reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2009

Uaktualniem listę na ile mogę. Zastanawiam się czy nie przysiąśc i zrobic troche ładu. Jest sporo dziewczyn, które wpadły i przedstawiły się, a potem zniknęły i nie ma ich także na forum, może ich nicki nie będą czcionką pogrubioną? A poza tym prosiłabym o podanie jaki termin mam wpisac jako ten obowiazujący i dostosowac do niego suwaczek. Z góry dziekuję :-)
 
reklama
Witam nowe mamusie :-) Ja wczoraj wrocilam od rodzicow. Troche odpoczelam, ale w piatek chyba znowu pojade. Warszawa mnie meczy latem. Jutro ide na USG i troche sie boje. Moje malenstwo widzialam raz, gdy mialo 2,5mm( w 5t6d ciazy). Lekarz ma je jutro pomierzyc itd. Moze jak je zobacze, to uwierze, ze jestem w tej ciąży :-D
Kluliczku ja CI jutro podam dokladny termin. W karcie ciazowej mam termin wg OM na 18 stycznia.
 
celinka no wlasnie sie zastanawialam gdzie sie podziewasz. O to jutro bedziemy razem schizowac bo tez jutro idziemy na usg na pomiary.
 
Fajnie macie mamusie z tym USG, ja jestem pomiedzy 12-13 tyg. i jeszcze nie miałam, a czas najwyzszy...Z tym, ze mieszkam obecnie za granicą i tak już tutaj jest z tym USG. Dzis jade do lekarza i mam nadzieje, ze w koncu dostane skierowanie...juz sie nie moge doczekac, to moje pierwsze dzieciątko, jestem bardzo ciekawa jak to wszystko przebiega. Sama mysl o tym, ze zobacze swoje malenstwo wprowadza mnie w dobry nastrój, jak juz wszystko będzie jasne, postaram sie wprowadzić sobie sówaczek :-) pozdrawiam!
 
Daga jak angina? Wyleczylas? W takim razie bede trzymac kciuki za siebie i za Ciebie :-)

Do ktorego tygodnia lekarz kazal Wam brac kwas foliowy?
Ja juz mialam spokoj z mdlosciami i wymiotami, a od 3 dni znowu czuje sie zle, mdli mnie, przedwczoraj wymiotowalam 2 razy, no i piersi znowu bola :-/
 
Do ktorego tygodnia lekarz kazal Wam brac kwas foliowy?
Celinka, mi właśnie kazał odstawić, ale powoli - ponieważ brałam po dwie tabletki dziennie, to teraz przez tydzień mam brać po jednej. A potem niech już łożysko się martwi samo o progesteron :-) W każdym razie na moje nieśmiałe pytanie lekarz stwierdził, że żadnych objawów groźnych w związku z odstawieniem nie przewiduje, co mnie bardzo uspokoiło. :-)
Acha, i jeszcze kazał mężowi (byliśmy razem) trzymać mnie krótko, bo przewiduje, że teraz się rozszaleję, jak się zacznę super czuć, a mimo wszystko nie wolno przeginać. Ale dla mnie to dobra wiadomość :-)
I jeszcze dowcipnisie umówili się, że jak będę niegrzeczna to mąż ma zadzwonić do lekarza, a ten zapuszkuje mnie na patologii ciąży, żeby mąż sobie mógł pojechać na wakacje :-D Tak, mój gin ma ciężkie poczucie humoru :-D

No a przede wszystkim widziałam na USG swoje dzidzi i powoli, powoli zaczyna do mnie docierać, że ten brzuch to mi naprawdę niedługo urośnie i całe życie się zmieni...
 
Ależ bym chciała mieć USG już jutro tak jak Wy dziewczyny - trzymam kciuki za Wasze maleństwa.
My jesteśmy umówieni na piątek i już od zeszłego tygodnia nie mogę się doczekać.
Od samego początku nie mam praktycznie żanych objawów ciążowych - poza tym że piersi pobolały mnie przez kilka dni, więc niemal codziennie się zastanawiam czy wszystko ok.
Brzuszek też nie jest jeszcze zbyt widoczny - zasadniczo nie ma jeszcze widocznych powodów do radości ;) dlatego bardzo czekam na piątek żeby zobaczyć Malucha.

Powiedzcie do kiedy się bierze Luteinę? do 12tego czy do 20tego tygodnia? bo czytałam różne wersje i sama już nie wiem...
 
Celinko tak angina juz wyleczone. Pozarłam caly antybiotyk teraz lykam bakterie zeby sie nie wyjalowic. U mnie z tym mdlosciami i wymiotami to roznie. Przez pare dni juz jest naprawde super a od soboty znowu latam do kibelka. A tydzien temu w poniedzialek myslalam ze zwariuje 6 razy. Dzwonilismy do gina i do poloznej ze skutki uboczne antybiotyku wyszly plus moje wymioty ciazowe i musialam zapodac sobie czopki Torecan od razu lepiej sie po nich poczulam.

Melulu ale chyba kwas foliowy nie odpowiada za lozysko tylko progesteron. Ogolnie kwas foliowy bierze sie do konca 3 miesiaca potem mozna przejsc na witaminy dla kobiet w ciazy albo nic nie brac jak wyniki sa super. Ja biore od poczatku femintal 800 z kwas foliowym i mam to brac do 12 tc. A potem gin mi mowil ze bede brala tez feminatal z jodem i kwasem foliowym.

Sylwenka z ta luteina to zalezy od stanu dzidziusia. I to gin powinien zadecydowac. Ja duphaston w pierwszej ciazy bralam do 14 tc.

A co do usg to na razie nie schizuje bo dzidzie widzielismy 2 tygodnie temu na takiej wizycie nieplanowanej bo wtedy sie przestraszylam bo przestaly mnie piersi bolec ale okazalo sie ze dzidzius ma sie dobrze i sobie fika w brzuszku. A jutro bedziemy go mierzyc.
 
reklama
Melulu ale chyba kwas foliowy nie odpowiada za lozysko tylko progesteron. Ogolnie kwas foliowy bierze sie do konca 3 miesiaca potem mozna przejsc na witaminy dla kobiet w ciazy albo nic nie brac jak wyniki sa super.
Daga, oczywiście pisałam o Duphastonie, tylko mi się pomyliły wpisy Celinki i Sylwenki :)))) Dzięki za zwrócenie uwagi :)
Kwas foliowy brałam jeszcze przed ciążą 0,4mg, a teraz od 12 tyg. mam witaminy z kwasem f., które zupełnym przypadkiem mają nawet większą dawkę, bo 0,8 mg.
 
Do góry