reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Strzelajace stawy po porodzie?

Natqaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
435
witajcie, 27 czerwca rodziłam, karmie piersia, od jakiegos czasu strasznie strzyka mi w stawach - kostki, kolana- zauwazylam to, bo często jak lelam dziecko, czy klade spac - to ja to wybudza i powoduje odruch moro. Strzyka naprawdę często- ze .. 100 razy dziennie? Nie boli, po prostu jest irytujące. Z witamin biore : complex b, magnez, kwas foliowy, wit c , wit d3, probiotyk, czasami żelazo. Czy to jest od braku ruchu, czy brakuje mi jakis witamin ? Ktoś doradzi?
 
reklama
Nie dość, że miałam strzelanie stawów to jeszcze ból jak cholera. Dosłownie nie mogłam chodzić, biodra to dramat, a że ciąży nabawiłam się zespołu cieśni nadgarstka to po porodzie ból był przeokrutny. Ale przeszło samo z dnia na dzień jak ręką odjął.
 
Wydaje mi się, ze poprostu nasz organizm oddaje witaminy i minerały w ciazy i potem do mleka,pytanie jakie - zeby można je bylo suplementowac- kolagen czy cos innego ?
 
Jestem po pierwszym porodzie i mam ogromny ból stawów- nadgarstki i kostki bolą najmocniej. Najbardziej po nocy, dłonie drętwieją i czuję się jak kaleka. W ciągu dnia jest trochę lepiej
Wyczytałam, że to przez hormony i przejdzie. Nie powiem.. bardzo mnie to uspokoiło, bo przez chwilę odchodziłam od zmysłów, że coś mi się dzieje i będzie coraz gorzej.
Cóż... połóg nie trwa tylko 6 tygodni 😉
 
Jestem po pierwszym porodzie i mam ogromny ból stawów- nadgarstki i kostki bolą najmocniej. Najbardziej po nocy, dłonie drętwieją i czuję się jak kaleka. W ciągu dnia jest trochę lepiej
Wyczytałam, że to przez hormony i przejdzie. Nie powiem.. bardzo mnie to uspokoiło, bo przez chwilę odchodziłam od zmysłów, że coś mi się dzieje i będzie coraz gorzej.
Cóż... połóg nie trwa tylko 6 tygodni 😉
Mnie też bolały tak, że płakać mi się chciało. Właśnie po nocy, rękoma nie mogłam ruszać. Przeszło, chociaż wydaje mi się że trwało dłużej niż 6 tygodni i skutecznie utrudniało mi to życie 😑
 
Jestem po pierwszym porodzie i mam ogromny ból stawów- nadgarstki i kostki bolą najmocniej. Najbardziej po nocy, dłonie drętwieją i czuję się jak kaleka. W ciągu dnia jest trochę lepiej
Wyczytałam, że to przez hormony i przejdzie. Nie powiem.. bardzo mnie to uspokoiło, bo przez chwilę odchodziłam od zmysłów, że coś mi się dzieje i będzie coraz gorzej.
Cóż... połóg nie trwa tylko 6 tygodni [emoji6]
Zbadajcie się wszystkie na poziom witaminy D3. Badanie z krwi.
Poważnie, braki mogą narobić dużo złego, suplementacja daje ogromne efekty.
 
reklama
Suplementuje się od dłuższego czasu dawka od 4000 do 8000 j. Nie sadze aby to była witamina d3. Eweentualnie moze brak k2 mk7... hm
Dobrze, chodzi mi o resztę kobiet, które mogą nie wiedzieć co to i co robić. Zawsze jednak warto sprawdzić ten poziom, bo może być to nadal za mało, ja przyjmuje większe dawki po wykryciu niewielkiego niby acz dotkliwego dla mnie braku tej witaminy.


Przy czym u ciebie, jeśli nie ma bólu, może to nadal powracanie stawów do stanu sprzed ciąży, przed porodem wiadomo, rozciągają się. Trzy miesiące, czy to długo, nie wiem.
 
Do góry