reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stres, obawy, panika 10tc

Dołączył(a)
19 Styczeń 2018
Postów
11
Dziewczyny pomóżcie mi się uspokoić. (mam nadzieję, że są realne podstawy do tego)

Jestem w 10tc.
10 stycznia byłam na pierwszym USG. Serduszko biło 130. CRL 2,1

Do tej pory miałam "miesiączkowe" bóle brzucha, może nie non-stop i nie codziennie, ale często. Uczucie wzdęcia i bulgotania, skwierczenia w dole brzucha. Piersi pobolewały tylko troche, rano przy 1 wstawaniu, ale były lekko powiększone i sutki zrobiły się większe.
Teraz zaczęłam się martwić bo brzuch mnie tak nie boli od jakichś 3 dni. Rzadko coś zakłuje tylko i nie jest to przyjemne. Nie mam plamień i tylko to mnie trzyma w nadziei, ale naczytałam się, że kobietom bez plamień zdarzają się poronienia i wariuje. Wizytę mam dopiero we wtorek, więc USG najbliżej za jakies 5 dni ;( Od 1 USG miałam duzo stresowych sytuacji, do tego wyczytałam rzeczy typu, ze cynamon i rozmaryn szkodzą, a miałam styczność... i iinne takie drobnostki, które mnie przerażają. Czy muszę się martwić?
 
reklama
Mnie też już mieć nie boli, piersi mnie W ogole nie bolały ( czasem tylko przy zdejmowaniu stanika ale są dużo wieksze) miałam i krwawienia i plemienia A mimo to wszystko jest ok..
Być może to że stresu.. Zrób sobie herbatę zjedz ciacho i obejrzyj jakiś film..I nie myśl za dużo
 
Przecież brzuch nie boli cały czas. Wcześniej pewnie rozciągała się macica. Musisz wyluzować i przestań czytać w internecie bo nie potrzebnie się stresujesz. A przed Tobą jeszcze kilka miesięcy. Pytałam się kiedyś swojej lekarki o przyprawy i prawie że śmiechu zeszła. Powiedziała że nik nie robił na ten temat badań i używanie ich z rozsądkiem nie zaszkodzi i tym tokiem rozumowania niczego nie można byłoby jeść.

Co do cynamonu to ja go dodawałam czasem do owsianki. Wybieraj tylko ten bez zawartości kumaryny. Dostaniesz taki w sklepach ze zdrową żywnością.
 
Dokładnie nie wmawiaj sobie głupot.
Brzuch bolal mnie okresowo na początku i później mialam spokój i dopiero po połowie ciazy znowu mnie bolal
Musialam sie magnezem ratować bo spac nie moglam.
Wiec nie boli caly czas bez przerwy.
Piersi ani razu nie zabolaly przez cala ciaze.
A mdłości miałam tylko tydzień i po tygodniu jak ręką odjal
Pol ciąży nie czułam sie jak w ciąży.
Rozumiem Twoje obawy bo to różnie u każdej z nas ale ciesz sie z tegi stanu nie zakladaj najgorszego:*
Dzidzia czuje stres
 
pod koniec pierwszego trymestru wiele dolegliwości i objawów mija, jest to całkiem normalne. nie ma się co na zapas stresować. wiem, że łatwo powiedzieć....
a co do przypraw, to nie wiem ile byś musiała tego zjeść, żeby sobie i maluszkowi zaszkodzić, także spokojnie, liczba produktów których w ciąży należy bezwzględnie unikać na pewno ich nie obejmuje :)
 
pod koniec pierwszego trymestru wiele dolegliwości i objawów mija, jest to całkiem normalne. nie ma się co na zapas stresować. wiem, że łatwo powiedzieć....
a co do przypraw, to nie wiem ile byś musiała tego zjeść, żeby sobie i maluszkowi zaszkodzić, także spokojnie, liczba produktów których w ciąży należy bezwzględnie unikać na pewno ich nie obejmuje :)
Jeszcze inne przyjdą pozniej :)
 
takie bóle są normalne w tym okresie ciąży. Nie obawiaj się , że nie odczuwasz codziennie bólu, zarodek się umieszcza w macicy i to są to bóle, lecz najważniejsze to się nie stresować bo jeżeli nie masz plamień to według mnie jest wszystko ok. To początek twojej ciąży więc aby wszystko przebiegało prawidłowo powinnaś jak najmniej się denerwować bo stres może tylko zaszkodzić. Też na początku miałam takie bóle podobne do tych przed miesiączką, mi pomagał ciepły prysznic szczególnie na okolice podbrzusza, także nie martw się wszystko jest w porządku.
 
Dzięki! Już mi trochę ulżyło. Mdli mnie cały czas, ale juz nie wiem czy to tylko nie ze stresu. Bede sie odzywac
Tak jak pisała Kkk88 zjedz coś pysznego i włącz sobie jakąś miłą komedie. Poczytaj jakąś fajną książkę. Teraz jest najlepszy czas na relaks i odpoczynek bo później przy dzieciaczku różnie z tym bywa. Unikaj głupich stron w internecie które straszą wszystkim.
 
reklama
Hmmm w sumie to z posta nie do konca rozumiem czym sie martwisz? Że już nie boli czy ze czasem zaboli? [emoji4] ja mialam też bóle brzucha, ciagniecia i ciągle wzdęcia. Od okolo tygodnia, moze dwóch to minelo. Cyce mniej bolą, nudnosci juz tylko wieczorami. Przez chwile mi tez przeszlo przez mysl ze moze cos nie halo, ale zerknelam w kalendarz ze w.sumie zaraz drugi trymestr wiec to chyba normalne ze zaczynam sie juz czuc coraz lepiej. W koncu bo juz mialam dosc dolegliwosci. Absolutnie nie martw sie i NIE CZYTAJ internetwow. Po pierwszej ciazy gdzie żyłam w ciaglym stresie zamiast cieszyc sie ciaza, juz sie z tego wyleczylam. To lekarz odpowiada na moje pytania i wątpliwości. Naprawdę, oszczędź sobie tego, nie warto. Czytam tylko takie rzeczy odnosnie badań jakie powinnam zrobic itp. [emoji4]

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry