reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Masa kreatywności, czyli Farma Świeżości!

Wskakuj na Farmę Świeżości i sprawdź propozycje dla dzieci 3-10 l. Jasne, że wskakuję.

Nie zapomnijcie wziąć udział w konkursie Netto: Zdobądź nagrody!

reklama

Strach przed basenem u malego dziecka

eMa87

Fanka BB :)
Mój 20 miesięczny syn boi się wchodzić do basenu. Juz w zeszłym roku chodziliśmy z nim na basen, miał wtedy 9-11 m. Wchodzimy z nim do brodzika 20-50 cm. A on reaguje delikatnie mówiąc niechętnie. Woda była cieplutka. Ale na basenie wiadomo dzieci, jak to dzieci ktoś go chlapnie ktoś go popchnie nie daj Boże się potknie... mieliście tak? Byłam w szoku byłam przekonana ze wszystkie dzieci uwielbiają wodę na basenie wszystkie maluchy w wodzie (tez mniejsze dzieci) a mój lata dookoła... za miesiąc jedziemy na wakacje. I jestem załamana... Jak go przekonać? Nie wiem czy chodzić częściej czy sobie odpuścić na chwile? :(

reklama
Rozwiązanie
A tak swoją drogą nie wyobrażam sobie zeby unikac wody. A mieszkamy w Holandii tu ze względu na bezpieczeństwo bo wody wszędzie pełno dzieci mają obowiązkowe nauki pływania. Poza tym my co roku jeździmy gdzieś na wakacje praktycznie zawsze morze/jezioro/ocean wiec z wody się nie wykręci :D jak można nie lubić się pluskac?! :D

GoJ

Miasto
Warszawa
Nic na siłę. Może mu zapach nie odpowiadać.
Tłum.
Prędzej czy później się przekona. Może właśnie na wakacjach? Byle nie czuł presji.

olcia1718

Mój synek (17mies) jak rok temu jeździliśmy na basen miał 7,8 miesięcy i z wody wyjść nie chciał co on wyczynial:-D
Teraz właśnie za miesiąc i trochę otwierają u nas basen i tak się zastanawiam czy nie będzie się bał ,czy będzie tak chętnie się kąpać jak w tamtym roku.
A lubi się kąpać w domu ? W tamtym roku jak był mniejszy to też tak się bał ? Moze z mama w kółku ? Czy to tez nie pomaga? Moze faktycznie trzeba czesciej z nim chodzić i dać mu czas.Moze przeraża go taka ilość wody ?
A jedziecie nad morze ? Moze tam jak zobaczy piach itp to się przekona .Bedzie się bawił na brzegu :-)

GoJ

Miasto
Warszawa
Mój młodszy syn miał okres że nawet podczas kąpieli darł się jak poparzony. Samo minęło choć na jakiś czas ograniczyłam codzienne kąpiele.
Teraz wyciągnąć go z wody gdziekolwiek to walka.

Ale tak jak pisałyśmy 1. Nic na siłę. 2. Nie każdy musi lubić wodę.

reklama

eMa87

Kąpać się uwielbia. Z wanny go nie umiem wyciągnąć. Byłam z nim znowu jak znalazłam mu zabawki i był w miarę zainteresowany. Bo chyba woli morze bo nad morzem czy jeziorem chętniej idzie do wody wiec jestem pełna nadziei. Zamówiłam kolo kaczkę może to go zainteresuje. :D i kupię zabawki do piachu. :D

eMa87

A tak swoją drogą nie wyobrażam sobie zeby unikac wody. A mieszkamy w Holandii tu ze względu na bezpieczeństwo bo wody wszędzie pełno dzieci mają obowiązkowe nauki pływania. Poza tym my co roku jeździmy gdzieś na wakacje praktycznie zawsze morze/jezioro/ocean wiec z wody się nie wykręci :D jak można nie lubić się pluskac?! :D

Rozwiązanie
reklama
Do góry