reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Strach przed ludźmi

Jaania

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
10 Listopad 2021
Postów
36
Cześć,
Mój synek niedawno skończył 4 miesiące.
Od około miesiąca reaguje płaczem na widok innych ludzi niż mama i tata. Nawet na widok mojego brata wpada w histerie, chociaż wcześniej z nim się ładnie bawił i sam zostawał... Teraz wystarczy się na niego spojrzeć i ryk...
Toleruje jeszcze moja ciocie i siostrę cioteczna, które są do mnie podobne.
Głupio mi przed moją mamą,która też z nim zostawała,nawet w święta byliśmy u niej i było ok, a teraz wnuk się jej boi...
Lek przed innymi ludźmi powinien pojawić się dopiero za 3 miesiące... Miał ktoś podobnie? Kiedy waszym maluszkom przeszło?
 
reklama
Niestety miałam. Też się zaczął jak synek miał jakieś 3 miesiące. Przeszło mu gdzieś po kolejnych 3. Płakał na widok ludzi, w wózku, w samochodzie. Najchętniej byłby wtedy cały czas w domu, a jak na spacerze, to na rękach lub w nosidełku. Powoli przechodziło, stopniowo. Najpierw zaczął tolerować babcie, później innych, których czasem widział. Nieśmiałość została.
 
Dzięki za odpowiedź. A w jakim wieku jest teraz Twój synek? Od stycznia będę musiała wrócić do pracy, a przy takim zachowaniu małego raczej nie będzie to możliwe... Wiem że do tego czasu może się dużo zmienić. Pozostaje mieć nadzieję, że po prostu mu przejdzie...
 
Moja córeczka miała tak samo, nie dawała się nikomu (tylko mi i mężowi) wziąć na ręce, potrafiła płakać nawet gdy ktoś np babcia się na nią patrzyła. Tolerowała tylko jednego dziadka.
Mi nie było głupio wobec innych - taki etap i tyle, każdy powinien to zrozumieć i nie brać tego osobiście.
Córka ma teraz 13 miesięcy i od jakiś dwóch jest już dobrze. Podejdzie do babci, próbuje zaczepiać, uśmiecha się. Oczywiście najlepiej czuje się u mnie lub męża ale toleruję już innych ludzi i jest ich ciekawa.
Pół roku to baaardzo dużo czasu dla rozwoju takiego dzieciaczka. Pewnie wszystko się zmieni. Trzymam kciuki.
 
Jasne,że tak 🙂👍 wcale się tym nie przejmowałam bo wiedziałam,że to minie.Córcia miała pół roku wystarczyło,że teściów nie widziała dwa tygodnie i była czysta histeria…do mojej matki też niechętnie,chwile z nią dosłownie na rękach pobyła i płacz.Nie przejmuj się później dziecko kończy 3 lata jak moje i jest tak ciekawe świata,że zaczepia dosłownie każdego ☺️👌
 
Dzięki za odpowiedź. A w jakim wieku jest teraz Twój synek? Od stycznia będę musiała wrócić do pracy, a przy takim zachowaniu małego raczej nie będzie to możliwe... Wiem że do tego czasu może się dużo zmienić. Pozostaje mieć nadzieję, że po prostu mu przejdzie...
Teraz ma 2 lata 😅 jeszcze jak miał 1,5 roku to się wolał czasami za mną schować niż się bawić, jak inne dzieci widział. Ale wtedy tylko stał i patrzył, nie płakał
 
Do góry