reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stosunek przerywany

Odpowiedzialność tu odpowiedzialność tam. Moim zdaniem jeżeli któraś ze stron nie chce dziecka to powinna oto zadbać, jeżeli zdarzy się wpadka.. bo wiadomo zdarzają się takie sytuacje nawet dla osób które naprawdę się zabezpieczają to każdy kto uprawia seks powinien liczyć się z konsekwencjami i być gotowy je przyjąć, najgorsze jest to że faceci wychodzą z założenia że kobieta powinna się zabezpieczać, pigułki itp. I jak wpadka będzie to później jest to wina kobity.. a gdy autorka mówi że jej mężczyzna nie chce mieć dzieci, ale nie używa antykoncepcji to powinien wiedzieć jak to się skończyć może. 🤷‍♀️

Oczywiście, że powinien. Nikt tego nie podważa. A ona powinna wiedzieć, ze liczenie na ciążę z takim człowiekiem to nie decyzja czy jemy na obiad frytki czy może się nie zorientuje, że jest pizza. To są poważne decyzje mające wpływ nie tyle na nasze życie ile na życie człowieka, który na ten świat się nie pcha. Ja dla swoich dzieci chce przede wszystkim ojca, który je chce 💁‍♀️
 
reklama
Oczywiście, że powinien. Nikt tego nie podważa. A ona powinna wiedzieć, ze liczenie na ciążę z takim człowiekiem to nie decyzja czy jemy na obiad frytki czy może się nie zorientuje, że jest pizza. To są poważne decyzje mające wpływ nie tyle na nasze życie ile na życie człowieka, który na ten świat się nie pcha. Ja dla swoich dzieci chce przede wszystkim ojca, który je chce 💁‍♀️
To prawda. To jest wspólna decyzja i obije powinni tego pragnąc a nie jedna strona.
 
Oczywiście, że jeśli autorka "wpadnie", to będzie to tak samo wina jej, jak i partnera.
Oczywiście, że facet powinien myśleć i mieć świadomość, czym się kończy seks bez zabezpieczenia.
Ale chyba wszystkie tutaj wiemy, jak wygląda rzeczywistość?
Facet nie ponosi konsekwencji.
Nie chce dziecka, a zalicza wpadkę?
Zwija żagle i do widzenia.
Po porodzie będzie co miesiąc biedniejszy o 500zł, ale poza tym jego życie się nie zmienia, to kobieta zostaje z ciążą, porodem, połogiem i dzieckiem na długie lata, tatuś może nawet nie chcieć kontaktu i co kobieta może zrobić?
Nic, wychować dziecko sama...
I mając tego świadomość, niestety, ale to kobieta powinna bardziej "dbać" o antykoncepcję, nie mówię tu o faszerowaniu się chemią, ale np. o niedopuszczaniu do siebie faceta bez prezerwatywy na członku.
 
@Kwiatuszek666 mówisz, że mógł powiedzieć o tym przed ślubem a poruszaliście wogóle te kwestię? Może warto było wcześniej porozmawiać i znać swoje zdania. Dla mnie rozmowa to podstawa każdego zwiaązku. Bez szczerej rozmowy średnio widzę jak mąż będzie zadowolony z ciąży. Jesteś gotowa, w razie jego wycofania, na samotne macierzyństwo? Alimenty to pikuś przy tym co ciebie wówczas czeka a czasem i ich możesz się nie doczekać.
 
@Kwiatuszek666 mówisz, że mógł powiedzieć o tym przed ślubem a poruszaliście wogóle te kwestię? Może warto było wcześniej porozmawiać i znać swoje zdania. Dla mnie rozmowa to podstawa każdego zwiaązku. Bez szczerej rozmowy średnio widzę jak mąż będzie zadowolony z ciąży. Jesteś gotowa, w razie jego wycofania, na samotne macierzyństwo? Alimenty to pikuś przy tym co ciebie wówczas czeka a czasem i ich możesz się nie doczekać.

Oczywiscie, że poruszaliśmy. Ślub był katolicki. A po co innego brać ślub w kościele - tylko po to, żeby założyć rodzinę! Ja nie kłamałam, jak odpowiadałam na pytania księdza. Na szczęście rodzina Mareczka jest za tym, żeby pojawiło się dzieciątko - więc może razem uda się go przekonać.
Dlaczego miałby mnie zostawić skoro mnie kocha?!
 
Oczywiscie, że poruszaliśmy. Ślub był katolicki. A po co innego brać ślub w kościele - tylko po to, żeby założyć rodzinę! Ja nie kłamałam, jak odpowiadałam na pytania księdza. Na szczęście rodzina Mareczka jest za tym, żeby pojawiło się dzieciątko - więc może razem uda się go przekonać.
Dlaczego miałby mnie zostawić skoro mnie kocha?!

@aniaslu możemy zablokować trolla zanim niektórym się uleje? W aktualnych społecznych nastrojach takie troll posty są naprawdę nie na miejscu
 
reklama
Oj uwierzcie są tacy ludzie niestety, a potem cierpią na tym dzieci. Ze swojego otoczenia znam 2 podobne sytuacje, w jednej nawet pani zdecydowała się na 2 dziecko bo wtedy już na zawsze będą razem. Bo dzieci są. Niestety pan uznał, że życie rodzinne nie dla niego, a pani wini dzieci za to że odszedł.
 
Do góry