reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stulejka, Sklejka - Co Robić?

reklama
Tek, ta maść (jak każda sterydowa) jest na receptę.
My już mamy problem z głowy - już mu cały napletek schodzi. Stosujemy maść od około 2 tyg. Jeszcze musimy stosować, by efekt się utrzymał. Ale to już pikuś ;)
 
rysica- mój pediatra interesował się też jego siusiakiem i dał nam pół roku na ściągnięcie npaletka. Nam się to nie udało więc sam się pofatygowa. Terazniejszy pediatra też oprócz jąderek sprawdza napletek czy jest dobrze odciągany.
 
witajcie!!!
wiecie co!!!!!!!!!!!1 jestem w szoku co wy tu piszecie !!!!! i ja chyba normalnie podam mojaj pediatre do sadu!!!!!!!!:szok: od urodzenia nie kazała mi nic robic przy siusiaku i ma tak zwezone ze nawet 1mm nie da sie odsunac ja sie wogole dziwie jak te moje biedactwo siusiu robi. Ma teraz rok i 2 miesiace i gdy probuje mu sciagnac chociaz odrobinke to zaraz placze ze go boli. Z tego co piszecie to powinnam to robic od urodzenia ?? zreszta moje inne wszystkie kolezanki sciagaja swoim synkom a ja nie jako jedyna:szok::szok:no bo wkoncu lekarka zabronila...:szok:
 
no z tym sciaganiem to jest udreka, nie kazdy lekarz mowi a pozniej maja pretensje, ze sie skorka nie sciaga
najlepiej, jak mi pani dr radzila, smarowac ta mascia sterydowa przez 10 dni po kapieli ( ja mialam przepisana "DIPROGENTA") i stopniowo naciagac, na poczatku nawet po 10 ruchow a z dnia na dzien coraz wiecej az zejdzie do konca
wogle podczas kapieli tez jest dobrze naciagac, bo wtedy jest rozluzniona skorka
 
Czarnuszka kurcze no to teraz masz problem! leakrze są dziwni. Ja też mam jedna co lekarka nie kazała ściagać bo że po roczku czy dwóch samo schodzi.Ale na szczęście moj editra od początku kazał mi ściągać i dał mi pół roku na ściagnięcie:tak: jak już pisałam ja nie umiałam i on to zrobił. Też zalecił maść do smarowania:tak::tak::tak: Proponuje zmienić lekarza na takiego co ci dokładnie wytłumaczy co teraz robić i jak. Bo takiemu starszakowi to będzie ciekawie:rofl2:
 
Moim zdaniem, jesli problem ze stulejka jest to trzeba domagac sie od pediatry skierowania do nefrologa, on dokladnie powie co i jak no i kiedy nalezy robic, w razie potrzeby zleci badania, ja dostalam skierowanie do nefrologa jak Kubus mial rok, wizyty kontrolne mamy co pol roku, do tego kontrolne USG, wszystko mamy sprawdzone i nie jestem poddenerwowana a stulejka zniknela dzieki stosowaniu sie do zalecen nefrolozki ;-)
 
Hej dziewczyny,tak się wczytuję w ten temat,mój synek ma 1,5 r. nasza dr.kazała zacząć ściągać skórkę,po kąpieli aby mydliny nie zostały w środku,ale ja chyba robię to źle, lub za płytko bo Ksawery zaczął w ciaągu dnia pchać rękę w pieluchę,wspomniałam o tym doktorce,stweidziła, że może własnie coś go swędzi,że koniecznie ściągać skórkę,chyba się bardziej do tego przyłożę, bo jak się naczytałam waszych opowieści to, to jest poważna sprawa. Mój mąż był obrzezany i ma święty spokój;)
czy Wasi mali chłopcy,też pchają rękę w pieluchę?
 
reklama
może pcha rękę w pieluche bo ma jej dosyć? a rusza siusiaka w jakiś nienaturalny sposób gdy chodzi bez pampersa? może czas porzuci pieluche? wogole sciaganie skorki to starszna sprawa ja sama nigdy nie wiedzialam jak to poprawnie zrobic ale lekarzowa mowila nam ze u nas jest ok widac glowke kiedy mu sprawdzala choc nie bylo to dla niego latwe bo troche plakal, a wogole chlopcy tak maja ze czasem lapia sie za siusiaka i w tym chyba nic dziwnego, ale po troszku warto sciagac skorke
 
reklama
Do góry