reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stwierdzona stopa konsko szpotawa w 22 tyg. C

Dołączył(a)
17 Maj 2018
Postów
9
Witam, na usg polowkowym stwierdzono u dziecka jedna stope konsko szpotawa. Czy istnieje mozliwosc ze dziecko tak ulozylo stopke inwcale nie ma stopy konsko szpotawej? Czy mial ktos taki przypadek, ze mimo takiej diagnozy, dziecko urodzilo sie zdrowe? Czy taka stopa moze oznaczac ze dziecko ma jakas inna chorobe? Bede wdzieczna za wszystkie odpowiedzi.
 
reklama
Co prawda nie na usg ale juz po urodzeniu okazalo sie ze corka ma krzywe stopy i razem z wypisem ze szpitala dostalam skierowanie do ortopedy z podejrzeniem stopy konsko szpotawej. Okazalo sie ze faktycznie stopy nie ukladaja sie tak jak powinny ale zwykle cwiczenia.ktore pokazal lekarz wystarczyly bo dzieciaczki są mega elastyczne. W naszym przypadku przyczyna bylo to ze corka mimo ze byla drobna miala mało miejsca i miala wcisnietw stopy pod moje zebra.
Mam nadzieje ze u Was bedzie podobnie i ze cwiczenia wystarcza lub w ogole ze dzidzia urodzi sie bez wady stop ;-)
 
Oby tak bylo, bo bardzo sie boje, na pierwszym usg pren. bylo widac ladne proste stopki... a czy Twoja corka ma teraz calkiem normalne stpki, czy widac jeszcze jakis slad?
 
Mi też na polowkowym USG stwierdzono SKS u córki obustronnie . I urodziła się z ta wada w połowie kwietnia 2017 r od urodzenia co tydzień zmiana gipsu aż do lipca później operacja znów gips do końca sierpnia pozniej specjalne buty z szyna dzień i noc dopóki i nie zaczęła sama wstawać na nóżki teraz szyna i buty tylko noc do 4 roku życia
 
A mozesz mi napisac czy po tym leczeniu nozki wygladaja calkiem normalnie, czy corka nie ma problemow z chodzeniem?
 
A mozesz mi napisac czy po tym leczeniu nozki wygladaja calkiem normalnie, czy corka nie ma problemow z chodzeniem?
 
Nie mogę powiedzieć na dzień dzisiejszy bo dopiero zaczęła wstawać na nogi A ma rok i miesiąc. Ale nóżki są już na prawidłowym miejscu i jak narazie jest ok. Tylko trzeba te buty zakładać na noc . forum/temat/stopa-konsko-szpotawa.10202/ wejdź tutaj i poczytaj
 
reklama
Dziekuje, poszukam. a czy stopki Twojej corci wygladaja normalnie, czy sa jakos bardzej wypukle? Ja sie tak boje, ze nie potrafie myslec o niczym innym...
 
Do góry