reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Strasznie utyłam

Dołączył(a)
6 Grudzień 2016
Postów
3
Witam, jestem tu na forum nowa, jestem w 18tc i już przybyło mi 10 kg, przed ciążą zdrowo się odżywiałam, siłownia prawie codziennie, waga przed to 60kg przy 174cm wzrostu. Co prawda przez pierwsze tygodnie dopadł mnie wilczy apetyt więc jadłam co popadnie non stop, ale już od jakiegoś czasu znowu się pilnuję, ćwiczę niemal że codziennie, a waga idzie do góry. Już teraz ważę 70kg i jestem lekko przerażona tym faktem, to dopiero 18 tydzień. Czy ktoś miał podobnie? Dodam, że naprawdę zdrowo sie teraz odżywiam, ba nawet liczę kalorie codziennie...wiem że to może brzmieć dziwnie, ale nie chcę przytyć 30kg. Oczywiście najważniejsze jest zdrowie dzidzi, ale ta waga i mój wyglad mnie przeraża. No i wszystko poszło w cycycki i pupę, a brzuszek jest ciągle malutki, więc wyglada na to, że to sam tłuszcz mi przybył:( może ktoś coś, jakieś rady?
 
reklama
Wiesz ja nie jestem w tym specjalista ale warto by o Twoich obawach z wagą powiedzieć ginekologowi. Niech on zdecyduje czy wysłac Cię na jakieś dodatkowe badania. Jeśli wszystko będzie w normie być może warto by się przejść do dietetyka i trochę pohamowac swoje jedzeniowe rządze:) Ja w pierwszym trymestrze przytyłam 7 kg, trochę się przerazilam i zaczęłam uważać na to co jem i kiedy jem. Do końca ciąży miałam tylko 13 kg na plusie :) Także wszystko da się zmienić i przekuć na lepsze:)
 
To trochę pocieszające, lekarz mi powiedzial że wypadałoby zrzucić co nieco, bo to faktycznie za duży przyrost. Tylko zamiast w dół, ciągle idzie do góry:(
 
Pytanie też czy robiłaś badanie cukru w krwi? Bo nagły przyrost wagi może, ale nie musi być zapowiedzią cukrzycy ciążowej.
 
Hmm. Również w tym przypadku sprawdziłabym hormony.Bo nie jest normalne skoro tyjesz, zdrowo się odżywiasz i ćwiczysz. Może również problem jest z dietą? Wiele osob trzyma się diety, ale podjada, robi sobei rownież duże posiłki po ćwiczeniach i to również moze spowodowac nieprzyjemne skoki wagi. Dobrze jest dokładnie wyliczyc zapotrzebowanie energetyczne i się tego trzymać.

Poza tym polecam urozmaicać ćwiczenia Link do: 6 sposobów na urozmaicenie treningu - ZdrowieFit
chodzić na silownie
biegać
ćwiczyć fitness
i raz na jakis czas wybrać sie na jogę ( joga uspokaja i jest zdrowa na kręgosłup).
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry