reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stres dziecka

motylek12345

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
7 Grudzień 2014
Postów
32
Witam was drogie mamy ,czy stres mojego dziecka może się odbić na jego psychice do tego stopnia że znów robi w majtki?czy to możliwe?
 
reklama
Oczywiście że tak. Ponowne moczenie to przede wszystkim objawy stresu lub infekcji.
 
No to czyli głównym problemem w nietrzymaniu moczu w nocy czy w dzień jest przedszkole albo tak przeżywa rozstanie z mamą...a jeśli tak to jak go do tego przedszkola znów przekonać?ma ktoś jakieś pomysły?bo ja niewiem jaki znalezc sposób na ten problem,czy sobie odpuścić?....
 
A ile dziecko ma? Na pewno nie odpuszczać, bo widać, że jakiś problem jest. Trzeba tylko dowiedzieć się jaki. Porozmawiać w przedszkolu jak dziecko sobie radzi, porozmawiać z dzieckiem. Można zbadać mocz by wykluczyć problem medyczny.
 
Ma 4 latka i niedawno u niego stwierdzono afazję,prawie wcale nie mówi nie powie co chce,rozmawiałam z przedszkolankami....one uważają że on bardzo przeżywa rozstanie z mamą,w przedszkolu jest bo jest nikt z nim nic nie robi,jest zostawiony sam sobie...
 
No własnie najlepiej by było zmienić przedszkole na specjalne tylko że nawet nie wiem gdzie takie przedszkole najbliżej nas.....a i tak daleko byśmy mieli żeby codziennie dojeżdżać,w domu jest możliwość żeby został tylko że przedszkole to nie to co dom,tam by się więcej nauczył i szybciej między dziećmi,bo teraz siedzi w domu bo do przedszkola za nic nie chce iść
 
No tak, przedszkole to nie to co dom... W domu się przynajmniej nie stresuje ;-) Wszystkiego co w przedszkolu może nauczyć się w domu, szczególnie, że jak piszesz, nikt z nim nic nie robi. Kontakt z dziećmi też można nadrobić inaczej. Jeśli uda się przenieść do przedszkola specjalnego lub z oddziałem integracyjnym to super, bo posyłanie go do obecnego (piszesz, że nauczycielki nie bardzo sobie radzą) może przynieść więcej problemów niż korzyści, co już widać w zachowaniu dziecka.
 
reklama
Dokładnie,zamiast być coraz lepiej podczas pobytu w przedszkolu to było coraz gorzej ,a gdy ostatni raz go odebrałam to było już bardzo zle bo coś zniszczył....będę musiała zacząć rozglądać się za przedszkolem odpowiednim dla mojego dziecka,bo w tym przyszłości mojego dziecka jakoś nie widzę....słyszałam że dzieci nic niemówiące po 2 miesiącach były bardzo rozgadane po pobycie w przedszkolu ale moje dziecko nie da rady,nie jest takie jak inne dzieci zdrowe...:-(
 
reklama
Do góry