reklama

Studia po 30 - tce. Późno?

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez Uspent, 23 Listopad 2012.

1. Uspent

Uspent Zaangażowana w BB

Co myślicie o rozpoczęciu studiów zaocznych (na politechnice). Studiowac zamierza osoba, która ma juz tytul magistra i nie narzeka na pracę. Czy po trzydziestce studentka nie będzie juz dinozaurem :) wśrod rowieśników?

2. majeczka02

majeczka02 Moderator

Hehe pewnie,że nie:-)
    A swoją drogą na moim roku studiowały "dinozaury" przed 50-tką;-)
    Nigdy nie jest za późno na poszerzanie swoich horyzontów:-)
    Odwagi i do boju!
    Powodzenia

3. reklama
  4. Uspent

Uspent Zaangażowana w BB

Dzieki Majeczka,

Zamierzam postudiowac w Poznaniu (byłam tam pare razy i miasto mnie urzeklo, zwłaszcza rynkiem i Cytadelą).

Jak to wygląda teraz. Na kierunkach technicznych są sami mężczyźni czy te proporcje juz trochę się zmieniły?

5. Olek-3

Olek-3 Fanka BB :)

Na naukę nie jest nigdy za późno, powstają specjalne uniwersytety, gdzie można studiować z rówieśnikami nawet pod 50 ;-)

6. Maszeńka

Maszeńka Zaciekawiona BB

Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć się uczyć. Ważne, żeby mieć motywację i łatwo się nie zniechęcać, bo teraz studia wyglądają nieco inaczej niż powiedzmy te 13-14 lat temu. Pozmieniały się reguły, zasady, a przede wszystkim podejście wykładowców.
    Nie wiem jak w Poznaniu, ale u nas nadal na politechnice nadal przeważają faceci, chociaż kobiety już coraz częściej tam goszcza

7. jagna1

jagna1 Początkująca w BB

Żadne za późno :) sama miałam na dziennych koleżankę o 11 lat starszą. A na zaocznych wiek 30+ nie jest niczym rzadkim :)

8. Dominik Jędrzejczak

Dominik Jędrzejczak Zaciekawiona BB

Trochę macie złe podejście do nauki.

Należy się edukować całe życie, codziennie, a nie tylko żeby zdobyć jakiś tam tytuł magistra. Najważniejsze to to co się ma w głowie, a nie na papierze.

Znamy dobrze sytuację bezrobotnych studentów, którzy mają papiery(dyplomy) ale nic oleju w głowie, nic wiedzy w mózgu.

Po co chodzić na studia, jak się nie będziesz stale i cały czas edukować, to zwykła strata pieniędzy i czasu. Musisz chcieć zdobyć tą wiedzę :)

9. lubieszpinak

lubieszpinak Początkująca w BB

miałam kilka koleżanek na studiach, które były po 30-stce :) poza tym mój wujek równiez studiował na politechnice w wieku ponad 40 lat :)

10. reklama
  11. złośka

złośka Gość

Co ty! Studia zaoczne to nie dzienne i osoby powyżej 30 wieku to norma. Ja na licencjacie studiowałam z 40-sto paro letnią Tersą z która w niczym nie odstawała od innych, kumplujemy się do dzisiaj:)

12. Kiulik

Kiulik Fanka BB :)

Ja zawsze podziwiam za odwagę takich ludzi:) i za to że im się jeszcze chce;)

Poleć forum