reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stosunek przerywany a planowanie ciąży

Dołączył(a)
27 Czerwiec 2020
Postów
10
Hej dziewczyny :)
Chciałam się Was dopytać, czy udało Wam się zajść bez problemu w ciąże po stosowaniu metody stosunku przerywanego i ile Wam to zajęło (jako metody planowania rodziny, nie zabezpieczenia przed ciążą).
Od 1,5 roku nie stosujemy z partnerem zabezpieczeń niezależnie od dni płodnych i dziecka nie ma. Co prawda nie staramy się o nie, ale czytałam u Mamy Ginekolog, że można uznać taki czas za problematyczny.
Robiłam swoje badania, wszystko jest ok, namawiam partnera do zbadania spermy
Dzięki za pomoc :)
 
reklama
reklama
Nie rozumiem co masz na myśli.

Skoro dziewczyna pisze, że ciąża to TYLKO I WYŁĄCZNIE Z PEŁNEGO STOSUNKU ZAKOŃCZONEGO WYTRYSKIEM W POCHWIE, a w preejakulacie nie ma plemników, to równie dobrze mogła mieć podobne pojęcie o antykoncepcji.
Skoro pisała, że przy stosunku przerywanym NIE DA SIĘ ZAJŚĆ W CIĄŻĘ, to wcale sie nie zdziwię, jeśli się okaże, że to właśnie była ta antykoncepcja, która zawiodła (nie chce mi się wczytywać w tamten temat, więc nie wiem, jaką konkretnie stosowała).
 
Skoro dziewczyna pisze, że ciąża to TYLKO I WYŁĄCZNIE Z PEŁNEGO STOSUNKU ZAKOŃCZONEGO WYTRYSKIEM W POCHWIE, a w preejakulacie nie ma plemników, to równie dobrze mogła mieć podobne pojęcie o antykoncepcji.
Skoro pisała, że przy stosunku przerywanym NIE DA SIĘ ZAJŚĆ W CIĄŻĘ, to wcale sie nie zdziwię, jeśli się okaże, że to właśnie była ta antykoncepcja, która zawiodła (nie chce mi się wczytywać w tamten temat, więc nie wiem, jaką konkretnie stosowała).
A teraz zrozumiałam[emoji4] dziękuję za wytłumaczenie [emoji4] ja też nie wiem chyba autorka tamtego wątku nie napisała dokładnie jaka ale nie jestem pewna.
 
Ja z mężem stosowałam 4 lata tylko stosunek przerywany, był jeden seks do końca i zaszlam w ciążę. Później o drugie dziecko staraliśmy się jeden cykl, i zaszłam.
U mnie to samo, od kilku lat stosunek przerywany i ciąży nie było. Jeden, jedyny stosunek przed owulacją (robiłam testy owulacyjne) i za 6 tygodni rodzę córeczkę :)
 
Skoro dziewczyna pisze, że ciąża to TYLKO I WYŁĄCZNIE Z PEŁNEGO STOSUNKU ZAKOŃCZONEGO WYTRYSKIEM W POCHWIE, a w preejakulacie nie ma plemników, to równie dobrze mogła mieć podobne pojęcie o antykoncepcji.
Skoro pisała, że przy stosunku przerywanym NIE DA SIĘ ZAJŚĆ W CIĄŻĘ, to wcale sie nie zdziwię, jeśli się okaże, że to właśnie była ta antykoncepcja, która zawiodła (nie chce mi się wczytywać w tamten temat, więc nie wiem, jaką konkretnie stosowała).

Dziękuje za wytłumaczenie. Już myślałam, ze nie potrafie poprawnie używać języka polskiego ale jednak jest jeszcze dla mnie nadzieja.
 
Jak 24 lata żyje to kobiety w ciąży po stosunku przerywanym nie widziałam. Może i plemniki znajdują się w prejakukacie, ale jest ich mało. Do zapłodnienia potrzeba dużej ilości plemników dostarczonych pod dużym ciśnieniem.
Ale idiotyzm 🤣🤣🤣 sądzisz, że komórkę zapładnia kilka plemników czy co? Wystarczy jeden....JEDEN JEDYNY a nie duża ilość czy duże ciśnienie 🤦‍♀️ szok, że można nie wiedzieć w ogóle takich informacji...masakra
 
Myślę, że przeczytałam już wszystko na tym forum. Stosunek przerywany formą antykoncepcji (temat założony rok temu) i potrzeba dużej ilości plemników do zapłodnienia. Tak, czuję, że większej głupoty już tu nie przeczytam.
 
reklama
Do góry