytaj tez o skutkach ubocznych leku na wywolanie okresu.
m
Jestem 32 godziny po stosunku, wczoraj miałam brunatny śluz który na wieczór zjasnial, a w południe wymiotowałam
 
reklama
reklama
Do góry