reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Straszny apetyt po lekarstwach na tarczyce

Neff

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
19 Grudzień 2018
Postów
41
Dziewczyny jestem przerazona co sie ze mna dzieje po tabletkach na niedoczynnosc tarczycy. Mam straszny apetyt, wczoraj w nocy zjadlam nawet wafla czekoladowego i ekstra kolacje a byla 23. Bardzo duzo jem w ciagu dnia. Przytylam kilogram a na lekarstwach jestem 2 tygodnie. Myslalam,ze pomoga mi bo i tak mialam problem z waga a tu klops.
 
reklama
Przy dobrze ustawionych lekach i wyrównanej pracy tarczycy metabolizm też jest ustabilizowany i kwestia wagi to wtedy inne przyczyny. Teraz trzeba czekać aż leki zaczną działać o ile są dobrze dobrane.
Kilogram w tę czy w tamtą w ciągu 2tyg to żadna zmiana. Wystarczy nie taka faza cyklu czy pora dnia.
Czy coś poza tym mogło wpłynąć na apetyt?
 
Wiecej przebywam na dworze. Ale ja bardzo dawno temu mialam takie obzarstwa nocne, ostatnio rzucilam sie na slodycze w ten sposob jak karmilam piersia czyli juz pare lat. Po spodniach tez czuje, ze sie gorzej dopinaja.
 
Co bierzesz? Ja biorę euthyrox teraz 87.5 , fakt apetyt tez mam do 22 tyg przytyłam 2 kg jakoś i później waga ruszyła, ale nie ma co się oszukiwać,ze będzie rosła skoro je się słodkie, ja właśnie duzo teraz apetyty mam na slodkosci wiec i waga w gore ruszyla moment , dziś 36.6 tyg waga + 10 kg idzie 11 kg praktycznie już blisko.
 
A czytałaś coś na temat tych leków niby tak jest ze w tarczycy albo się przytyje lub chudnie
Nie ma co też zganiac tycia na tarczyce skoro się człowiek objada czym popadnie , myślę,że apetyt jest ,ale jakby jadło się zdrowo to ta waga nie będzie skakać, leki tez powodują szybsza przemianę materii , wiec zdrowe jedzenie i będzie ok. Ja sobie duzo pozwalam na słodkie przed 22 tyg nie miałam ochoty a teraz masakra i widać tego skutki na wadze
 
Wiesz jesli ja zdrowo i w miare malo kalorycznie jadlam a teraz po tabletkach nie moge sie opanowac to dla mnie to wina tabletek, ktore powoduje niekontrolowany apetyt na slodkie.
 
Co bierzesz? Ja biorę euthyrox teraz 87.5 , fakt apetyt tez mam do 22 tyg przytyłam 2 kg jakoś i później waga ruszyła, ale nie ma co się oszukiwać,ze będzie rosła skoro je się słodkie, ja właśnie duzo teraz apetyty mam na slodkosci wiec i waga w gore ruszyla moment , dziś 36.6 tyg waga + 10 kg idzie 11 kg praktycznie już blisko.


Biore to samo
 
Wiesz jesli ja zdrowo i w miare malo kalorycznie jadlam a teraz po tabletkach nie moge sie opanowac to dla mnie to wina tabletek, ktore powoduje niekontrolowany apetyt na slodkie.
A jesteś w ciąży? U mnie do 22 tyg zero chęci na słodkie a później napad a euthyrox biorę od początku. Musisz słodkie czasem zastąpić czym innym owocami jakimis deserami z nimi cos kombinowac oczywiście jeśli chcesz, bo ja tam to olewa póki w ciazy jestem jeszcze na grzeszki sobie pozwalam później juz się ogarnę .
 
reklama
Nie jestem. Ale wzielam sie za to obzeranie, pilnuje sie . Mam nadzieje, ze mi przejdzie :)
 
Do góry